
Справа № 417/69/20
Провадження № 3/417/70/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" січня 2020 р. с.Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О.В. за участю секретаря Брюховецької О.В., прокурора Скиртача О.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Марківка Марківського району Луганської області, не працюючої, не заміжня, маючого на утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не депутата, не інваліда, якій роз`яснено її права відповідно до ст.268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Марківського районного суду Луганської області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією №2 від 11.01.2020 року, що складений старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України майором поліції України Калачовою Є.Б., відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається наступне.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону №1700-VII) є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону №1700-VII, несвоєчасно, без поважних причин подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради, та інших нормативно – правових актів, що визначають діяльність ради та її органів (пункт 1 частини першої статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).
Рішенням Бондарівської районної ради Марківського району Луганської області «Про підсумки виборів депутатів та сільського голови Бондарівської сільської ради сьомого скликання 25 жовтня 2015 року і визнання їх повноважень» № 1/1 від 03.11.2015 ОСОБА_1 була визнана депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області і зазначена у списку депутатів Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області під № 7.
У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_1 , зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (далі – Декларацію за 2018 рік) до 01.04.2019.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію за 2018 рік лише 24.10.2019 о 17 годині 00 хвилині, тобто несвоєчасно.
Згідно листа НАЗК від 26.12.2019 № 71-03/85924/19, ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2019 по 01.04.2019 ніяких дій у інформаційно – телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) не здійснювала.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 24.10.2019 о 17 годині 00 хвилині, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз`яснено її права та обов`язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнала свою вину у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що подала письмову заяву, та суду пояснила, що згідно рішенням Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області «Про підсумки виборів депутатів та сільського голови Бондарівської сільської ради сьомого скликання 25 жовтня 2015 року і визнання їх повноважень» №1/1 від 03.11.2015 її було обрано депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області сьомого скликання. Декларацію за 2018 рік вона подала несвоєчасно, тобто не до 01.04.2019, а лише в жовтні 2019 року. У скоєному щиро кається.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією у вигляді штрафу в межах санкції зазначеної статті, та надав Висновок прокурора у справі про адміністративні правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 .
Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення №2 від 11.01.2020 року та матеріали додані до нього, з`ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, який їй інкримінують, а саме ч.1 ст.172-6 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку за адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні судом було встановлено, що факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №2 від 11.01.2020 року, складеногой старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України майором поліції України Калачовою Є.Б., відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно графи: «Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності» вбачається, що ОСОБА_1 з протоколом ознайомлена та згодна, зауважень не має (а.с.2-8);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.12.2019 року в яких зазначено, що згідно рішенням Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області «Про підсумки виборів депутатів та сільського голови Бондарівської сільської ради сьомого скликання 25 жовтня 2015 року і визнання їх повноважень» №1/1 від 03.11.2015 її було обрано депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області сьомого скликання. Будучи депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області була ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції», та про про необхідність подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 квітня поточного року. В 2019 року році вона забула про обов`язок подання щорічної декларації за 2018 рік, у зв`язку з сімейними обставинами – хворобу батьків, забула оновити свій цифровий електронний підпис та не здійснила подання щорічної Декларації за 2018 рік до 01.04.2019. Будь яких інших поважних причин не має. В жовтні 2019 року, вона оновила свій цифровий електронний підпис та 24.10.2019 здійснила подання Декларації за 2018 рік шляхом її заповнення на офіційному сайті НАЗК. Будь яких технічних причин при поданні щорічної декларації за 2018 рік не мала. Провину визнає (а.с.9-10);
- Витягом з реєстру відправлення декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відправила щорічну Декларацію за 2018 рік – 24.10.2019 року о 17 год. 00 хв. (а.с.13-14);
-Листом Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України №136/55/111/01-2019 від 25.11.2019 року про надання інформації відносно ОСОБА_1 (а.с.15-16);
- Інформацією голови Бондарівської сільської виборчої комісії про підсумки чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних міських голів 25.10.2015 року, відповідно до якого ОСОБА_1 була обрана депутатом Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області сьомого скликання (а.с.17);
- Рішенням Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області №1/1 від 03.11.2015 року про підсумки виборів депутатів та сільського голови Бондарівської сільської ради сьомого скликання 25.10.2015 року і визнання їх повноважень (а.с.18);
- Списком депутатів Бондарівської сільської ради сьомого скликання, де ОСОБА_1 значиться під №7 (а.с.19);
- Рішенням Марківської селищної ради сьомого скликання першої сесії №1-7/2019 від 25.07.2019 року про реорганізацію сільських рад, що об`єдналися та входять до складу Марківської селищної ради Марківського району Луганської області (а.с.20-22);
- Рішенням Марківської селищної ради сьомого скликання першої сесії №1-8/2019 від 25.07.2019 року про покладення обов`язків старости (а.с.23);
- Заявою ОСОБА_1 від 29.09.2015 року про реєстрацію її кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі №7 з виборів депутатів Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області 25.10.2015 року (а.с.24);
- Електронною декларацією ОСОБА_1 за 2018 рік (а.с.26-32);
- Листом Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України №596/55/111/01.2019 від 16.12.2019 року щодо надання інформації про дії суб`єкта декларування в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.33);
- Повідомленням Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного Агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 06.0.2018 року(а.с.34-36);
- Повідомленням АТКБ «Приватбанк» щодо кваліфікованого сертифікату відкритого ключа на ім`я ОСОБА_1 (а.с.37);
- Витягом з Положення про Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с.38-39);
- Повідомленням Управління Інформаційно-Аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції щодо отримання інформації про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.40);
- Рапортом ст.о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України майора поліції Є.Калачової від 10.01.2020 року (а.с.41).
Таким чином, в судовому засіданні судом було встановлено, що Рішенням Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області «Про підсумки виборів депутатів та сільського голови Бондарівської сільської ради сьомого скликання 25 жовтня 2015 року і визнання їх повноважень» №1/1 від 03.11.2015 було визнано повноваження депутата Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області сьомого скликання ОСОБА_1 .
Таким чином, відповідно до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Бондарівської сільської ради Марківського району Луганської області ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно роз`яснень, які містяться в листі ВССУ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» вих. №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації…; 2)предметом правопорушення є декларація, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: а) за минулий рік; б) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; 3) суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Під час дослідження протоколу та доданих до нього письмових доказів встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій, направлених на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, не виконавши у встановлений законодавством строк, тобто до 01.04.2019 року, несвоєчасно, а саме 24.10.2019 року, подала щорічну (за 2018 рік) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ч.2ст.172-6, ст.ст.268, 278, 283, 284, 289, 290, 294, 308 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з неї подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави у розмірі 420 гривень 40 копійок . Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача казначейство України (ЕАП) код банку отримувача (МФО) 899998 рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання в частині стягнення судового збору протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, а також прокурором у випадках передбачених ч.5 ст. 7 та ч.1 ст.287 цього Кодексу протягом десяти днів з дня її вручення.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд Луганської області.
Суддя: О.В.Рукас