Ухвала суду № 87197682, 27.01.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2020
Номер справи
Номер документу
87197682
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

провадження № 3Д/380/8/20

У Х В А Л А

про вжиття заходів забезпечення позову

27 січня 2020 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В., розглянувши заяву представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 про забезпечення позову, подану до пред`явлення позову, -

в с т а н о в и в:

24.01.2020 придставник позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, у якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Дублянській міській раді Жовківського району Львівської області (код ЄДРПОУ 04371940, адреса: 80381, Львівська область, Жовківський район, місто Дубляни, вулиця Студентська, будинок 5) та її структурним підрозділам вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення в тому числі, але не виключно надання дозволів на розробку проектів землеустрою, затвердження проектів землеустрою, розробку будь-якої документації із землеустрою, в тому числі технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, оголошення аукціонів, конкурсів або торгів щодо викупу або передачі в оренду, прийняття рішень щодо передачі в оренду, емфітевзис, власність, володіння або користування, укладення договорів купівлі-продажу та/або оренди чи емфітевзису щодо земельних ділянок з кадастровими номерами № 4622710200:10:000:0373, № 4622710200:10:000:0372, № 4622710200:10:000:0383, № 4622710200:10:000:0384, № 4622710200:10:000:0374, № 4622710200:10:000:0382, № 4622710200:10:000:0381, № 4622710200:10:000:0375, № 4622710200:10:000:0379, № 4622710200:10:000:0376, № 4622710200:10:000:0453, № 4622710200:10:000:0477.

Особами, які можуть отримати статус учасника справи (відповідачів), заявник визначив Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, Жовківську районну раду Львівської області, Дублянську міську раду Жовківського райну Львівської області.

Заява обґрунтована тим, що в межах Львівської область, Жовківського району, Дублянської міської ради (за межами населеного пункту) за заявами позивачів зареєстровано земельні ділянки. З метою безоплатної приватизації земельних ділянок позивачами були подані клопотання про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність. Проте, Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області у відповідь на клопотання позивачів прийнято накази щодо відмови у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельних ділянок. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 17.12.2019 у справі № 1.380.2019.005706, позовні вимоги за позовом ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_13 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії - задоволено в повному обсязі. Визнано протиправними та скасувано відмови Головного управління Держгеокадастру у Львівській області у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розташованихна території Дублянської міської ради Жовківського району та надання їх у власність. Вказане рішення набрало законної сили.

10.01.2020 року ОСОБА_11 з метою захисту своїх законних прав та інтересів звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області з аналогічними вимогами щодо земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0453. Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 14.01.2020 по справі № 380/285/20 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_11 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Рішенням позачергової 30-ої сесії VII-ого демократичного скликання Жовківської районної ради від 26.12.2019 № 8 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської сміської ради Жовківського району Львівської області» вирішено затвердити проект землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської сміської ради Жовківського району Львівської області. На підставі вказаного рішення державним кадастровим реєстратором Дергеокадастру Герчуком Н.Л. 02.01.2019 до Державного земельного кадастру внесено відомості щодо включення 619,4 га земель до меж населеного пункту: с. Малі Підліски , що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру № НВ-4612129662020 від 02.01.2020. В результаті проведення державної реєстрації проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області, всі земельні ділянки, які були зареєстровані за заявами позивачів були включені до меж населеного пункту: с. Малі Підліски і у відповідності до вимог Земельного кодексу України розпорядником таких земель є Дублянська міська рада Жовківського району Львівської області.

Представник позивачів зазачає, що предметом майбутнього судового розгляду буде визнання протиправними дій президії Жовківської районної ради щодо включення питання № 8 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області», до порядку денного пленарного засідання позачергової 38-ої сесії Жовківської районної ради, яке відбулося 26.12.2019 визнання протиправними та скасування рішення Жовківської районної ради Львівської області № 8 від 26.12.2019 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області», скасування запису про державну реєстрацію включення 619, 4 га земель до меж населеного пункту: с. Малі Підліски та визнання протиправними дій Дублянської міської ради щодо звернення із клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски до Жовківської районної ради.

Звертає увагу, що станом момент прийняття Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області наказів щодо відмови у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельних ділянок та станом на момент звернення позивачів із відповідними клопотаннями про затвердження таких проектів, межі населених пунктів с. Малі Підліски не були встановлені, а тому відповідні ділянки не знаходилася в межах населеного пункту.

В результаті прийняття оскаржуваного в майбутнього рішення Жовківської районної ради та державної реєстрації такого проекту землеустрою, земельні ділянки у зв`язку зі зміною меж населеного пункту передані в розпорядження Дублянської міської ради, що в свою чергу призвело до зміни суб`єкта до компетенції якого віднесено вирішення питання щодо затвердження проекту землеустрою та передачу такої ділянки у власність.

Таким чином, представник позивачів зазначає, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони звернуться до суду, оскільки можливе надання дозволів на розробку проектів землеустрою, затвердження проектів землеустрою, оголошення аукціонів, конкурсів або торгів щодо викупу або передачі в оренду, емфітевзис, володіння або користування, укладення договорів купівлі-продажута/або оренди відносно таких земельних ділянок, що в свою чергу може спричинити утруднення виконання судового рішення і унеможливить ефективне поновлення порушених прав позивачів.

