
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2020 р. Справа № 520/7939/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко О.В.,
при секретарі - Куриленко Н.В.,
за участі представника відповідача - Шапошника С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання вимог незаконними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд:
- визнати незаконними податкову вимогу Куп`янської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 та податкові вимоги Головного управління ДФС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 15.01.2018 року №Ф 498-25, від 08.05.2018 року № Ф 498-25, від 04.06.2018 року № Ф 498-25, від 06.08.2018 року № 498-25, від 08.10.2018 року №Ф 498-25, від 08.07.2019 року № Ф 498-25";
- зобов`язати Головне управління ДФС у Харківській області звернутися до Куп`янського відділу виконавчої служби з вимогою щодо припинення стосовно ОСОБА_1 виконавчого провадження по стягненню заборгованості у розмірі 15 319,38 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржувані вимоги про сплату боргу (недоїмки) є протиправними та підлягають скасуванню в судовому порядку.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 16.09.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Представником відповідача надано до суду відзив на позов, в якому зазначив, що позивач має борг зі сплати ЄСВ у загальному розмірі 15 319,38 грн., у зв`язку з чим Куп`янською об`єднаною державною податковою інспекцією ГУ Міндоходів у Харківській області винесено податкову вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 на вказану суму, яка складається із заборгованості по сплаті ЄСВ у розмірі 10 730,78 грн., яка виникла до 01.10.2013 року на момент перебування на обліку в пенсійному органі, 1 194,03 грн. за 3 кв. 2013 року, 1 218,67 грн. за 4 кв. 2013 року, самостійно нарахованої позивачем у звіті за 2013 рік. 1 267,95 грн. податковим органом самостійно нараховано позивачу ЄСВ на 1 кв. 2014 року, та 1 267,95 грн. за 2 кв. 2014 року. На момент винесення вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 вказана сума заборгованості зі сплати ЄСВ у загальному розмірі 15 319,38 грн. позивачем добровільно не була погашена. Решта податкових вимог винесено на підставі Інструкції № 449, оскільки на кінець календарного місяця позивач мав недоїмку зі сплати ЄСВ (а.с. 72 - 74).
В додаткових письмових поясненнях представник відповідача підтримав свою правову позицію, викладену у відзиві на позов, просив відмовити в задоволенні позовних вимог (а.с. 120).
Ухвалою суду від 17.01.2020 року, занесеною до протоколу судового засідання від 17.01.2020 року, замінено відповідача ГУ ДФС у Харківській області на ГУ ДПС у Харківській області.
В судове засідання позивач не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином у відповідності до вимог ст. 126 КАС України. Просив суд розглядати справу без його участі.
Представник відповідача в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі з огляду на їх безпідставність та необґрунтованість.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, судом вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Як свідчать матеріали справи, згідно свідоцтва про державну реєстрацію № 246500200010000404 від 17.05.1999 року позивача зареєстровано в якості фізичної особи – підприємця.
Згідно довідки № 362 від 12.11.2009 року про взяття на облік платника податків позивач взятий на податковий облік в органах ДПС з 17.05.1999 року за №10177 (а.с. 25).
14.12.2012 року Куп`янською ОДПІ Харківської області ДПС ОСОБА_1 видано свідоцтво платника єдиного податку Серія А №902910, за яким позивач з 01.01.2012 року обрав спрощену систему оподаткування 1 групи (а.с. 24).
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» та картки особового рахунку Куп`янською ОДПІ (Куп`янський район) сформовано у відношенні позивача вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року №498-25, в якій визначено суму єдиного соціального внеску у розмірі 15 319,38 грн. (а.с. 10).
Крім того, у відношенні позивача Головним управлінням ДФС у Харківській області було сформовано ще ряд вимог про сплату боргу про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ, а саме: від 15.01.2018 року №Ф 498-25 на суму ЄСВ 10 601,72 грн., від 08.05.2018 року № Ф 498-25 на суму 9 316,44 грн., від 04.06.2018 року № Ф 498-25 на суму ЄСВ 8 793,72 грн., від 06.08.2018 року № 498-25 на суму ЄСВ 8 294,76 грн., від 08.10.2018 року №Ф 498-25 на суму ЄСВ 7 772,04 грн., від 08.07.2019 року № Ф 498-25 на суму ЄСВ 5 707,32 грн., від 13.08.2019 року № Ф-498-25 на суму ЄСВ 5 156,34 грн. (а.с. 11 - 15).
