
Справа № 209/232/20
Провадження № 3/209/149/20
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 січня 2020 року м. Кам`янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Решетник Т.О., за участі особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора - Малого С.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працює в КП "Тепломережі" КМР на посаді фахівця з закупівель матеріально-технічного забезпечення, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
В провадження судді Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області одночасно надійшли три адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Відповідно до положень ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають розгляду одночасно, та об`єднуються в одне провадження.
Встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді агента з постачання КП "Тепломережі" Кам`янської міської ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону (в редакції станом на 16.09.2016 року) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, перебуваючи за місцем виконання своїх службових (представницьких) повноважень, а саме: місце знаходження КП «Тепломережі» КМР вул. Тритузна, б. 168, м. Кам`янське, Дніпропетровської області, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно у порушення встановленого терміну до 30.04.2017 р. (який Законом України № 1975-VIII "Про знесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" продовжено до 1 травня 2017 року), а саме 11.12.2019 р. подала щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, відповідно посиленому сертифікату відкритого ключа, видавець: «АЦСК АТ КБ Приватбанк» сертифікат електронного цифрового підпису ОСОБА_1 виготовлено 06.06.2019 року, активні дії, спрямовані на подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік здійснила теж 11.12.2019 р. (за межами встановленого законом терміну для подання декларації).
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді агента з постачання КП "Тепломережі" Кам`янської міської ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону (в редакції станом на 16.09.2016 року) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, перебуваючи за місцем виконання своїх службових (представницьких) повноважень, а саме: місце знаходження КП «Тепломережі» КМР вул. Тритузна, б. 168, м. Кам`янське, Дніпропетровської області в денний час доби, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно у порушення встановленого терміну до 01.04.2018 р., а саме 11.12.2019 р. подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді агента з постачання КП "Тепломережі" Кам`янської міської ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону (в редакції станом на 16.09.2016 року) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, перебуваючи за місцем виконання своїх службових (представницьких) повноважень, а саме: місце знаходження КП «Тепломережі» КМР вул. Тритузна, б. 168, м. Кам`янське, Дніпропетровської області в денний час доби, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно у порушення встановленого терміну до 01.04.2019 р., а саме 06.06.2019 р. подала щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явилася, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, висновки для себе зробила, просила суворо її не карати, про що надала суду письмову заяву.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення по кожному з трьох епізодів, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується наявними у справі доказами.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, по кожному з трьох епізодів, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Обставини, що викликають провадження по справі про адміністративне правопорушення визначені ст. 247 КУпАП.
Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.
Згідно листа ВССУ № 223-243/0/4-17 від 22.05.2017 року яким визначено, що вказівка законодавця у п. 7ст. 247 КУпАП «на момент розгляду справи» означає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, якщо на початок розгляду справи закінчилися строки, встановлені ст.38 КУпАП.
За умови закінчення відповідного процесуального строку суд не вирішує питання щодо винуватості або невинуватості правопорушника, оскільки закон цього не вимагає.
Так, з матеріалів справи вбачається, що днем виявлення правопорушення є 14.01.2020 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Проте, один епізод адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП скоєний ОСОБА_1 01.05.2017 р., а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
З огляду на вищенаведене та з урахуванням того, що на даний час закінчився визначений ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення за скоєння ОСОБА_1 правопорушення щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік (протокол № 33 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 14.01.2020 р.) підлягає закриттю.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень за двома аналогічними правопорушеннями підтверджується наступними доказами: протоколом № 35 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 14.01.2020 р.; протоколом № 34 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 14.01.2020 р.; листом Прокуратури Дніпропетровської області від 13.01.2020 р. № 05/32-23вих-20; рапортом оперуповноваженого відділу №6 протидії корупції в Дніпропетровській області ДСР НП України Дениско В. від 28.12.2019 р.; листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 04.12.2019 р. № 393/55/103/01-2019; листом КП КМР «Тепломережі» від 24.12.2019 р. № 00.08.2226; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.12.2019 р.; наказом КП КМР «Тепломережі» від 15.12.2016 р. № 127-к; наказом КП КМР «Тепломережі» від 11.12.2017 р. № 95-к; наказом про прийняття на роботу від 28.02.2006 р.; наказом № 421 про переведення на іншу роботу від 16.10.2019 р.; наказом № 344-к від 13.01.2019 р. про припинення трудового договору; посадовою інструкцією ОСОБА_1 ; статутом КП КМР «Тепломережі»; штатним розписом КП КМР «Тепломережі»; результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларацій за 2017-2018 р.р.; роздрукованими електронними деклараціями ОСОБА_1 за 2017-2018 р.р.
Датою вчинення цих двох адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 01.04.2018 року та 01.04.2019 року – день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою виявлення цих адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 14.01.2020 року, тобто дата складання протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Аналізуючи наведені докази, вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення по двом епізодам (протокол № 35 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 14.01.2020 р., протокол № 34 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 14.01.2020 р.) доведена, її дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом визнається щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, суд вважає, що кожне з двох адміністративних правопорушень, за які ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, складені за однією й тією ж нормою – ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, остаточне стягнення застосовується у вигляді штрафу на користь держави, з урахуванням ст. 36 КУпАП в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 38, ч.1 ст. 172-6, 245, 247, 283, 284, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП по епізоду від 01.05.2017 р. щодо ОСОБА_1 , закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП, по епізоду від 01.04.2018 року та епізоду від 01.04.2019 року, і на підставі ст. 36 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави (Отримувач УК у м.Кам`янське/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ) 38028588 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (ІВАІЧ) UА328999980313080106000004013 Код класифікації доходів у бюджет 21081100) у розмірі п`ятдесяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (EAП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя Т.О. Решетник