Окрім того посилається на очевидну протиправність рішення Жовківської районної ради Львівської області № 8 від 26.12.2019 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області», оскільки проект рішення Жовківської районної ради Львівської області № 8 від 26.12.2019 всупереч п. 3 ст. 19 Регламенту не був опублікованим на офіційному веб-сайті Жовківської районної ради; всупереч положенню п. 1 ст. 23 Регламенту порядок денний позачергової 38-ої сесії Жовківської районної ради VII-ого демократичного скликання не був доведений до відома депутатів у встановлені Регламентом строки (не пізніше, як за 20 днів до відкриття сесії; відкриття сесії мало місце 26.12.2019, а висновок постійної комісії з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування, на який наявне посилання в оскаржуваному рішенні, було складено 24.12.2019, тобто в момент, коли комісія, в силу положень пункту 2 статті 19 Регламенту, не була уповноваженою на проведення обговорень та складання будь-яких висновків щодо проекту рішення.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадження якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

При постановленні ухвали суд виходить з такого.

Відповідно до ч.ч. 1 - 2 ст. 150 КАС України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Згідно з ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 151 КАС України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

При цьому, суд зазначає, що інститут забезпечення позову в адміністративному судочинстві є елементом права на судовий захист і спрямований на те, щоб не допустити незворотності певних наслідків відповідних дій щодо відновлення порушеного права. Забезпечення позову є складовою комплексу заходів, спрямованих на охорону публічно-правового та матеріально-правового інтересу в адміністративному судочинстві, а також однією з гарантій реального виконання можливого позитивного для особи рішення.

Нормами ст. 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, та застосовує його з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 29.06.2006 у справі "Пантелеєнко проти України" зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом.

У рішенні від 31.07.2003 у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Причому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Салах Шейх проти Нідерландів", ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними. При вирішенні справи "Каіч та інші проти Хорватії" (рішення від 17.07.2008) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби ст.13 декларувала право на ефективний засіб захисту але без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

У п. 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 № 2, Пленум надав роз`яснення, що в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Як встановлено судом, рішенням Львівського окружного адміністративного судуд від 17.12.2019 у справі № 1.380.2019.005706, що набрало законної сили:

- визнано протиправними та скасувано накази Головного управління Держгеокадастру у Львівській області «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки» №13-6879/16-19-СГ від 18.10.2019, №13-6878/16-19-СГ від 18.10.2019, №13-6824/16-19-СГ від 17.10.2019, №13-6830/16-19-СГ від 17.10.2019 №13-6827/16-19-СГ від 17.10.2019, №13-6828/16-19-СГ від 17.10.2019, №13-6926/16-19-СГ від 21.10.2019, №13-6927/16-19-СГ від 21.10.2019, №13-6876/16-19-СГ від 18.10.2019, №13-6877/16-19-СГ від 18.10.2019;

- зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола, прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0374, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 );

- зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0376, площею 2.0000 та для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність : ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 );

- зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола, 4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0375, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ; АДРЕСА_1 );

- зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0381, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_4 ; АДРЕСА_2 );

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0379, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_5 ; АДРЕСА_3 );

-зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0384, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність : ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_6 ; АДРЕСА_4 .);

- зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0373, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність : ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_7 ; 81511, Львівська обл АДРЕСА_5 , Городоцький АДРЕСА_6 );

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4.) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0383, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_8 ; АДРЕСА_7 .);

- зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4.) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0372, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність : ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_9 ; АДРЕСА_8 .);

- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (код ЄДРПОУ 39769942, Адреса: 79019, м. Львів, пр. Чорновола,4) прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 4622710200:10:000:0382, площею 2.0000 га для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району (за межами населеного пункту), та надання її у власність: ОСОБА_10 (РНОКПП НОМЕР_10 ; АДРЕСА_9 .).

Ухвалою від 14.01.2020 у справі № 380/285/20 відкрито провадження за позовом ОСОБА_11 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Львівській області у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району, розмір земельної ділянки 1,8501 га, кадастровий номер 4622710200:10:000:0453, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та наданні цієї земельної ділянки у власність, оформлену наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області № 13-10710/16-19-СГ від 27.12.2019 «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки»; зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Львівській області прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Дублянської міської ради Жовківського району, розмір земельної ділянки 1,8501 га, кадастровий номер 4622710200:10:000:0453, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, та надання її у власність ОСОБА_11 ; зобов`язання Головне управління Держгеокадастру у Львівській області подати у 30-денний строк звіт про виконання судового рішення.

Проте, рішенням позачергової 30-ої сесії VII-ого демократичного скликання Жовківської районної ради від 26.12.2019 № 8 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської сміської ради Жовківського району Львівської області» вирішено затвердити проект землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської сміської ради Жовківського району Львівської області.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 8 ст. 118 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 186-1 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з п.«а» та «б» ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Суд зазначає, що станом на момент прийняття Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області наказів щодо відмови у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельних ділянок та станом на момент звернення позивачів із відповідними клопотаннями про затвердження таких проектів, межі населених пунктів с. Малі Підліски не були встановлені, відповідні ділянки не знаходилася в межах населеного пункту. Відтак, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області розпоряджалось земельними ділянками за межами населеного пункту.