Листом ГУПФУ в Харківській області від 04.07.2018 року № 3713/Л-12 повідомлено позивача, що за інформацією Куп`янського ОУПФУ Харківської області на виконанні в управлінні перебуває постанова Куп`янського міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Харківській області від 28.09.2015 року № 46828851 про стягнення з ОСОБА_1 боргу на користь ОСОБА_2 . Відрахування з пенсії проводяться з 01.12.2015 року на підставі зазначеної постанови відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» по 20% щомісячно (а.с. 57).
Вважаючи безпідставним відрахування зі своєї пенсії щомісячно 20% в рахунок погашення заборгованості ЄСВ та не погоджуючись з оскаржуваними вимогами про стягнення боргу зі сплати ЄСВ у розмірі 15 319,38 грн., позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Щодо виниклої у позивача заборгованості зі сплати ЄСВ у розмірі 15 319,38 грн., суд зазначає наступне.
В додаткових поясненнях представником податкового органу зазначено, що позивач має борг зі сплати ЄСВ у загальному розмірі 15 319,38 грн., у зв`язку з чим Куп`янською об`єднаною державною податковою інспекцією ГУ Міндоходів у Харківській області спочатку винесено податкову вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 на вказану суму, яка складається із заборгованості по сплаті ЄСВ у розмірі 10 730,78 грн., яка виникла до 01.10.2013 року на момент перебування на обліку позивача в пенсійному органі як платника ЄСВ, 1 194,03 грн. за 3 кв. 2013 року, 1 218,67 грн. за 4 кв. 2013 року, самостійно нарахованої позивачем у звіті за 2013 рік. Також, податковим органом самостійно нараховано позивачу ЄСВ 1 267,95 грн. за 1 кв. 2014 року, та 1 267,95 грн. за 2 кв. 2014 року. Кожні наступні вимоги формувались на залишок непогашеної заборгованості (а.с. 120).
Відповідно до п.7 ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції, яка діяла до 17.10.2013 року), Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов`язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Згідно п.4 ч.1 ст. 4 вказаного Закону, платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Відповідно до п.4 ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов`язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
Єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (ч.11 ст. 8 вказаного вище Закону).
Згідно положень п.3 ч.1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім`ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Судом встановлено, що позивач самостійно подавав до пенсійного органу звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік від 02.04.2012 року, в якому самостійно визначено єдиний внесок за ставкою 34,7% - 4 010,30 грн., за 2012 рік від 06.02.2013 року, в якому самостійно визначено єдиний внесок за ставкою 34,7% - 4 572,42 грн. (а.с. 111 - 114).
В листі ГУПФУ в Харківській області від 25.11.2019 року №674/05.11-20 зазначено, що нарахування авансових платежів по ЄСВ ФО-П ОСОБА_1 за І та ІІ квартали 2013 року було проведено управлінням згідно повідомлення – розрахунку, за яким сума ЄСВ становила 2 388,06 грн.
Згідно п.4 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи» від 4 липня 2013 року № 406-VII, Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Так, частину 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» доповнено пунктом 3-1 згідно із Законом N 406-VII ( 406-18 ) від 04.07.2013, згідно якого, органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Отже, з 01 жовтня 2013 року функції адміністрування ЄСВ було передано він пенсійного органу до органу доходів і зборів.
Станом на 01.10.2013 року до органу доходів і зборів Пенсійним фондом України було передано інформацію про стан розрахунків платників єдиного внеску (недоїмка / переплата). Згідно інтегрованої картки платника, по позивачу передано борг зі сплати ЄСВ, який з 2011 року по 1 – ІІ кв. 2013 року становив 10 370,78 грн. (за 2011 рік - 4 010,30 грн., за 2012 рік - 3 972,42 грн. (з врахуванням переплати 600,00 грн.), за 1 – ІІ кв. 2013 року - 2 388,06 грн.) (а.с. 83, 108 – 110).
Як свідчать матеріали справи, 11.04.2018 року ФО-П ОСОБА_1 зверталась до Куп`янського ОУПФУ Харківської області для проведення звіряння сум нарахованого та сплаченого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період адміністрування ЄСВ Пенсійним фондом України. За результатами звірки начальником Куп`янського ОУПФУ Харківської області та ФО-П ОСОБА_1 складено акт звіряння взаємних розрахунків № 71 від 11.04.2018 року, згідно якого після проведення звірки встановлено, що станом на 30.09.2013 року сальдо розрахунків на користь ПФУ (залишок по бухгалтерському рахунку) склало 10 370,78 грн. Вказаний акт підписано начальником пенсійного органу та ФО-П ОСОБА_1 (а.с. 117).
