
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2020 року ЛуцькСправа № 140/3422/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області) звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1 ) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 17 000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області 18.04.2018 року на підставі наказу ГУ ДФС у Волинській області від 18.04.2018 року №1516 та направлень від 18.04.2018 року №212, №213 було проведено фактичну перевірку літнього кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4, де здійснює торгівельну діяльність ФОП ОСОБА_1 .
За результатом проведеної перевірки складено акт №03/84/40-01/АЮ211887 від 19.04.18 року, яким встановлено порушення: роздрібна торгівля алкогольними без наявності ліцензії.
На підставі матеріалів перевірки, та керуючись Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790, в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення від 17.10.2018 року №000698-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними без наявності ліцензії.
Оскільки штрафні фінансові санкції в добровільному порядку не сплачені, позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 заборгованість по фінансових санкціях в сумі 17 000 грн. Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 26.11.2019 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Копія ухвали суду про відкриття провадження в адміністративній справі, надіслана на адресу відповідача, повернулась на адресу суду з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання», тобто не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, а тому необхідно вважати, що така копія ухвали вручена належним чином.
Відповідач пред`явлені позовні вимоги не оспорила, відзив на позов та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подала, а тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення, враховуючи наступне.
Правовідносини у даній справі врегульовано Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (чинними на момент виникнення спірних правовідносин).
З матеріалів справи слідує, що працівниками ГУ ДФС у Волинській області 18.04.2018 року на підставі наказу ГУ ДФС у Волинській області від 18.04.2018 року №1516 та направлень від 18.04.2018 року №212, №213 було проведено фактичну перевірку літнього кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4, де здійснює торгівельну діяльність ФОП ОСОБА_1 .
За результатом проведеної перевірки складено акт №03/84/40-01/АЮ211887 від 19.04.18 року, яким встановлено порушення:
п. 1, 2 ст. З Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Для розгляду та прийняття відповідного рішення по виявлених порушеннях матеріали перевірки листом від 19.04.2018 року №438/02-20-40-01-12 надіслані до управління аудиту ГУ ДФС у Волинській області.
За порушення вимог Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР на підприємця ОСОБА_1 18.04.2018 року складено протокол про адмінправопорушення №00000045, який скеровано на розгляд до Луцького міськрайонного суду Волинської області за №6177/10/03-20-40-01-20 від 20.04.2018 року.
- ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - роздрібна торгівля алкогольними без наявності ліцензії.
Контрольно - розрахунковою операцією 18.04.2018 року в 14.30 год. в літньому кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1» за адресою: м. Луцьк, вул. Глушець (парк Л.Українки), де здійснює господарську діяльність ОСОБА_1 було придбано 1 (одну) пляшку пива «Балтика класичне №3» світле 0,5л. ,4,8% об. спирту по ціні 30,00 грн. та 1 (одну) пляшку пива світлого «Славутич Айс мікс зі смаком лайма», вміст спирту 3,5% об., ємкістю 0,5л./ж/б/ по ціні 30,00 грн. Крім того, в літньому кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1» знаходилось 61 (шістдесят одна) пляшка пива, які описані у відомості (Додаток №3), який додано до акта перевірки. Підприємцем під час перевірки не було надано ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, чим порушено - ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Дані алкогольні напої (пиво), згідно відомості (Додаток № 3), який додано до акта перевірки в кількості 61 (шістдесят одна) пляшка на суму 1992,00 грн., вилучені з обігу згідно протоколу вилучення б/н від 18.04.2018 року заступником начальника ВПН ОПТ ОУ ГУ ДФС У Волинській області старшим лейтенантом податкової міліції Ситиком Р. С.
По вищевказаному факту листом від 19.04.2018 року №441/10/03-20-40-01-11 було направлено матеріали перевірки до ОУ ГУ ДФС у Волинській області для вжиття відповідних заходів згідно КУпАП за фактом роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.
Службовою запискою від 14.09.2018 року за №986/03-20-40-01-11 на ОУ ГУ ДФС у Волинській області повторно направлено матеріали щодо вжиття відповідних заходів згідно КУпАП за фактом роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії. За результатами розгляду службової записки ОУ ГУ ДФС у Волинській області повідомлено, що співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області відносно підприємця ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП. За результатами відпрацювання та зібрання матеріалів сформовано адміністративну справу№21, яка разом з матеріалами 07.05.2018 року направлена до Луцького міськрайонного суду Волинської області листом № 8073/10/03-20-21-04-04 для розгляду та прийняття рішення про притягнення чи не притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 . Станом на 20.09.2018 року в адресу ОУ ГУ ДФС у Волинській області рішення не надходило.
Крім того, на Луцький міськрайонний суд направлено лист №16383/10/03-20-40-01-20 від 17.09.2018 року щодо надання інформації про те, чи надходили від ОУ ГУ ДФС у Волинській області на адресу суду матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 та чи притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за фактом продажу алкогольних напоїв без наявності ліцензії згідно КУаАП. Відповіді на вищевказаний лист в адресу ГУ ДФС у Волинській області не надходило.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробівпередбачена відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
Накладні на отримання товару, що вказані у відомості (додаток №3) до акта перевірки підприємцем ОСОБА_1 не надано, що не дає можливості зробити розрахунок штрафних санкцій.
Для отримання інформації щодо придбання алкогольних напоїв ГУ ДФС у Волинській області направлено лист від 04.05.2018 року №7633/10/03-20-40-01-20 до підприємств оптової торгівлі алкогольними напоями.
В адресу ГУ ДФС у Волинській області на вищевказаний лист від підприємств оптової торгівлі алкогольними напоями отримано відповіді, проте в них відсутня інформація щодо придбання СГД ОСОБА_1 вищезазначених алкогольних напоїв.
Враховуючи вищевикладене фінансова санкція за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії становитиме 17 000 грн., оскільки неможливо встановити 200 % вартості отриманої партії товару.
Клопотання від підприємця про участь у розгляді справи на засіданні Комісії не надходили, тому були всі підстави для розгляду матеріалів перевірки без участі СПД та її представників.
На підставі матеріалів перевірки, якими встановлено факт порушення відповідачем законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та керуючись Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790, в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення від 17.10.2018 року №000698-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн. за роздрібну торгівлю напоями без наявності ліцензії.
Відповідач не оскаржував рішення про застосування фінансових санкцій ні в судовому ні в адміністративному порядку.
Також, необхідно звернути увагу на те, що у даній справі за позовом контролюючого органу про стягнення заборгованості зі сплати суми податкового боргу, суд перевіряє обставини невиконання відповідачем своїх зобов`язань по сплаті узгодженої суми податкового зобов`язання у встановлений законодавством строк та на дату судового розгляду справи і наявності у позивача права вимоги на стягнення боргу у судовому порядку.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», визначено, що у разі невиконання суб`єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому порядку відповідачем не оскаржене, не скасоване та не виконане в повному обсязі протягом 30 днів з дня вручення його копії.
Відтак, оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 17.10.2018 року №000698-40 є чинним, відповідачем добровільно фінансові санкції у повному обсязі не сплачено, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 205, 229, 243, 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 17 000 грн. (сімнадцять тисяч) гривень.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач Головне управління ДПС у Волинській області (43010, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, код ЄДРПОУ 43143484).
Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , паспорт НОМЕР_1 ).
Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич