Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
08.04.2009 р. 08.04.2009№ 11:202а - 171/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мавродієва М.В. при секретарі судового засідання Богза Н. А. вирішив адміністративну справу
за позовомЮжноукраїнська об"єднана ДПІ в Миколаївській області, вул. Комсомольська, 3,Южноукраїнськ,Миколаївська область,55001
доСПД - юридичної особи Сільськогосподарського ЗАТ " Надія-агро ", АДРЕСА_2
за участю представників:
від позивача: Воробйова С.Ю. довіреність №3/10/10-010 від 08.01.2009 р.;
від відповідача: не зявився.
проприпинення юридичної особи №618 від 11.05.2001,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до господарського суду з заявою про припинення юридичної особи відповідача, на підставі ст.11 Закону України «Про державну податкову службу», посилаючись на те, що останній не подає звітність до ДПІ більше одного року, і про причину ненадання звітності не повідомив.
Відповідач відзив не надав, заперечень проти позовних вимог не висловив, представник у судове засідання не зявився, незважаючи на те, що відповідно до ч.5 ст.107 КАС України був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, відповідач зареєстрований реєстраційно-ліцензійною палатою Южноукраїнського міськвиконкому 11.05.2001 за №618.
Згідно до вимог ч.6 ст.145 Господарського кодексу України відповідач як субєкт господарювання зобовязаний на основі даних бухгалтерського обліку складати та надавати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, відповідно до вимог закону та установчих документів. Строки подання податкових декларацій встановлені ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».
Згідно акту перевірки дотримання податкового законодавства №1/15-134 від 10.02.2009р., наданого Южноукраїнською ОДПІ м.Южноукраїнська, відповідач не надає податкові декларації, документи бухгалтерської звітності з 19.01.2008.
Довідка Южноукраїнської ОДПІ м.Южноукраїнська свідчить, що заборгованості у відповідача перед бюджетом немає.
Згідно довідок Управління ПФУ в м. Южноукраїнська, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України м. Южноукраїнська, Миколаївської області, Первомайської міжрайонної виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість відповідача перед Державними цільовими фондами також відсутня.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», неподання протягом року до органів державної податкової служби податкової декларації, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу»податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
06.03.2009 Южноукраїнською ОДПІ м.Южноукраїнська, винесено розпорядження про звернення до суду про припинення підприємницької діяльності, згідно п.8.6 Інструкції про порядок обліку платників податку, затвердженої Наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80.
Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Згідно п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації субєкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду, або в інших випадках, передбачених законом.
Як вбачається зі ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Оскільки засновники в судове засідання не зявились, не є стороною у справі, суд не знаходить підстав призначати ліквідаційну комісію.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до чч.6, 7 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державний реєстратор не пізніше 3 робочих днів від дати надходження рішення вносить до Єдиного державного реєстру відповідний запис щодо призначення голови комісії з припинення юридичної особи.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАСУ, адміністративний суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Припинити юридичну особу- Сільськогосподарське закрите акціонерне товариство "Надія-агро" (АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 31476428) зареєстроване реєстраційно-ліцензійною палатою міськвиконкому Южноукраїнської міської ради 11.05.2001 за № 618.
3. Постанову для виконання надіслати Державному реєстратору Миколаївського міськвиконкому, якого зобов'язати повідомити суд про виконання рішення
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя М.В. Мавродієва