У зв`язку із зміною меж села Малі Підліски Дублянської сміської ради Жовківського району Львівської області до компетенції Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області віднесено повноваження щодо розпорядження земельними ділянками в межах села Малі Підліски Дублянської сіської ради Жовківського району Львівської області.

Представник позивача зазначає, що предметом розгляду справи в майбутньому буде визнання протиправними дій президії Жовківської районної ради щодо включення питання № 8 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області», до порядку денного пленарного засідання позачергової 38-ої сесії Жовківської районної ради, яке відбулося 26.12.2019 визнання протиправними та скасування рішення Жовківської районної ради Львівської області № 8 від 26.12.2019 «Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Малі Підліски Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області», скасування запису про державну реєстрацію включення 619, 4 га земель до меж населеного пункту: с. Малі Підліски та визнання протиправними дій Дублянської міської ради щодо звернення із клопотанням про затвердження.

В результаті прийняття оскаржуваного в майбутньому рішення Жовківської районної ради та державної реєстрації такого проекту землеустрою, земельні ділянки у зв`язку зі зміною меж населеного пункту передані в розпорядження Дублянської міської ради, що в свою чергу призвело до зміни суб`єкта до компетенції якого віднесено вирішення питання щодо затвердження проекту землеустрою та передачу таких ділянок у власність.

Суд звертає увагу, що вчинення Дублянською міською радою Жовківського району Львівської області та її структурним підрозділам будь-яких дій та приймання будь-яких рішень в тому числі, але не виключно надання дозволів на розробку проектів землеустрою, затвердження проектів землеустрою, розробку будь-якої документації із землеустрою, в тому числі технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, оголошення аукціонів, конкурсів або торгів щодо викупу або передачі в оренду, прийняття рішень щодо передачі в оренду, емфітевзис, власність, володіння або користування, укладення договорів купівлі-продажу та/або оренди чи емфітевзису щодо земельних ділянок з кадастровими номерами № 4622710200:10:000:0373, № 4622710200:10:000:0372, № 4622710200:10:000:0383, № 4622710200:10:000:0384, № 4622710200:10:000:0374, № 4622710200:10:000:0382, № 4622710200:10:000:0381, № 4622710200:10:000:0375, № 4622710200:10:000:0379, № 4622710200:10:000:0376, № 4622710200:10:000:0453, № 4622710200:10:000:0477 - може істотно ускладнити та унеможливити виконання рішення суду в справі, а також ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони мають намір звернутися.

Відтак, під час вирішення питання про наявність підстав для забезпечення позову, суд дійшов висновку, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити та унеможливити виконання рішення суду в справі, а також унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони мають намір звернутися. Окрім того, у випадку не вжиття заходів забезпечення позову також унеможливить виконання рішення у справах № 1.380.2019.005706, № 380/285/20.

Розглянувши подану представником позивачів заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, зважаючи на фактичні обставини, виходячи із пов`язаності заходів забезпечення позову з його предметом, співмірності таких заходів позовним вимогам в майбутньому, відповідності виду забезпечення позову майбутнім позовним вимогам, суд вважає заяву представника позивачів про вжиття заходів забезпечення позову такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 150-154, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

у х в а л и в :

Заяву пердставника позивачів про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити повністю.

Заборонити Дублянській міській раді Жовківського району Львівської області (код ЄДРПОУ 04371940, адреса: 80381, Львівська область, Жовківський район, місто Дубляни, вулиця Студентська, будинок 5) та її структурним підрозділам вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення в тому числі, але не виключно надання дозволів на розробку проектів землеустрою, затвердження проектів землеустрою, розробку будь-якої документації із землеустрою, в тому числі технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок, оголошення аукціонів, конкурсів або торгів щодо викупу або передачі в оренду, прийняття рішень щодо передачі в оренду, емфітевзис, власність, володіння або користування, укладення договорів купівлі-продажу та/або оренди чи емфітевзису щодо земельних ділянок з кадастровими номерами № 4622710200:10:000:0373, № 4622710200:10:000:0372, № 4622710200:10:000:0383, № 4622710200:10:000:0384, № 4622710200:10:000:0374, № 4622710200:10:000:0382, № 4622710200:10:000:0381, № 4622710200:10:000:0375, № 4622710200:10:000:0379, № 4622710200:10:000:0376, № 4622710200:10:000:0453, № 4622710200:10:000:0477.

Для звернення даної ухвали до виконання - стягувачами є: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , боржником: Дублянська міська рада Жовківського району Львівської області (код ЄДРПОУ 04371940, адреса: 80381, Львівська область, Жовківський район, місто Дубляни, вулиця Студентська, будинок 5) та її структурні підрозділи.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоцим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законноїсили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення.

Повний текст ухвали складено 27.01.2020.

Суддя Костецький Н.В.