Рішення № 87163713, 20.01.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2020
Номер справи
120/3307/19-а
Номер документу
87163713
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

20 січня 2020 р. Справа № 120/3307/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Литвина Д.С.,

позивача: ОСОБА_1.

представника позивача: Горбатюка В.В.,

представника відповідача: не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

до: Військово-лікарської комісії ДУ "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Київській області"

про: визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) до Військово-лікарської комісії ДУ "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Київській області" (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем у свідоцтві про хворобу №903/3В від 05.10.2018 року протиправно встановлено діагноз про причинний зв`язок травми, як " травма, одержана в результаті нещасного випадку, ТАК, пов`язана з проходженням військової служби". Позивач зазначає, що він отримав травму на шляху прямування зі служби, тобто в розумінні п.2 ч. 3 ст. 24 ЗУ "Про військовий обов`язок і військову службу" травма отримана під час виконання ним обов`язків військової служби, а тому просить суд зобов`язати відповідача внести зміни до п. 12 свідоцтва про хворобу №903/3В від 05.10.2018, в якому вказати діагноз про причинний зв`язок травми - "травма, одержана в результаті нещасного випадку, ТАК, пов`язана з виконанням обов`язків військової служби".

Ухвалою суду від 21.10.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 20.11.2019 року.

18.11.2019 відповідачем подано витребувані судом докази ( а.с.31 - 46 ).

21.11.2019 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач заперечує проти задоволення позову. При цьому відповідач зазначив, що рішення М(ВЛ)К ДУ "ТМО МВС України по Київській області" винесене враховуючи висновки за матеріалами службового розслідування травми отриманої ОСОБА_1 , а саме на підставі акту №19/17 про нещасний випадок невиробничого характеру/Форма-НТ від 20.07.2018 року; акту розслідування нещасного випадку, що стався 28.12.2017 року о 19 год. 30 хв., Форма - Н5 від 20.07.2018 року. Відповідно до вказаних документів, комісією Військової частини 3018 встановлено, що нещасний випадок стався в період проходження служби та непов`язаний з виконанням службових обов`язків. Згідно Наказу Міністерства оборони України №402 від 2008 року ( розділу II глави 21 пункту 21.5 в) в редакції Наказу Міністерства оборони України № 466 від 01.08.2011 року, постанова про причинний зв`язок травми прийнята в такому формулюванні: "Травма одержана в результаті нещасного випадку, Так, пов`язана з проходженням військової служби", якщо вона одержана за обставин, не пов`язаних з виконанням обов`язків, або одержане внаслідок правопорушення. Перегляд постанови М(ВЛ)К щодо причинного зв`язку травми ОСОБА_1 з виконанням обов`язків військової служби можливо лише при зміні висновку комісії ВЧ 3018 в матеріалах розслідування щодо причинного зв`язку травми (акти розслідування нещасного випадку).

Також, відповідач зазначає, що ДУ "ТМО МВС України по Київській області" є державною неприбутковою, бюджетною установою, що діє в державних інтересах та українського народу, свою діяльність здійснює виключно в межах чинного законодавства України ( а.с. 53 - 60 ).

02.12.2019 року представником позивача подано письмові пояснення в порядку ч. 5 ст. 159 КАС України, в яких він зазначає, що надані відповідачем акт № 19/17 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ від 19.07.2018) та акт розслідування нещасного випадку, що стався 28.12.2017 року (форма Н-5 від 20.07.2018), не відповідають вимогам Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Сил України та складені з порушенням строків, передбачених Інструкцією, а тому не можуть бути враховані відповідачем під час встановлення причинного зв`язку отриманої травми ОСОБА_1 у свідоцтві про хворобу №903/ЗВ від 05.10.2018 ( а.с. 63 - 66 ).

Ухвалою суду від 03.12.2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті на 08.01.2020 року.

У судовому засіданні 08.01.2020 позивач та його представник підтримали заявлені позовні вимоги, просили адміністративний позов задовольнити, з підстав викладених у позовній заяві та додаткових письмових поясненнях.

Представник відповідача, який прибув в судове засідання, не відповідав вимогам ч. 1 ст. 57 КАС України, в зв`язку з чим не був допущений судом до участі в справі як належний представник відповідача.

Заслухавши усні пояснення позивача та його представника, з`ясувавши доводи відзиву відповідача, дослідивши письмові докази, надані сторонами. суд встановив наступні фактичні обставини.

