Рішення № 87197814, 20.01.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2020
Номер справи
359/8473/19
Номер документу
87197814
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 січня 2020 року № 359/8473/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Леонтовича А.М., за участю секретаря судового засідання Савенкова Є.О.

представника позивача Кульчицького О.В.

представника відповідача Степаненка Є.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві за правилами загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до голови Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області Дмитріва Романа Миколайовича, Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області

про визнання протиправною бездіяльності та скасування рішення органу місцевого самоврядування

в с т а н о в и в:

І. Зміст позовних вимог

ОСОБА_1 звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з позовом до голови Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області Дмитріва Романа Миколайовича, Гірської сільської ради Бориспільського району, у якому просить суд:

-визнати протиправною бездіяльність голови Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області Дмитріва Р.М., яка полягає в недотриманні обов`язку організації дотримання законності в частині оприлюднення проекту рішення Гірської сільської ради Бориспільського району від 22 серпня 2019 року №1517-77-VІІ «Внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 року за №1329-75-VІІ «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, З в c. Гора Бориспільського району Київської області» у встановлений 20-денний термін;

- скасувати рішення Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області від 22 серпня 2019 року №1517-77-VІІ «Внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 року за №1329-75-УІІ «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, З в с. Гора Бориспільського району Київської області».

ІІ. Позиція позивача та заперечення відповідача

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 22.08.2019 відповідачем проведено позачергову 77 сесію сьомого скликання за результатами якої прийнято рішення, проте в порушення ч.10 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за 10 днів до проведення сесії не було доведено до відома депутатів про те, що буде розглядатись відповідне питання за наслідком якого прийнято рішення. Також, в порушення ч.3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» голова Гірської сільської ради Дмитрів Р.М. не забезпечив оприлюднення проекту рішення за 20 днів до дати його розгляду.

Вважає, що не оприлюднення проектів рішень перешкоджає здійсненню його депутатської діяльності при голосуванні за такі рішення.

Відповідач, заперечуючи проти задоволення позовних вимог посилаючись на п.2 ч.1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» вказав, що даний Закон не містить вимоги щодо оприлюднення всіх проектів актів місцевого самоврядування, а вимагає оприлюднення лише тих, які визначені законодавством як такі, що підлягають громадському обговоренню.

Відповідач вважає, що позов є необґрунтованим, а позовні вимоги такими, що не підлягають до задоволенню.

III. Процесуальні дії у справі

Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10.09.2019 адміністративну справу №359/8473/19 передано на розгляд Київському окружному адміністративному суду.

Ухвалою суду від 28.10.2019 відмовлено у забезпеченні позову.

Ухвалою суду від 28.10.2019 відкрито провадження в адміністративній справі №359/8473/19 та призначено підготовче засідання на 25.11.2019.

25.11.2019 у судове засідання прибув представник позивача, його не допущено до участі в судовому засіданні за відсутності відповідних повноважень.

Відповідач 1, 2 належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду справи у судове засідання не з`явилися, явку своїх представників не забезпечили.

У судовому засіданні оголошено перерву, у зв`язку із неявкою сторін до 10.12.2019.

10.12.2019 у судове засідання прибув представник позивача та представник відповідача 2.

Відповідач 1 належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи у судове засідання не з`явився, явку свого представника не забезпечив.

У судовому засіданні оголошено перерву, у зв`язку із витребуванням від відповідача додаткових доказів по справі до 26.12.2019.

26.12.2019 у судове засідання прибув представник позивача та відповідача 2.

Відповідач 1 належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи у судове засідання не з`явився, явку свого представника не забезпечив.

Протокольною ухвалою суду від 26.12.2019 закрито підготовче провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду по суті на 09.01.2020.

09.01.2020 у судове засідання прибув представник позивача та відповідача 2.

Відповідач 1 належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи у судове засідання не з`явився, явку свого представника не забезпечив.

В адміністративній справі проголошено вступну та резолютивну частину рішення, яким задоволено позовні вимоги в повному обсязі.

IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

ОСОБА_1 є депутатом Гірської сільської ради, що підтверджується посвідченням №12, з терміном дії з 2015 по 2020 рік (а.с.28).

Головою Гірської сільської ради було видано розпорядження №01-04-57 22.08.2019 «Про скликання засідання чергової сесії Гірської сільської ради» 12.08.2019, на яку винесено наступні питання:

- «Про надання згоди на укладання договору суперфіцію з управлінням капітального будівництва та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації.

- Про передачу у власність (приватизація) квартири.

- Про скасування рішення виконавчого комітету Гірської сільської ради від 16.07.2019 року № 78 «Про надання житлової площі».

- Про взяття на баланс споруд з метою облаштування приміщень під потреби спортивного комплексу.

- Про затвердження кошторисної документації на облаштування приміщень під потреби спортивного комплексу.

- Про затвердження кошторисної документації по монтажу огорожі та встановленню відкотних воріт з хвірткою.

- Про затвердження кошторисної документації по освітленню вулиці Яблунева в селі Гора Бориспільського району Київської області.

