
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"28" січня 2020 р. Справа № 924/1266/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., при секретарі судового засіданні Сарело Р.О., розглянувши матеріали справи
за позовом Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс"
до акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз"
про зобов`язання видати технічні умови та розробити проектну документацію для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький
Представники сторін:
від позивача: Чулкова Н.К.- адвокат;
від відповідача: Доценко О.О. - адвокат.
Відповідно до ст. 240 ГПК України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Процесуальні дії по справі.
На адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" до акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз" про зобов`язання видати технічні умови та розробити проектну документацію для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.12.2019 року вказану позовну заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.
Ухвалою суду від 09.12.2019р. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, яку визначено розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 02 січня 2020р.
Ухвалою суду від 02.01.2020р. закрито підготовче провадження, справу №924/1266/19 призначено до судового розгляду по суті у загальному позовному провадженні на 28 січня 2020 р.
Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.
Позивач звернувся до суду з вимогою про зобов`язання видати технічні умови та розробити проектну документацію для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" є замовником будівництва багатоквартирного житлового 16-ти поверхового будинку за адресою вул. Свободи, буд. 12 у місті Хмельницькому, обладнаного системами індивідуального опалення. В процесі будівництва виникла необхідність здійснення відхилення від деяких вимог будівельних норм, відносно яких погоджено компенсаційні заходи. На звернення позивача від 16.08.2018р. до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 07.08.2019р. вирішено погодити відхилення від будівельних норм, компенсаційні заходи та письмове зобов`язання згідно додатків. З вказаним рішенням позивач звернувся 20.09.2019р. до відповідача з проханням видати технічні умови, листом від 23.09.2019р. у їх видачі відмовлено з посиланням на порушенням умов п. 9.26 ДБН.
20.12.2019р. від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому з посиланням на п. 9.26 ДБН В.2.5-20:2018 Газопостачання вказано, що АТ "Хмельницькгаз" не має правових підстав для видачі технічних умов з газифікації 16-поверхового багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом.
Представник позивача в судовому засіданні 28.01.2020р. позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судовому засіданні 28.01.2020р. проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, при цьому, повідомив суд про те, що на виконання вимог Закону України "Про акціонерні товариства" у червні 2019р. відбулась зміна найменування юридичної особи з ПАТ "Укртрансгаз" на акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз".
Обставини, які є предметом доказування у справі, та докази, якими сторони підтверджують або спростовують їх наявність.
Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" (надалі ОК ЖБК "Мрія-Плюс") виступає замовником проекту "Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький".
16 серпня 2018 року ОК "ЖБК "Мрія-Плюс" звернулось з листом до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в якому повідомлено, що при проектуванні будівництва 16-ти поверхового житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 в м. Хмельницькому виникла необхідність у відхиленнях від деяких вимог будівельних норм, відносно яких розроблено відповідні компенсаційні заходи та надано письмове зобов`язання щодо їх проведення. У додатках до листа зазначено: копії містобудівних умов та обмежень, технічні умови щодо інженерного забезпечення об`єкта, документи, що дають право на будівництво об`єкта, обгрунтовуюча документація, письмове зобов`язання щодо виконання компенсаційних заходів.
Звернення ОК "ЖБК "Мрія-Плюс" розглянуто 07 серпня 2019 року на засіданні секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за наслідком проведення якого вирішено: враховуючи лист ПрАТ "УкрНДІінжпроект" від 20.08.2018 №1-75, запропоновані компенсаційні заходи (далі - додаток 1) та письмове зобов`язання (далі - додаток 2), як виняток погодити обґрунтовані відхилення від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами, у проектній документації при проектуванні об`єкта "Будівництво - багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 м. Хмельницький".
Листом від 02.09.2019р. Мінрегіону повідомлено позивача про погодження обгрунтованих відхилень від будівельних норм з доданим витягом з протоколу від 07.08.2019р. №13.