ОСОБА_1 , прийнятий на військову службу за контрактом та з 21.06.2017 проходив військову службу у Національній гвардії України на посаді заступника командира роти по роботі з особовим складом 5 роти оперативного призначення (по бронетранспортерах) 2 батальйону оперативного призначення військової частини 3018.

28.12.2017 року приблизно о 19:30 год. В позаслужбовий час під час руху до місця свого проживання по АДРЕСА_1 , Київська область ( готель «Ірпінь» ), піднімаючись по сходах до готелю, від необережного руху оступився на третій сходинці та впав. Був доставлений швидкою медичною допомогою до Бучанської ЦРЛ, де йому була надана медична допомога та госпіталізовано на стаціонарне лікування з діагнозом: закритий уламковий перелом латерального виростка правої велико-гомілкової кістки та голівки мало-гомілкової кістки зі зміщенням.

Комісією при Військовій частині 3018, призначеною наказом командира військової частини 3018 Національної гвардії України від 29.12.2017 року №892, складено акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався 28.12.2017 року о 19:30 год., форми Н-5, від 20.07.2018 року, у висновку якого зазначено, що нещасний випадок стався в період проходження служби та непов`язаний з виконанням службових обов`язків. Потерпілому роз`яснено питання щодо надання соціальної та матеріальної допомоги, його права відповідно до чинного законодавства. Зазначено, що за результатами розслідування скласти акт за формою НТ ( а.с. 34 - 35 ).

Згідно з актом №19/17 про нещасний випадок невиробничого характеру від 20.07.2019 року, форми НТ, в пункті 14 зазначено висновок комісії: нещасний випадок стався під час проходження служби, але не пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

03.09.2018 року т.в.о. командира Військової частини 3018 Мішакіним М.М. на адресу голови ВЛК ДУ "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Київський області" підготовлено направлення № 1656 на медичний огляд для проведення (військово-лікарської) комісії, відповідно до якого просить здійснити медичний огляд ОСОБА_1 для визначення придатності для проходження служби за контрактом ( а.с. 37 ).

За наслідком проведеного медичного огляду військово - лікарською комісією ДУ "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Київський області" складено свідоцтво про хворобу №903/Зв від 05.10.2018 року ОСОБА_1 , яким встановлено позивачу діагноз: консолідований перелом голівки правої малогомілкової кістки та латерального виростку правої великогомілкової кістки (28.12.2017 року) та причинний зв`язок захворювання (поранення, травми, контузії, каліцтва): травма, одержана в результаті нещасного випадку, ТАК, пов`язане з проходженням військової служби ( а.с. 33 ).

Не погоджуючись з такими діями відповідача, вважаючи, що військово - лікарською комісією ДУ "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Київський області" в свідоцтві про хворобу №903/Зв від 05.10.2018 року ОСОБА_1 встановлено неправильний причинний зв`язок травми, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Порядок встановлення причинного зв`язку захворювань (поранень, контузій, травм, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, які призвані на збори, та колишніх військовослужбовців зі службою у Збройних Силах України регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим наказом Міністерства оборони України № 402 від 14 серпня 2008 року (далі - Положення).

Згідно із п. 1.1 Положення військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров`я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов`язаних, установлює причинний зв`язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Одним із основних завдань військово-лікарської експертизи є визначення причинного зв`язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов`язаних, резервістів, які призвані на збори, у осіб, звільнених із військової служби, а також причинного зв`язку захворювань, поранень, які заподіяли військовослужбовцям смерть (абз. 7 п. 1.3 Положення).

Згідно з пунктом 2.1 Положення лля проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов`язкові до виконання.