Таким чином, в квітні 2018 року позивач був обізнаний про наявність в неї суми заборгованості зі сплати ЄСВ в розмірі 10 370,78 грн., яка виникла в неї до 01.10.2013 року в період адміністрування ЄСВ пенсійним органом, яку на той час не оскаржував.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції, яка почала діяти з 17.10.2013 року), платник єдиного внеску зобов`язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою (z1628-13), встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що 08.02.2014 року позивачем було подано до податкового органу звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за звітний 2013 період, в якому самостійно визначено розмір єдиного внеску за 2013 рік у загальному розмірі 4 800,76 грн. (а.с. 75 - 76).
Враховуючи самостійне нарахування позивачу пенсійним органом ЄСВ за І та ІІ квартали 2013 року на суму 2 388,06 грн. (398,01 грн. щомісячна сума ЄСВ), згідно поданого звіту за 2013 рік у позивача утворися борг зі сплати ЄСВ перед податковим органом за ІІІ - IV квартали 2014 року на суму 2 412,70 грн. (1 194,03 грн. за ІІІ кв. 2013 року, 1 218,67 грн. за IV кв. 2013 року).
Згідно положень ч.2 - 4 ст. 25 вказаного вище Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов`язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Отже, податкова вимога Куп`янської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 в частині визначення суми ЄСВ за 2011 - 2013 роки у загальному розмірі 13 143,48 грн., з яких: 10 730,78 грн., яка виникла до 01.10.2013 року в період адміністрування ЄСВ пенсійним органом, 1 194,03 грн. за ІІІ квартал 2013 року, 1 218,67 грн. за IV квартал 2013 року - яка виникла з 01.10.2013 року в період адміністрування ЄСВ податковим органом, є правомірною.
Щодо правомірності самостійного нарахування податковим органом позивачу суми ЄСВ (за ставкою 34,7% бази нарахування) за І квартал 2014 року у розмірі 1 267,95 грн., а також за ІІ квартал 2014 року у розмірі 1 267,95 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч.2 та 3 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції, яка діяла з 17.10.2013 року), обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Враховуючи, що звітності з єдиного соціального внеску за 2014 рік позивач не подавав, податковим органом на підставі ч.2 та 3 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» правомірно було визначено позивачу суму ЄСВ за І квартал 2014 року у розмірі 1 267,95 грн.
Так, ухвалою суду від 10.12.2019 року витребувано у ГУПФУ в Харківській області інформацію стосовно призначення позивачу пенсії по інвалідності з наданням підтверджуючих документів такого призначення.
На виконання ухвали суду листом від 17.12.2019 року ГУПФУ в Харківській області надано витребувано інформацію, з якої встановлено, що позивач отримує пенсію по інвалідності. Згідно копії виписки із акта огляду МСЕК № 703069, позивачу первинно встановлено ІІ групу інвалідності з 15.04.2014 року.
Також, згідно протоколу №35 від 10.07.2014 року управлінням Пенсійного фонду України в Куп`янському районі Харківської області було призначено ОСОБА_1 пенсію по інвалідності ОСОБА_1 з 15.04.2014 року по 30.04.2015 року. Повідомленням №125625 від 18.06.2015 року подовжено виплату пенсії з 01.05.2015 року по 30.06.2016 року, повідомленням №125625 від 23.06.2016 року подовжено виплату пенсії з 01.07.2016 року довічно.
Відповідно до ч.4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (в редакції, яка діяла з 17.10.2013 року), особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Враховуючи, що позивачу, який на момент нарахування за ІІ квартал 2014 року єдиного соціального внеску перебував на спрощеній системі оподаткування, з 15.04.2014 року встановлено ІІ групу інвалідності та з того часу призначено відповідно до закону пенсію по інвалідності, отже в силу положень ч.4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» з 15.04.2014 року позивач є звільненим від сплати єдиного соціального внеску.
Відтак, податковим органом безпідставно нарахування позивачу ЄСВ за ІІ квартал 2014 року у сумі 1 267,95 грн., оскільки в цей період позивачу вже встановлено інвалідність.
За таких підстав, суд дійшов висновку про визнання незаконною та скасування податкової вимоги Куп`янської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 на суму ЄСВ 1 267,95 грн.
Щодо решти податкових вимог, слід зазначити наступне.
Згідно абз.2 п.3 розділу 6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 20.04.2015 № 449 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04 травня 2018 року № 469) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 р. за № 508/26953, органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску.