20 вересня 2019 року голова ОК ЖБК "Мрія-Плюс" звернувся до голови правління ПАТ "Хмельницькгаз" з проханням видати технічні умови для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький, у відповідь на яке 23 вересня 2019 року АТ "Хмельницькгаз" (станом на дату розгляду спору - акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз") листом відмовлено позивачу у видачі технічних умов для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький. У листі від 23.09.2019р. наявне посилання на ДБН В.2.5-20:2018 Газопостачання, які набули чинності 01.07.2019р., зокрема на п. 9.26, з урахуванням яких відповідач зазначає, що діючим законодавством не передбачено можливості встановлення газовикористовуючого обладнання вище 3-го поверху, а тому правових підстав для видачі технічних умов немає.
З огляду на неправомірну відмову АТ "Хмельницькгаз" у видачі ОК "ЖБК"Мрія-Плюс" технічних умов для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, невизнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Відповідно до ст. 30 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" технічні умови - це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об`єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо водопостачання (з урахуванням потреб забезпечення пожежогасіння), тепло-, електро- і газопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод та телекомунікації.
Фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов згідно із поданою нею заявою. Технічні умови надаються протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.
Технічні умови повинні відповідати законодавству, містити достовірну інформацію та обґрунтовані вимоги до об`єктів будівництва, а також відповідати намірам заявника щодо забудови земельної ділянки.
Склад, зміст, порядок надання технічних умов та порядок визначення вартості послуг з їх надання визначаються відповідними центральними органами виконавчої влади або державними колегіальними органами.
Технічні умови є чинними до завершення будівництва об`єкта незалежно від зміни замовника або підприємства, установи та організації, які надали такі технічні умови. Зміни до технічних умов можуть вноситися тільки за згодою замовника.
За змістом п. 4 гл. 1 р. І Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494, технічні умови приєднання – документ, що визначає комплекс умов і вимог до інженерного забезпечення приєднання об`єкта (земельної ділянки) замовника до газорозподільної системи і містить вихідні дані для проектування газових мереж зовнішнього та внутрішнього газопостачання, що створюються для потреб об`єкта замовника
Відповідно до п. 3 гл. 3 р. І Кодексу ГРС власники об`єктів будівництва або існуючих об`єктів (земельних ділянок), які фізично не підключені до ГРМ, для набуття права на цілодобовий доступ до ГРМ та розподіл (переміщення) природного газу ГРМ повинні здійснити заходи щодо підключення (приєднання) власних об`єктів до ГРМ у порядку, визначеному в розділі V цього Кодексу.
За змістом п. 1 гл.1 р. V Кодексу ГРС для приєднання об`єкта будівництва або існуючого об`єкта (земельної ділянки) до газорозподільної системи Оператора ГРМ їх власник (замовник приєднання) має звернутися до цього Оператора ГРМ із заявою про приєднання.
Відповідно до п. 4 гл.1 р. V Кодексу ГРС приєднання об`єктів (земельних ділянок) замовника до ГРМ здійснюється на підставі договору на приєднання, що укладається за формами, наведеними у додатках 11, 12 до цього Кодексу. При цьому невід`ємною частиною договору на приєднання є технічні умови приєднання (додаток 13), які визначають вихідні дані для проектування газових мереж зовнішнього газопостачання від місця забезпечення потужності до точки приєднання, які будуються Оператором ГРМ, та вихідні дані для проектування та будівництва газових мереж внутрішнього газопостачання об`єкта замовника від точки приєднання до газових приладів і пристроїв замовника. Будівництво та введення в експлуатацію газових мереж внутрішнього газопостачання забезпечується замовником.
У п. 3 гл. 1 розд. V Кодексу ГРС передбачено право Оператора ГРМ відмовити замовнику в приєднанні його об`єкта (земельної ділянки) до об`єктів газорозподільної системи, що на законних підставах перебувають у власності чи користуванні (у тому числі експлуатації) Оператора ГРМ, лише за наявності однієї з таких підстав:
- відсутність або недостатність вільної потужності на об`єктах газорозподільної системи, у тому числі при замовленні тиску газу для потреб об`єкта замовника понад 1,2 МПа;
- надання доступу стане перешкодою для виконання Оператором ГРМ спеціальних обов`язків, покладених на нього відповідно до статті 11 Закону України "Про ринок природного газу".