Відповідно до пункту 6.2 Положення на військовослужбовців, які направляються на медичний огляд ВЛК у мирний час, подаються:

направлення із зазначенням військового звання, прізвища, імені та по батькові, дати народження, місяця та року призову (прийняття) на військову службу, військового комісаріату, яким призваний у Збройні Сили України (колишнього СРСР), попереднього діагнозу та мети огляду (направлення на огляд може бути підписане начальником штабу (від начальника штабу полку та вище) або начальником кадрового органу (від начальника управління роботи з особовим складом об`єднання та вище) із посиланням на рішення відповідного командира (начальника). Зразок направлення наведено в додатку 14. Направлення на медичний огляд ВЛК, видане військовослужбовцю, обов`язкове до виконання; медична книжка; посвідчення особи (військовий квиток); фотокартка 3 х 4 см без головного убору - при амбулаторному огляді; службова характеристика для проведення медичного огляду військово-лікарською комісією (зразок заповнення якої наведено в додатку 15). У тексті характеристики наводиться інформація щодо освіти військовослужбовця, який ВВНЗ і коли закінчив, навчання в інших навчальних закладах, у тому числі закордонних, особливостей проходження військової служби, служби за кордоном, у складі миротворчого персоналу, миротворчого контингенту, військових місіях, участі у бойових діях тощо, обов`язково зазначається думка командування військової частини щодо фізичного стану, фактичної працездатності військовослужбовця, виконання ним своїх службових обов`язків за станом здоров`я та можливість подальшого проходження ним військової служби на займаній посаді, призначення на посаду з меншим обсягом обов`язків, на нижчу посаду тощо; медична характеристика (у медичній характеристиці обов`язково зазначають інформацію про захворюваність військовослужбовця, результати медичних оглядів ВЛК (при вступі у ВВНЗ, відрядженні за кордон, у миротворчі місії, під час служби у спецспорудах тощо), втрату працездатності за станом здоров`я за останні три роки та думку начальника медичної служби військової частини щодо можливості подальшого проходження військовослужбовцем військової служби на займаній посаді за станом здоров`я). Службова та медична характеристики обов`язково надаються у мирний час у разі направлення військовослужбовця на медичний огляд командиром військової частини за місцем проходження ним військової служби, в інших випадках надання службової та медичної характеристик не обов`язкове.

Крім того, на осіб, які направляються на огляд з приводу поранень, травм, контузій, каліцтв, одержаних у період проходження ними військової служби, надається оригінал довідки про обставини одержання травми (поранення, контузії, каліцтва).

Відповідно до п. 21.1 Положення у разі коли під час медичного огляду військовослужбовців встановлено діагноз, ВЛК встановлює причинний зв`язок захворювання, травми, контузії, каліцтва, поранення.

Пунктом 21.2 Положення визначено, що причинний зв`язок захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтв у військовослужбовців, які проходять військову службу, військовозобов`язаних і резервістів, призваних військовими комісаріатами на навчальні (перевірочні) збори, при медичному огляді вирішують позаштатні постійно діючі госпітальні, гарнізонні ВЛК і ЛЛК та за потреби - штатні ВЛК.

Згідно із 21.4 Положення при медичному огляді військовослужбовців, призваних на збори військовозобов`язаних, резервістів під час навчальних зборів, кандидатів на навчання у ВВНЗ, направлених військовими комісаріатами, коли їм встановлено діагноз і постанова оформлюється свідоцтвом про хворобу або довідкою, ВЛК встановлюється причинний зв`язок захворювання (поранення, контузії, каліцтва, травми).

Відповідно до пп. «б» та п. «в» пункту 21.5 Положення постанови ВЛК про причинний зв`язок захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв приймаються в таких формулюваннях:

б) "Поранення (контузія, травма, каліцтво), ТАК, пов`язане з виконанням обов`язків військової служби" - якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) одержане (крім випадків протиправного діяння), у разі фактичного виконання службових обов`язків під час проходження військової служби в частинах, які не входили до складу діючої армії.

Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби, у випадках, передбачених частиною 3 статті 24 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".

в) "Поранення (травма, контузія, каліцтво), одержане в результаті нещасного випадку, ТАК, пов`язане з проходженням військової служби" - якщо воно одержане за обставин, не пов`язаних з виконанням обов`язків, або одержане внаслідок правопорушення.

Пунктом 21.7 Положення встановлено, що постанова ВЛК про причинний зв`язок поранення (травми, контузії, каліцтва) приймається відповідно до висновку, зазначеного в довідці про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), або засвідченої копії Акта про нещасний випадок (додаток 1 до Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 06 лютого 2001 року № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2001 року за № 169/5360 (зі змінами)), у яких зазначаються обставини отримання поранення (контузії, травми, каліцтва). На військовослужбовців довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) оформляється у 2 примірниках, перший подається у госпітальну (гарнізонну) ВЛК, а другий зберігається постійно в особовій справі військовослужбовця. У виняткових випадках допускається розгляд ВЛК копії вказаної довідки, засвідченої відповідною посадовою особою та скріпленої гербовою печаткою військової частини (закладу охорони здоров`я Збройних Сил України ).

