
21.01.2020 Справа № 337/5603/19
Номер провадження 3/337/41/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.01.2020 року м. Запоріжжя
Хортицький районний суд м. Запоріжжя у складі судді Салтан Л.Г., за участю з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , захисника Семенова М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , працююча : ТОВ «РЕМЕНЕРГОПРОМ», головний бухгалтер,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17.12.2019 за результатами документальної позапланової перевірки ТОВ «РЕМЕНЕРГОПРОМ», головним бухгалтером якого є ОСОБА_1 , встановлено порушення порядку ведення в товаристві податкового обліку, а саме: заниження податку на додану вартість на суму 25566,00 грн., в тому числі у листопаді 2016 року 15292,00 грн., у грудні 2016 року 10274,00 грн. Вказані висновки викладені в акті від 11.12.2019 №134/08-01-05-06/38285482 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «РЕМЕНЕРГОПРОМ» (код ЄДРПОУ 38285482) з питань встановлення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з контрагентом-постачальником ТОВ «СЄО-ГРУП» (код ЄДРПОУ 408702298) за період листопад, грудень 2016 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник адвокат Семенов М.В. зазначили, що незгодні ні з протоколом про адміністративне правопорушення, ні з висновками перевірки, які до того ж оскаржені ними у встановленому законом порядку. На акт перевірки в порядку ст.86 Податкового кодексу України до Головного управління ДПС у Запорізькій області у встановлені законом строки 20.01.2020 подано заперечення, які ще не розглянуті. Будь-які податкові повідомлення-рішення контролюючим органом за результатами, викладеними в акті перевірки акт від 11.12.2019 №134/08-01-05-06/38285482 не складалися. Якщо такі податкові повідомлення-рішення будуть складені, їх буде оскаржено у встановленому Податковим кодексом України порядку.
Заслухавши пояснення адвоката, дослідивши письмові матеріали адміністративної справи, суд вважає за необхідне закрити провадження по даній справі, у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов`язаний його підписати. Згідно п.86.7 ст.86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). … Рішення про визначення грошових зобов`язань приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.
Згідно п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до п.56.1 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Згідно п.56.2 ст.56 Податкового кодексу України у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Пунктом 56.3 ст.56 Податкового кодексу України встановлено, що скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі … протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Згідно п.56.15 ст.56 Податкового кодексу України скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Отже, розгляд справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.163-1 КУпАП до вирішення адміністративного позову неможливий, оскільки допустимість доказів, доданих до протоколу матеріалів, в тому числі результатів перевірки, поставлена під сумнів. Використання матеріалів перевірки в якості доказів для притягнення особи до адміністративної відповідальності можливо лише після підтвердження дотримання процедури проведення цієї перевірки та її висновків, що підлягає вирішенню в порядку Податкового кодексу України та КАС України.
Проте, Головне управління ДПС у Запорізькій області, не дочекавшись закінчення строків оскарження висновків акту перевірки та узгодження податкових зобов`язань, спрямувала до суду справу про притягнення особи до адміністративної відповідальності за доказовою базою, яка є такою, що може бути використана лише за умови винесення у встановленому законом порядку відповідних рішень про визначення грошових зобов`язань ТОВ«РЕМЕНЕРГОПРОМ» та їх узгодження.
Крім того, згідно ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак у протоколі №329 від 17.12.2019 не вказано місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, яке вчинено. Відсилання в протоколі про адміністративне правопорушення до іншого документу, в якому викладається суть правопорушення не передбачено діючим законодавством.
За таких обставин суд приходить до висновку про від відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до положень ст. 245 КУпАП завданнями провадження у зазначених справах є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до положень ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно положень п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та, керуючись ч. 1 ст. 163-1, ст.ст. 7, 9, 245, 247, 252, 256, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Хортицький районний суд м. Запоріжжя протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: Л. Г. Салтан