
Справа № 461/3211/18
Провадження № 2/461/71/20
ОКРЕМА УХВАЛА
28.01.2020 року місто Львів
Галицький районний суд міста Львова в складі:
головуючого – судді Стрельбицького В.В.,
за участю секретаря Івасюти Н.В.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Величко У.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Львівського комунального підприємства «Снопківське» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,
встановив:
У провадженні Галицького районного суду м. Львова перебувала цивільна справа за позовом Львівського комунального підприємства «Снопківське» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.
Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 28.01.2020 року даний позов було задоволено. Вирішено стягнути з відповідачів на користь позивача заборгованість за надані послуги.
Відповідно до ст.262 ЦПК України, суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги якого порушено, і в чому саме полягає порушення.
Окрема ухвала надсилається відповідним юридичним та фізичним особам, державним та іншим органам, посадовим особам, які за своїми повноваженнями повинні усунути виявлені судом недоліки чи порушення чи запобігти їх повторенню. Окрема ухвала щодо прокурора або адвоката надсилається органу, до повноважень якого належить притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора або адвоката відповідно.
З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.
Окрему ухвалу може бути постановлено судом першої інстанції, судами апеляційної чи касаційної інстанції.
Під час судового розгляду встановлено, що позивач обґрунтовуючи позов вказує, що дах будинку АДРЕСА_1 , перебуває в аварійному стані.
На підтвердження вказаних доводів відповідачем надано технічний висновок провідного експерта ОСОБА_4 , за результатами обстеження конструкцій будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно даного висновку проведене вивчення матеріалів БТІ, візуальне та інструментальне дослідження і обстеження основних несучих та огороджуючих конструкцій будинку дає змогу зробити наступні висновки:
технічний стан обстежених конструкцій наступний:
гідроізоляційне покриття даху – незадовільний;
несучі дерев`яні конструкції даху - задовільний;
горищне перекриття - незадовільний;
несучі цегляні стіни - задовільний;
міжповерхове перекриття - незадовільний;
тинькування стін та стель - аварійний;
Загальний стан обстежених несучих конструкцій будинку незадовільний, а огороджувальних в квартирі № АДРЕСА_2 - аварійний, (за станом найгіршого елемента), ветхий зі зношенням 100% за терміном експлуатації і небезпечний та непридатний для проживання через підвищену вологість у приміщеннях та продовження процесів деструкції кладки несучих стін, псування електричної мережі в квартирі, корозію газових труб.
Причинами появи та розвитку дефектів є аварійний стан гідроізоляційного килима даху, несвоєчасний та неякісний ремонту даху, Розвиток дефектів стін, перекриття продовжується і може призвести до появи аварійної ситуації (обрушення стелі в приміщеннях квартири, обрушення уламків тиньку та кладки на перехожих, замикання в електромережі та витік газу з наступним ризиком вибуху та пожежі, тощо).
Будинок потребує ліквідації виявлених дефектів проведеного ремонту даху, а квартира АДРЕСА_2 протягом останніх 4-5 років непридатна та небезпечна для проживання і потребує капітального ремонту. Можливе виведення з аварійного стану конструкцій будинку шляхом термінового усунення дефектів даху (відновлення герметичності килима даху), ремонту тинькування головного та дворового фасадів. На даний час до усунення вказаних дефектів ремонт в квартирі АДРЕСА_2 проводити економічно недоцільно. Після усунення виявлених дефектів даху та зовнішнього тинькування, у квартирі АДРЕСА_2 необхідно виконати заміну аварійної ділянки стелі (7,0 м2) тинькування стіни (до 8 м2), заміну підлоги (до 4 м2), повну санітарну побілку стель та стін.
Представник позивача зазначила, що до компетенції Львівського комунального підприємства «Снопківське» не входить проведення капітального ремонту будинку чи його даху.
Згідно статті 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.
Відповідно до статті 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад.
Статті 142, 143 Конституції України встановлюють, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об`єднувати на договірних засадах об`єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.
Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.
Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків, передає органам місцевого самоврядування відповідні об`єкти державної власності.
Відповідно до п. 3 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052, до основних завдань ДСНС, серед іншого, відноситься здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Враховуючи наведене, суд приходить до переконання, що з метою уникнення аварійних ситуацій, збереження життя та здоров`я мешканців даного будинку, слід повідомити Львівську міську раду, Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради та Головне управління ДСНС у Львівській області про можливі порушення законодавства щодо контролю за запобіганням аварійних ситуацій, а також порушення прав мешканців даного будинку на забезпечення належних умов проживання (житлових умов).
Виходячи з викладеного, керуючись ст.262 ЦПК України, суд -
постановив:
Окрему ухвалу скерувати до Львівської міської ради, Галицької районної адміністрації Львівської міської ради та Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області для вжиття заходів належного реагування, з метою недопущення законодавства в сфері контролю за запобіганням аварійних ситуацій в будинку АДРЕСА_1 , а також недопущення порушення прав мешканців даного будинку на забезпечення належних умов проживання (житлових умов).
Встановити Львівській міській раді, Галицькій районній адміністрації Львівської міської ради та Головному управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області строк для надання відповіді – один місяць з моменту отримання ухвали.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Відповідно до п.2 ч.2 ст.354 ЦПК України, учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя Стрельбицький В.В.