Згідно з пунктом 21.8 Положення прийняття ВЛК постанов про встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва) без наявності документів, передбачених пунктом 21.7 та абзацом першим пункту 21.8 цієї глави, забороняється.

Згідно з пунктами 1.1 та 1.2 розділу І Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 06 лютого 2001 року № 36 (далі - Інструкція, в редакції від 17.02.2015 року, чинній на момент отримання позивачем травми та призначення розслідування нещасного випадку - 29.12.2017 року ), ця Інструкція визначає порядок розслідування та обліку нещасних випадків з військовослужбовцями і військовозобов`язаними, які призвані на збори (далі - військовослужбовці), професійних захворювань, отриманих ними під час проходження військової служби (зборів), та аварій, що сталися у військових частинах, військово-навчальних закладах, установах, організаціях Збройних Сил України, структурних підрозділах центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України (далі - військові частини). Дія цієї Інструкції поширюється на всі військові частини та на всіх військовослужбовців, крім військовослужбовців, які одержали захворювання, поранення, контузію, травму, каліцтво або загинули під час ведення бойових дій, участі в антитерористичній операції, в особливий період.

Згідно з пунктом 1.8 Інструкції за результатами розслідування не складається акт

(додаток 1 до Інструкції) і не беруться на облік нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями:

внаслідок отруєння алкоголем, наркотичними або іншими отруйними речовинами за наявності медичного висновку, якщо це не викликано застосуванням цих речовин під час проведення робіт і виконання обов`язків військової служби чи порушенням вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування або якщо потерпілий, який знаходився в стані алкогольного сп`яніння, був наказом командира (начальника) усунутий від виконання обов`язків військової служби; під час скоєння військовослужбовцями злочинів або правопорушень, якщо ці дії зафіксовані й на них є рішення суду або прокуратури;

у разі природної смерті, самогубства, якщо це не було наслідком впливу психофізичних, небезпечних і шкідливих факторів під час виконання обов`язків військової служби за наявності офіційного висновку уповноважених органів;

у разі навмисного заподіяння військовослужбовцем шкоди своєму здоров`ю;

під час виконання дій, що не входять до обов`язків військової служби.

Пунктом 2.16 Інструкції передбачено, що контроль за своєчасним і правильним розслідуванням, документальним оформленням та обліком нещасних випадків, виконанням заходів щодо усунення їх причин та вирішення спірних питань з цього приводу здійснюється вищими командирами та відповідними військовими органами нагляду чи контролю залежно від їх функцій, компетенції та повноважень. Посадові особи військових органів нагляду мають право вимагати від командира військової частини, де стався нещасний випадок, складання акта (додаток 1 до Інструкції) або його перегляду, якщо встановлено, що під час розслідування нещасного випадку допущені порушення вимог нормативно-правових актів Міністра оборони України, а в разі потреби - самостійно проводити розслідування нещасного випадку (надходження скарги, непогодження з висновками розслідування обставин та причин нещасного випадку або його приховування тощо) і видавати обов`язкові для виконання командиром приписи (додаток 6 до Інструкції) щодо необхідності складання акта (додаток 1 до Інструкції) та обліку нещасного випадку. У разі відмови командира військової частини скласти акт (додаток 1 до Інструкції) чи непогодження командира потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта (додаток 1 до Інструкції) чи приписом посадової особи питання вирішується військовим органом нагляду (за охороною праці, пожежним,санітарно-епідеміологічним, безпеки дорожнього руху тощо) або в установленому чинним законодавством України порядку.

Стосовно доводів позивача, що прийняті до уваги відповідачем акт № 19/17 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ від 19.07.2018) та акт розслідування нещасного випадку, що стався 28.12.2017 року (форма Н-5 від 20.07.2018), не відповідають вимогам Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України та складені з порушенням строків, передбачених Інструкцією, а тому не можуть бути враховані відповідачем під час встановлення причинного зв`язку отриманої травми ОСОБА_1 у свідоцтві про хворобу №903/ЗВ від 05.10.2018, суд зауважує таке.

