Ухвала суду № 87143573, 23.01.2020, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
23.01.2020
Номер справи
711/369/20
Номер документу
87143573
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/369/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 січня 2020 рокуСлідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Михальченко Ю.В.

при секретарі – Кикоть А.О.,

з участю: прокурора - Яшника Б.С.

слідчого - Коротич В.П.

підозрюваного - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області Коротич В.П. по матеріалам кримінального провадження №12019250000000329, відомості про яке, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_1 , -

в с т а н о в и в:

Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області Коротич В.П. звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором відділу прокуратури Черкаської області Яшником Б.С., по матеріалам кримінального провадження №12019250000000329, відомості про яке, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_1 .

В обґрунтування клопотання вказує, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 , діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_2 , розтратили бюджетні кошти Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 відповідно до результатів проведення чергових виборів депутатів та сільського голови Ротмістрівської сільської ради об`єднаної територіальної громади Смілянського району Черкаської області на підставі рішення від 10.05.2017 №44 зареєстрований головою Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області.

Статтею 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідного села. Сільський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Сільський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської ради, головує на її засіданнях.

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено коло повноважень сільського голови, серед яких: забезпечення здійснення в межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організація в межах, визначених цим Законом, роботи відповідної ради та її виконавчого комітету; підпис рішень ради та її виконавчого комітету; здійснення керівництва апаратом ради та її виконавчого комітету; скликання сесії ради, внесення пропозицій та формування порядку денного сесій ради і головування на пленарних засіданнях ради; призначення на посади та звільнення з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад; забезпечення виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету; представництво територіальної громади, ради та її виконавчого комітету у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства; укладення від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договорів відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подання їх на затвердження відповідної ради та інші.

Отже, зважаючи на обсяг повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Законом України «Про статус депутата місцевих рад», ОСОБА_1 в силу ст. 25 Закону України «Про державну службу» був службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.

Відповідно до рішення Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області від 22.12.2017 № 7-11/VII «Про затвердження плану економічного і соціального розвитку Ротмістрівської об`єднаної територіальної громади на 2018 рік» затверджено план економічного і соціального розвитку Ротмістрівської об`єднаної територіальної громади на 2018 рік, який передбачав капітальний ремонт та/або реконструкцію сільського будинку культури в селі Ротмістрівка Смілянського району Черкаської області.

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_1 , будучи головою Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, діючи разом та за попередньою змовою з директором приватного підприємства «Кельма» (надалі – ПП «Кельма») ОСОБА_2 , 02.08.2018, в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , затвердив дефектний акт на ремонтні роботи по капітальному ремонту сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, відповідно до якого підлягали виконанню роботи з розбирання покрівлі з рулонних матеріалів в 1-3 шари; зміна відливів з листової сталі, улаштування з листової сталі брандмауерів, парапетів; заміна ковпаків на димових і вентиляційних трубах в один канал, мурування окремих ділянок зовнішніх стін середньої складності із цегли (парапетів); поліпшене штукатурення цементно-вапняним розчином парапетів; улаштування цементної стяжки товщиною 20 мм по бетонній основі площею понад 20 м2; ремонт примикань до цегляних стін і парапетів з рулонних покрівельних матеріалів, висота примикань 400 мм; улаштування покрівель рулонних з матеріалів, що направляються, із застосуванням газопламеневих пальників в два шари; навантаження сміття вручну, навантаження сміття екскаватором на автомобілі-самоскиди; перевезення сміття до 30 км, а також підписав договірну ціну на будівництво - капітальний ремонт сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, що здійснюється в 2018 році.

Того ж дня, в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин, ОСОБА_1 , діючи від імені Ротмістрівської сільської ради, як замовника робіт, уклав з ПП «Кельма» в особі директора ОСОБА_2 , як виконавцем, договір підряду №07 на виконання робіт по капітальному ремонту сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області за ціною 622 412,29 гривень.

Переслідуючи злочинний умисел, спрямований на привласнення бюджетних коштів сільської ради, директор ПП «Кельма» ОСОБА_2 03.09.2019, у невстановлений слідством час, перебуваючи в с. Ротмістрівка Смілянського району Черкаської області, надав для підпису голові Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 акт №1 приймання виконаних будівельних робіт на суму 186 723,68 гривень, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за вересень 2018 року на суму 186 723,68 гривень.

Після чого, продовжуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на привласнення грошових коштів, 11.09.2018, у невстановлений слідством час, ОСОБА_2 надав для підпису голові Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 акт №2 приймання виконаних будівельних робіт на суму 203 403,89 гривень, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за вересень 2018 року на суму 203 403,89 гривень, акт №3 приймання виконаних будівельних робіт на суму 232 284,72 гривень, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за жовтень 2018 року на суму 232 284,72 гривень.

ОСОБА_2 , достовірно знаючи, що виконані будівельні роботи з капітального ремонту сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради, не відповідають проектно-кошторисній документації, діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, відповідно до попередньої домовленості з ОСОБА_1 , усвідомлюючи, що дані, внесені ним як підрядником в акти виконаних робіт, не відповідають дійсності, та окрім ОСОБА_1 їх ніхто не перевіряє, підписав акти №1, №2 та №3, тобто підробив офіційні документи з метою їх подальшого використання.

Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 24.09.2019 №15-19 види, обсяги та вартість фактично виконаних будівельних (ремонтних) робіт по об`єкту «Капітальний ремонт сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області» видам, обсягам та вартості робіт, що зазначені в актах приймання виконаних будівельних робіт, складених відповідно до договору будівельного підряду, укладеного між Ротмістрівською сільською радою Смілянського району Черкаської області та ПП «Кельма», відповідають неповною мірою, а саме:

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 5 зазначено, що для улаштування парапетів використана листова кольорова сталь, товщиною 0,5 мм в кількості 53,526 м2 за ціною 471,45 гривень за 1 м? на загальну суму 25234,83 гривень. А фактично для парапетів використана сталь листова оцинкована в кількості 53,526 м2 за ціною 106,50 гривень за 1 м? на загальну суму 5701 гривень. Перевищення вартості склало 19533,83 гривень прямих витрат;

в акті № 2 за вересень 2018 року в п. 2 вказано, що для улаштування парапетів використана листова кольорова сталь, товщиною 0,5 мм в кількості 6,474 м2 за ціною 471,45 гривень за 1 м? на загальну суму 3052,17 гривень. А фактично для парапетів використана сталь листова оцинкована в кількості 6,474 м2 за ціною 106,50 гривень за 1 м? на загальну суму 689 гривень. Перевищення вартості склало 2363,17 гривень прямих витрат;

в акті № 2 за вересень 2018 року в п. 3, розцінка РН8-51-1 «Заміна ковпаків на димових і вентиляційних трубах в один канал» заактовані роботи в кількості 12 шт ковпаків. Фактично виконано ремонт одного ковпака із заміною ј покриття, площею 0,5 м?. Перевищення по вартості склало 1521,43 гривень прямих витрат;

в акті № 2 за вересень 2018 року в п. 4 зазначено, що для улаштування покриття ковпаків на димових і вентиляційних трубах в один канал використано 91,2 м? листової оцинкованої сталі за ціною 106,5 гривень за 1 м? на загальну суму 9712,8 гривень. А фактично використана сталь листова оцинкована в кількості 0,5 м2 за ціною 106,50 гривень за 1 м? на загальну суму 53,3 гривень. Перевищення вартості склало 9659,5 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 6, розцінка РН3-28-2 «Мурування окремих ділянок зовнішніх стін середньої складності із цегли (парапетів)» заактовано 2,1 м? кладки на загальну суму 5096,14 гривень. А фактично роботи не виконувалися. Перевищення вартості склало 5096,14 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 7, розцінка РН11-41-1 «Поліпшене штукатурення цементно-вапняним розчином по каменю парапетів» заактовано 75 м? поштукатуреної поверхні на загальну суму 6890,88 гривень. Фактично роботи не виконувалися. Перевищення вартості склало 6890,88 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 8, розцінка 7-17-2 «Улаштування цементної стяжки товщиною 20 мм по бетонній основі площею понад 20 м?» заактовано 405 м? площі стяжки на загальну суму 25619,13 гривень. А фактично роботи не виконувалися. Перевищення вартості склало 25619,13 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 9, розцінка 7-17-9 «На кожні 5мм зміни товщини шару цементної стяжки додавати або виключати К=6» заактовано 405 м? площі стяжки товщиною 3 см на загальну суму 22886,15 гривень. А Фактично роботи не виконувалися. Перевищення вартості склало 22886,15 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 10, розцінка 8-18-1 «Ремонт примикань до цегляних стін і парапетів з рулонних покрівельних матеріалів, висота примикань 400 мм» заактовано 58 м примикань на загальну суму 9998,25 гривень. А фактично виконано 58 м примикань на загальну суму 9742 гривень. Перевищення вартості склало 256,25 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 11 вказано, що для ремонту примикань використано уніфлекс ЕПП в кількості 40,24 м2 за ціною 69,82 гривень за м? на загальну суму 2810 гривень. А фактично для ремонту примикань використано уніфлекс ЕПП в кількості 40,24 м2 за ціною 71,92 гривень за 1 м? на загальну суму 2894,06 гривень. Перевищення вартості склало 84,06 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 12 зазначено, що для ремонту примикань використано уніфлекс ЕКП в кількості 40,96 м2 за ціною 80,86 гривень за 1 м? на загальну суму 3312 гривень. А фактично для ремонту примикань використано уніфлекс ЕКП в кількості 40,96 м2 за ціною 83,78 гривень за 1 м? на загальну суму 3431,63 гривень. Перевищення вартості склало 119,63 гривень прямих витрат;

в акті № 2 за вересень 2018 року в п. 6 та акті № 3 за жовтень 2018 року в п. 2, вказано, що для улаштування покрівель використано уніфлекс ЕКП в кількості 1869,949 м2 на загальну суму 134486,73 гривень. А фактично використано уніфлекс ЕКП в кількості 1464,819 м? на загальну суму 102274 гривень. Перевищення вартості склало 32212,73 гривень прямих витрат;