- Про затвердження кошторисної документації по освітленню вулиці Горіхова в селі Гора Бориспільського району Київської області.

- Про затвердження кошторисної документації по освітленню вулиці Толстого в селі Гора Бориспільського району Київської області.

- Про замовлення проектно-кошторисної документації по будівництву центральної каналізації в селі Гора Бориспільського району Київської області.

- Про замовлення проектно-кошторисної документації по капітальном} ремонту орендованого приміщення по вулиці Науки, 1 в селі Горе Бориспільського району Київської області.

- Про внесення змін до Програми «Турбота»

- Про внесення змін до Програми «Добробут»

- Про внесення змін до Програми розвитку фізичної культури, спорту та патріотичного виховання.

- Про виплату матеріальної допомоги.

- Внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 26.03.2019 року за № 1287-69-УІІ «Про затвердження сільського бюджету на 2019 року».

- Заключення прямої угоди на надання послуги по монтажу огорожі та встановленню відкотних воріт з хвірткою.

- Заключення прямої угоди на надання послуги по облаштуванню приміщень під потреби спортивного комплексу по вулиці Шкільна.

- Заключення прямої угоди на надання послуги по виготовленню проектно- кошторисної документації по будівництву центральної каналізації в селі Гора Бориспільського району Київської області.

- Заключення прямої угоди на надання послуг по капітальному ремонту ТП №971.

- Земельні питання» (а.с.12-13).

21.08.2019 о 15:43 год. на електронну адресу позивача надійшов лист, до якого було прикріплено файл з заголовком «Внесення змін до порядку денного пленарного засідання сімдесят сьомої сесії сільської ради», яким внесено включено до порядку денного, зокрема питання про виділення субвенції Гірській ЗОШ І-ІІІ ступенів, та внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 року загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по Центральна, 3 в селі Гора Бориспільського району Київської області» (а.с.14-15).

22.08.2019 Гірською сільською радою було прийнято рішення №1517-77-VII «Внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 за №1329-75- VII «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в с. Гора Бориспільського району Київської області» (а.с.16).

Вважаючи, що відповідачем 1, 2 порушено вимоги законодавства України у частині оприлюднення проекту відповідного рішення пізніше як за 20 робочих днів до дати його розгляду з метою прийняття, позивач звернувся до суду із цим позовом.

V. Норми права

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За змістом статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Повноваження органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі також - Закон № 280/97-ВР) від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР.

Згідно з частиною третьою статті 24 Закону №280/97-ВР органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради України і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 280/97-ВР, сільський, селищний, міський голова, серед іншого, здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Частиною 10 ст. 46 Закону №280/97-ВР рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Згідно з ч.3 ст. 50 Закону №280/97-ВР, секретар сільської, селищної, міської ради, серед іншого, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради; організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" та інших законів, за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень.

Відповідно до ст. 46 Закону №280/97-ВР, сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради.

Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Відповідно до ч. 1 ст.2 Закону №280/97-ВР місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції законів України.

Відповідно до ч. 11 ст.59 Закону №280/97-ВР, проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації».

У той же час, згідно ч. 3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Відповідно до п. 3 Регламенту роботи Гірської сільської ради (далі також - Регламент) рада проводить свою роботу сесійно.

Згідно п.6 Регламенту сесія скликається розпорядженням сільського голови.

Пункт 15 Регламенту встановлює, що порядок денний роботи сесії формується шляхом внесення пропозицій сільським головою, постійними комісіями, депутатами.

VI. Оцінка суду

Відповідно до пункту 8 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Згідно з ч.15 Регламенту сільський голова, постійні комісії, депутати вносять пропозиції та формують порядок денний сесій.

Відповідно до частини 8 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.

Частиною 10 ст.46 Закону №280/97-ВР встановлено, що рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Отже, що законодавством чітко регламентовані строки доведення до відома депутатів і населення рішення про скликання сесії ради з переліком питань пленарного засідання, які передбачається внести на розгляд відповідної ради, а саме у 10 денний термін до дня проведення сесії, та 1 дня у виняткових випадках.

Під час розгляду справи судом встановлено, що 12.08.2019 головою Гірської сільської ради Дмитрівим Р.М. було видано розпорядження №01-04-57 «Про скликання засідання чергової сесії Гірської сільської ради» на 22.08.2019, до якого включено перелік питань які винесено на розгляд пленарного засідання сільської ради.

21.08.2019 головою Гірської сільської ради внесено зміни до порядку денного пленарного засідання сімдесят сьомої сесії сільської ради, яким включено до порядку денного, зокрема питання щодо внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 за №1329-75- VII «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в с. Гора Бориспільського району Київської області».

Таким чином, в порушення вимог ч. 10 ст.46 Закону №280/97-ВР, які встановлюють десятиденний термін доведення до відома депутатів та населення відповідних питань, що вносяться на розгляд ради, головою Гірської сільської ради доведено до відома внесені зміни до порядку денного пленарного засідання сільської ради, лише за один день до проведення засідання ради.