У п. 5 гл. 1 розд. V Кодексу ГРС визначено, що у випадку перенесення вузла обліку та/або зменшення його типорозміру (номінальної потужності) або зміни місця розташування газових приладів (пристроїв) в установленому законодавством порядку вносяться відповідні зміни до проектної документації, а у разі її відсутності розробляється нова проектна документація, що забезпечується за рахунок сторони, яка ініціювала реконструкцію чи технічне переоснащення вже підключеного до ГРМ об`єкта. Внесення змін до проектної документації в частині комерційного вузла обліку газу здійснюється на підставі оформлених (виданих) Оператором ГРМ технічних умов на реконструкцію комерційного вузла обліку.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про будівельні норми" застосування будівельних норм або їх окремих положень є обов`язковим для всіх суб`єктів містобудування. Будівельні норми, правила іноземних держав застосовуються в Україні відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Як вбачається з матеріалів справи, на звернення голови ОК ЖБК "Мрія-Плюс" до голови правління ПАТ "Хмельницькгаз" 20 вересня 2019 року, отримано 23 вересня 2019 року від АТ "Хмельницькгаз" відмову у видачі технічних умов для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи. 12 у м. Хмельницький з посиланням на п. 9.26 ДБН В.2.5-20:2018 Газопостачання, та з зазначенням про те, що діючим законодавством не передбачено можливості встановлення газовикористовуючого обладнання вище 3-го поверху, а тому правових підстав для видачі технічних умов немає.
Судом звертається увага, на те що технічні умови на внутрішнє газопостачання при здійсненні будівництва є необхідними для забудовників, оскільки у разі їх відсутності забудовники будуть позбавлені можливості прийняття завершених будівництвом об`єктів до експлуатації.
В свою ж чергу відмовляючи у видачі таких технічних умов, відповідач позбавляє позивача на продовження проведення наступних робіт по будівництву, а також третіх осіб (інвесторів у дане будівництво) на отримання в майбутньому та оформлення відповідних прав на дані об`єкти.
У ч.ч. 1, 5 ст. 10 Закону України "Про будівельні норми" передбачено, що розроблення, затвердження, внесення змін до державних будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, здійснюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.
Обґрунтовані відхилення від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки у спосіб, не передбачений будівельними нормами, можуть бути погоджені суб`єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку.
Згідно з ст. 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
За змістом ст. 7 вищевказаного Закону управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом: розроблення і затвердження будівельних норм, державних стандартів і правил, запровадження одночасної дії міжнародних кодів та стандартів; контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об`єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації; надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №305 від 15.11.2018 року затверджено ДБН В.2.5-20:2018, "Газопостачання”, які набрали чинності 01.07.2019р., відповідно до п. 9.26 яких, в житлових будинках, що проектуються, допускається передбачити встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання при висоті будинків до 3 поверхів включно.
Судом встановлено, що за змістом витягу з протоколу №13 засідання секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07 серпня 2019 року, позивачу погоджено обґрунтовані відхилення від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами, зокрема п. 9.26 ДБН В.2.5-20:2018, "Газопостачання”, у проектній документації при проектуванні об`єкта "Будівництво - багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 м. Хмельницький". У витязі з протоколу вказано, що умови, викладені у рішенні секції НТР, зокрема у додатках 1 та 2, є обов`язковими, без їх виконання рішення вважається недійсним.
У додатку 1 "Перелік компенсаційних заходів вимушеного відхилення від будівельних норм по об`єкту та лист зобов`язання" визначено запропоновані в якості компенсаційних заходів проектні рішення: "Встановлення побутових плит, які відповідають ДСТУ ЕN 30-1-1, по квартирних газових котлів з закритою камерою згорання з використанням колекторних димоходів відповідно до ДСТУ Б В.2.5-33. Влаштування квартирних датчиків контролю довибухових концентрацій газу 20% нижньої концентраційної межі поширення полум`я з клапанами автоматичного відключення подачі газу. Влаштування в квартирах автоматичної спринклерної системи пожежогасіння в приміщеннях з газовикористовуючим обладнанням. Обмеження перевищення допустимого максимального значення витрати газу на будинок."