По - перше, представник позивача в своїх поясненнях посилається на норми Інструкції в редакції від 13.02.2018 року, тобто в редакції, як прийнята після призначення розслідування нещасного випадку - 29.12.2017 року.

По - друге, зазначені акти складені не відповідачем, а іншою особою, що не є стороною в справі - комісією військової частини 3018 Національної гвардії України.

Крім того суд констатує, що вказані акти не є предметом оскарження в рамках даної адміністративної справи, також позивачем не надано доказів їх оскарження в адміністративному порядку або в судовому в рамках іншої справи.

При цьому суд зауважує, що вищенаведені приписи Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України надають військовослужбовцю право у випадку непогодження з висновками розслідування оскаржити такі висновки або дії ( бездіяльність ).

Отже, вищенаведені положення законодавства визначають, що ВЛК приймає постанову про причинний зв`язок травми відповідно до висновку, зазначеного в довідці про обставини травми, або засвідченої копії акта про нещасний випадок, як це передбачено п. 21.7 Положенням № 402, що і було зроблено відповідачем.

При цьому суд зауважує, що прийняті відповідачем до уваги акт № 19/17 про нещасний випадок невиробничого характеру форма НТ від 19.07.2018 року та акт розслідування нещасного випадку, що стався 28 грудня 2017 року, форми Н-5 від 20.07.2018 року є чинними та були надані військово - лікарській комісії безпосередньо позивачем, що ним підтверджено в судовому засіданні на питання суду. Також позивачем не заперечувався факт не оскарження зазначених актів, складених комісією військової частини 3018.

Також суд звертає увагу, що у відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено про можливість перегляду постанови М(ВЛ)К щодо причинного зв`язку травми ОСОБА_1 з виконанням обов`язків військової служби лише при зміні висновку комісії військової частини 3018 в матеріалах розслідування щодо причинного зв`язку травми (акти розслідування нещасного випадку), що узгоджується із нормами, які викладені у Положенні №402.

Так, згідно з пунктом 21.13 Положення у разі відсутності у свідоцтві про хворобу або інших військово-медичних документах постанови ВЛК про причинний зв`язок захворювань (поранень), неналежного їх оформлення або незгоди з постановою, а також у разі наявності в документах записів про звільнення із Збройних Сил України "через хворобу чи за станом здоров`я" військовий комісаріат направляє документи осіб, звільнених з військової служби, на розгляд до штатної ВЛК за територіальним принципом. За наявності підстав для зміни (перегляду) постанови ВЛК про причинний зв`язок захворювання, поранення, зазначених у свідоцтві про хворобу (довідці ВЛК), постанова ВЛК при прийнятті нової постанови підлягає скасуванню (відміні). Постанова ВЛК оформляється протоколом засідання штатної ВЛК щодо встановлення причинного зв`язку захворювань (поранень).

Перевіривши оскаржуване рішення суб`єкта владних повноважень на відповідність критеріям, визначеним в частині 2 ст. 2 КАС України, суд вважає, що за встановлених фактичних обставин справи відповідачем прийнято законне та обгрунтоване рішення і законні підстави для зобов`язання відповідача прийняти інше рішення відсутні.

Таким чином суд приходить до висновку, що немає підстав для скасування оскаржуваного рішення відповідача. Крім того, суд наголошує, що формальне скасування оскаржуваного рішення, без можливості належним чином захистити права позивача, потягне за собою порушення прав позивача, оскільки при скасуванні висновків свідоцтва про хворобу без можливості встановити інші висновки щодо причинного зв`язку травми, позивач буде позбавлений будь - якої соціальної допомоги та гарантій, на які він має право згідно з законом за наявності відповідного свідоцтва про хворобу.

Відтак, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення і докази, надані позивачем, в обґрунтування заявлених вимог, суд приходить до переконання, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.

Вирішуючи питання щодо судових витрат у справі, суд зазначає, що відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору. Відтак позивачем при подачі позову до суду судовий збір не сплачувався. В той же час в суду відсутні відомості щодо понесення сторонами інших судових витрат, а тому питання розподілу судових витрат не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

Відповідач: Військово-лікарська комісія ДУ "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Київській області" (вул. Вишгородська, 85-а, м. Київ, 04114, код ЄДРПОУ 25572855).

Повний текст рішення виготовлено 20.01.2020

Суддя Заброцька Людмила Олександрівна