Оскільки решта податкових вимог формувалась ГУ ДФС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 15.01.2018 року №Ф 498-25, від 08.05.2018 року № Ф 498-25, від 04.06.2018 року № Ф 498-25, від 06.08.2018 року № 498-25, від 08.10.2018 року №Ф 498-25, від 08.07.2019 року № Ф 498-25" на залишок заборгованості позивача зі сплати з ЄСВ, з врахуванням часткового погашення суми боргу зі сплати ЄСВ шляхом відрахувань з пенсії позивача в межах виконавчого провадження ВП №46828851, відкритого Куп`янським міськрайонним відділом державної виконавчої служби ГТУЮ у Харківській області з виконання податкової вимоги Куп`янської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області від 06.01.2015 року № Ф 498-25 (а.с. 57), суд вважає за необхідне також скасувати вказані вимоги на суму 1 267,95 грн.
Судом також встановлено, що Головним управлінням ДФС у Харківській області сформовано ще одну вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 13.08.2019 року №Ф-498-25 на залишок непогашеної позивачем суми ЄСВ у розмірі 5 156,34 грн., яку позивач не оскаржує в судовому порядку по цій справі.
Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З метою захисту прав та свобод позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та скасувати вимогу ГУ ДФС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 13.08.2019 року №Ф-498-25 на суму 1 267,95 грн.
Оскільки всі податкові вимоги про сплату боргу (недоїмки) скасовані на суму 1 267,95 грн., зокрема, податкова вимога Куп`янської ОСОБА_3 від 06.01.2015 року № Ф 498-25, на виконання якої Куп`янським міськрайонним ВДВС ГТУЮ у Харківській області відкрито виконавче провадження ВП № 46828851, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання Головного управління ДПС у Харківській області повідомити Куп`янський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про зменшення боргу з єдиного соціального внеску на суму 1 267,95 грн. за виконавчим провадженням ВП №46828851, відкритим Куп`янським міськрайонним ВДВС ГТУЮ у Харківській області на виконання податкової вимоги Куп`янської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області від 06.01.2015 року № Ф 498-25 про стягнення з ОСОБА_1 суми боргу зі сплати ЄСВ.
Згідно абз.9 п.4 розділу 6 Інструкції № 449, вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається належним чином надісланою (врученою), якщо вона надіслана на адресу (місцезнаходження юридичної особи або його відокремленого підрозділу, місце проживання або останнього відомого місця перебування фізичної особи) платника єдиного внеску рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику єдиного внеску або його законному чи уповноваженому представникові.
Суд зауважує, що клопотання представника ГУ ДПС в Харківській області про залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку із пропуском строку звернення позивача до суду з даним позовом, визначеного ст. 122 КАС України не підлягає задоволенню, оскільки представником податкового органу не надано до суду жодних належних доказів направлення та вручення позивачу оскаржуваних податкових вимог, матеріали справи таких також не містять. З повідомлень про вручення поштового відправлення, наявних в матеріалах справи, вбачається лише отримання позивачем особисто 10.08.2019 року та 20.10.2019 року двох податкових вимог Головного управління ДФС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 08.07.2019 року № Ф 498-25 та від 13.08.2019 року №Ф-498-25, що свідчить про непропущення позивачем строку звернення до суду з даним позовом.
За таких підстав, суд дійшов висновку про часткове задоволення вимог позову.
Розподіл удових витрат в порядку ст. 139 КАС України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13-14, 77, 139, 242-246, 250, 255-262, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704, адреса: вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057) про визнання вимог незаконними та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати незаконними та скасувати податкову вимогу Куп`янської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 06.01.2015 року № Ф 498-25 та податкові вимоги Головного управління ДФС у Харківській області про сплату боргу (недоїмки) від 15.01.2018 року №Ф 498-25, від 08.05.2018 року № Ф 498-25, від 04.06.2018 року № Ф 498-25, від 06.08.2018 року № 498-25, від 08.10.2018 року №Ф 498-25, від 08.07.2019 року № Ф 498-25, від 13.08.2019 року №Ф-498-25 на суму 1267 (одна тисяча двісті шістдесят сім) грн. 95 коп.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Харківській області повідомити Куп`янський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про зменшення боргу з єдиного соціального внеску на суму 1267 (одна тисяча двісті шістдесят сім) грн. 95 коп. за виконавчим провадженням ВП №46828851.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст рішення виготовлено 27 січня 2020 року.
Суддя О.В.Шевченко