У додатку 2 "Лист зобов`язання" вказано, що ОК ЖБК "Мрія-Плюс" зобов`язується виконати компенсаційні заходи щодо відхилень від відповідних будівельних норм по проекту "Будівництво - багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 м. Хмельницькому", зазначені у додатку до листа від 17.07.2019р. №18/07-1 в повному обсязі.
Зважаючи на те, що позивач у відповідності до ч. 5 ст. 10 Закону України "Про будівельні норми" отримав необхідні погодження на відхилення від будівельних норм, то відповідачем неправомірно відмовлено позивачу у видачі технічних умов для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано - прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи. 12 у м. Хмельницький.
За відсутності зауважень до поданих документів або після їх усунення Оператор ГРМ протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви про приєднання (або дати усунення зауваження) на підставі даних опитувального листа, поданих документів та параметрів місця забезпечення потужності і точки приєднання визначає тип приєднання замовника та у цей самий строк надає йому (у визначений в опитувальному листі спосіб) дозвіл на приєднання, проект договору на приєднання, проект технічних умов приєднання та відповідні рахунки щодо їх оплати.
Якщо відповідно до даних опитувального листа та поданих із заявою на приєднання документів об`єкт (земельна ділянка) замовника підпадає під тип приєднання, що є стандартним, і замовник визначає Оператора ГРМ виконавцем проектних та будівельних робіт зовнішнього газопостачання, точка приєднання для замовника відповідно до договору на приєднання має визначатися на межі земельної ділянки замовника або за його згодою на території такої земельної ділянки (п.п. 2, 3 гл. 1 розд. V Кодексу ГРС).
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).
Беручи до уваги наведені вище положення закону, враховуючи встановлені судом факти та зміст позовних вимог, відсутність доказів неможливості видачі технічних умов на приєднання до газових мереж наведеного об`єкта, наявне погодження центрального органу виконавчої влади з відхиленнями від будівельних норм, суд дійшов до висновку про обґрунтованість та правомірність позову, який підлягає задоволенню в повному обсязі.
Суд зауважує, що видача акціонерним товариством "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз" Обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" технічних умов та розроблення проектної документації для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький повинна здійснюватись у відповідності до вимог чинного законодавства з врахуванням норм безпеки та виключно з дотриманням умов викладених у витязі з протоколу №13 від 07.08.2019р. засідання секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Доводи відповідача з приводу того, що правових підстав для видачі позивачу технічних умов на об`єкт немає, судом до уваги не приймаються, оскільки чинним законодавством не передбачено заборони щодо видачі останніх за наявності погодження суб`єкта нормування обгрунтованих відхилень від будівельних норм.
Відповідно до ст. 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача у зв`язку з задоволенням позову.
Керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" до акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз" про зобов`язання видати технічні умови та розробити проектну документацію для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький задовольнити.
Зобов`язати акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз" (29019, м. Хмельницький, пр. Миру, 41, ідентифікаційний код 05395598) відповідно до вимог чинного законодавства з врахуванням норм безпеки видати Обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" (29019, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 315, ідентифікаційний код 39642819) технічні умови та розробити проектну документацію для газифікації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Свободи, 12 у м. Хмельницький.
Стягнути з акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Хмельницькгаз" (29019, м. Хмельницький, пр. Миру, 41, ідентифікаційний код 05395598) на користь Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Мрія-Плюс" (29019, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 315, ідентифікаційний код 39642819) 1921,00 грн. судового збору.
Після набрання рішенням законної сили, видати накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).
Апеляційна скарга подається до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України, з урахуванням пп. 17.5 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано 31.01.2020р.
Суддя А.М. Яроцький
Віддруковано 3 примірника :
1 - до справи;
2 - позивачу - 29000, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 315;
3- відповідачу - 29000, м. Хмельницький, Проспект Миру, 41.
Всім рекомендованим з повідомленням.