
Справа № 444/2995/19
Провадження № 3/444/8/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління Державної полаткової служби у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , 1973 року народження, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ПП "Агролеон- захід", юридична адреса: місто Жовква, вулиця Равська, 15д, фактична адреса: місто Львів, пр. Чорновола, 63, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ ГУДМС України 01.10.2014 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлений
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , яка є головним бухгалтером ПП "Агролеон захід", вчинила ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку п. 185.1, ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 200.1 ст. 200, п. 201.1, п. 201.2, п. 201.4, п. 201.6, п. 201.7 ст. 207 Податкового кодексу України, що призвело до зниження податку на додану вартість за липень 2018 року на суму 35941,00 грн., за вересень 2018 року на суму 121940,00 грн., тобто вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, хоча про дату та час проведення такого була повідомлена належним чином, що підтерджується рекомендованим про вручення поштового відправлення.
Однак ОСОБА_1 подала на адресу суду клопотання про розгляд справи у її відсутності, оскільки не має можливості бути присутньою в судовому засіданні.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов`язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 , яка належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання, крім того подала на адресу суду заяву про розгляд справи у її відсутності.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення № 123, серія ГУ ЛВ № 003780 від 14.11.2019 року; 2) витягом з акту проведеної планової документальної перевірки ПП "Агролеон захід" від 08.11.2019 року № 341/05-03/35988525; 3) поясненнями в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , з яких вбачається, що остання погодилася із наведеними у протоколі обставинами адміністративного правопорушення, пояснює це неоднозначним трактуванням законодавчих норм.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому нею правопорушенні полягає в тому, що вона порушила встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а тому її дії підлягають кваліфікації за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які б обтяжували чи пом`якшували відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Признаючи вид та міру стягнення правопорушнику, суд враховує пом`якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, яка працює, вперше протягом року притягується до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що буде достатнім та необхідним для її виправлення та запобіганню вчиненню нею в подальшому адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року в редакції, діючій станом на дати виявлення адміністративного правопорушення, ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника.
Керуючись статтями 27, 40-1, ч. 1 ст. 163-1, статтями 268, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді шрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , 1973 року народження, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ПП "Агролеон- захід", юридична адреса: місто Жовква, вулиця Равська, 15д, фактична адреса: місто Львів, пр. Чорновола, 63, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Жовківським РВ ГУДМС України 01.10.2014 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлений, в дохід держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.