Також, пунктом 19 розділу IV Регламенту роботи Гірської сільської ради передбачено, що винесення проектів рішень на розгляд сесії передує їх розгляд на засіданнях постійних комісій, проте відповідачами не було надано до суду належних та допустимих доказів які підтверджують розгляд проекту рішення «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в с. Гора Бориспільського району Київської області» на комісіях Гірської сільської ради, а отже доводи відповідача 2 щодо правомірності прийняття змін до розпорядження №01-04-57 «Про скликання засідання чергової сесії Гірської сільської ради» на 22.08.2019 суд не бере до уваги.

Представником позивача під час судового засідання зазначено, та матеріалами справи підтверджено, що проект рішення «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в с. Гора Бориспільського району Київської області» був включений до порядку денного пленарного засідання сільської ради лише 21.08.2019, що свідчить про те, що останнє оприлюднено з порушеннями вимог ч.10 ст.46 Закону №280/97-ВР, а отже такими діями сільський голова порушив процедуру розгляду та голосування даного питання.

Також, пунктом 2 частини 1 статті 15 Закону №2939-VI встановлено, що розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати: нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Відповідно до ч. 3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

З комплексного аналізу зазначених норм, можна дійти висновку, що вимогами чинного законодавства на суб`єктів владних повноважень покладено обов`язок формувати розповсюджувати та забезпечувати доступ осіб до загальнодоступної публічної інформації, яка виникає та створюється в процесі здійснення ними своїх владних, делегованих повноважень, шляхом розміщення та оприлюднення такої інформації у спосіб встановлений законодавством.

Проаналізувавши зміст вимог ч.3 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", суд констатує, що обов`язок оприлюднення проектів рішень покладено на орган місцевого самоврядування, який є розпорядником відповідної інформації, відповідно таким розпорядником інформації є Гірська сільська рада, відтак дотримання терміну оприлюднення проектів (не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття) є обов`язком відповідача 1.

В супереч цьому, спірний проект рішення на офіційному сайті Гірської сільської ради було оприлюднено лише 28.08.2019, що свідчить про порушення норм Закону України "Про доступ до публічної інформації".

При цьому, сторонами не заперечувалося, що головою Гірської сільської ради Дмитрів Р.М. не забезпечено оприлюднення проекту рішення Гірської сільської ради №1329-75-VII від 10.05.2019 «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в с. Гора Бориспільського району Київської області» у встановленому законодавством строку, а саме за 20 робочих днів до дати його розгляду.

Враховуючи що, положення ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», та те, що сторонами не оспорюється відсутність надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків в межах територіальної юрисдикції Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області, проект рішення №1329-75-VII від 10.05.2019 «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в с.Гора Бориспільського району Київської області», повинен бути оприлюднений за 20 робочих днів до 22.08.2019 - дати їх розгляду та прийняття на сесії ради.

Таким чином, така бездіяльність голови Гірської сільської ради Дмитріва Р.М. суперечить ч.3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Також, суд зазначає, що згідно п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.

Судом враховується, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Підсумовуючи суд зазначає, що відповідач 1, як суб`єкт владних повноважень, на якого законом покладено тягар доказування правомірності своїх дій (бездіяльності), не надав суду жодного належного та достовірного доказу, який міг би підтвердити правомірність вчинення його дій, та прийняття спірного рішення.

Враховуючи порушення порядку внесення змін до порядку денного пленарного засідання Гірської сільської ради, а також порядку розгляду та оприлюднення проекту рішення «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, 3 в c. Гора Бориспільського району Київської області» №1329-75-VІІ, суд вважає бездіяльність голови Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області Дмитріва Р.М. в даній справі доведеною, а отже за наслідками вчинення протиправних дій відповідачем 1, прийняте рішення №1329-75-УІІ від 10.05.2019 підлягає скасуванню.

VIII. Висновок суду

Згідно із частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На виконання цих вимог відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, а відтак, не довів правомірності своїх рішень.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

VІІ. Розподіл судових витрат

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що, позивачем за подачу даного адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 1536,80 грн. згідно квитанції №18 від 09.09.2019 (а.с.1).

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача 2 на користь позивача понесених судових витрат у розмірі 1536,80 грн. згідно квитанції №18 від 09.09.2019.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність голови Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області Дмитріва Р.М., яка полягає в недотриманні обов`язку організації дотримання законності в частині оприлюднення проекту рішення Гірської сільської ради Бориспільського району від 22 серпня 2019 року №1517-77-VІІ «Внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 року за №1329-75-VІІ «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, З в c. Гора Бориспільського району Київської області» у встановлений 20-денний термін.

Скасувати рішення Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області від 22 серпня 2019 року №1517-77-VІІ «Внесення змін до рішення Гірської сільської ради від 10.05.2019 року за №1329-75-УІІ «Про надання субвенції на будівництво середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені на 24 класи (600 учнів) по вул. Центральна, З в с. Гора Бориспільського району Київської області».

Стягнути на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області (код ЄДРПОУ: 04363647, місцерозташування: 08324, Київська область, Бориспільський район, с. Гора, вул. Центральна, 7) судові витрати в сумі 1536 (тисяча п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 27 січня 2020 р.

Суддя Леонтович А.М.