в акті № 2 за вересень 2018 року в п. 6 та акті № 3 за жовтень 2018 року в п. 2 зазначено, що для покрівлі використано уніфлекс ЕКП в кількості 1903,135 м2 на загальну суму 159444,66 гривень. А фактично використано уніфлекс ЕКП в кількості 1490,745 м? на загальну суму 120542 гривень. Перевищення вартості склало 38902,66 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 14 та акті № 3 за жовтень 2018 року п. 4, розцінка РН20-40-1 «Навантаження сміття вручну», заактовано 2,557 т сміття на загальну суму 198,42 гривень. А фактично навантажено 1,4 т на загальну суму 95 гривень. Перевищення вартості склало 103,42 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 15 та акті № 3 за жовтень 2018 року п. 5, розцінка РН20-41-1 «Навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди, місткість ковша екскаватора 0,25м3» заактовано 17,165 т сміття на загальну суму 327,86 гривень. А фактично навантажено 9,397 т на загальну суму 184 гривень. Перевищення вартості склало 143,86 гривень прямих витрат;

в акті № 1 за вересень 2018 року в п. 16 та акті № 3 за жовтень 2018 року п. 6, розцінка С311-1-М «Перевезення сміття до 30 км» заактовано 19,7224 т сміття на загальну суму 3314,99 гривень. Фактично вивезено 10,797 т на загальну суму 1761 гривня. Перевищення вартості склало 1553,99 гривень прямих витрат.

Отже, завищення вартості виконаних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області» відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 24.09.2019 №15-19 склало 237 582, 29 гривень.

На підставі підроблених ОСОБА_2 та ОСОБА_1 актів приймання виконаних будівельних робіт від 03.09.2018 №1, від 11.09.2018 №2 та від 16.10.2018 №3, а також довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, платіжних доручень від 02.08.2018 №2, від 14.09.2018 №5 та від 17.10.2018 №8 Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області з рахунку Ротмістрівської сільської ради №35427199036777 на рахунок ПП «Кельма» № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «УкрСиббанк», відповідно перераховано кошти: 03.08.2018 в сумі 186 723,68 гривень; 17.09.2018 – в сумі 203 403,89 гривень; 19.10.2018 – в сумі 232 284,72 гривень, чим незаконно розтрачено бюджетні кошти Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області на користь ПП «Кельма» в особі директора ОСОБА_2 .

Внаслідок спільних незаконних дій голови Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 та директора ПП «Кельма» ОСОБА_2 інтересам територіальної громади заподіяно збитків, які відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 24.09.2019 №15-19 становлять 237 582,29 гривень, що більш як у 258 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Він же, будучи головою Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, діючи разом та за попередньою змовою з директором ПП «Кельма» ОСОБА_2 , 02.08.2018, в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , затвердив дефектний акт на ремонтні роботи по капітальному ремонту сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, відповідно до якого підлягали виконанню роботи з розбирання покриття покрівлі з рулонних матеріалів в 1-3 шари; зміна відливів з листової сталі, улаштування з листової сталі брандмауерів, парапетів; заміна ковпаків на димових і вентиляційних трубах в один канал; мурування окремих ділянок зовнішніх стін середньої складності із цегли (парапетів); поліпшене штукатурення цементно-вапняним розчином по каменю парапетів; улаштування цементної стяжки товщиною 20 мм по бетонній основі площею понад 20 м2; ремонт примикань до цегляних стін і парапетів з рулонних покрівельних матеріалів, висота примикань – 400 мм; улаштування покрівель рулонних з матеріалів, що направляються, із застосуванням газопламеневих пальників, в два шари; навантаження сміття вручну, навантаження сміття екскаватором на автомобілі-самоскиди; перевезення сміття на відстань до 30 км, а також погодив договірну ціну на будівництво - капітальний ремонт сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, що здійснюється в 2018 році.

Того ж дня, в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин, ОСОБА_1 , діючи від імені Ротмістрівської сільської ради, як замовника робіт, уклав з ПП «Кельма» в особі директора ОСОБА_2 , як виконавця, договір підряду №07 на виконання робіт по капітальному ремонту сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області за ціною 622 412,29 гривень.

Переслідуючи злочинний умисел, спрямований на привласнення бюджетних коштів сільської ради, директор ПП «Кельма» ОСОБА_2 03.09.2019, у невстановлений слідством час, перебуваючи в с. Ротмістрівка Смілянського району Черкаської області, надав для підпису голові Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 акт №1 приймання виконаних будівельних робіт на суму 186 723,68 гривень, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за вересень 2018 року на суму 186 723,68 гривень.

Після чого, продовжуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на привласнення грошових коштів, 11.09.2018, у невстановлений слідством час, ОСОБА_2 надав для підпису голові Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 акт №2 приймання виконаних будівельних робіт на суму 203 403,89 гривень, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за вересень 2018 року на суму 203 403,89 гривень; акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року на суму 232 284,72 гривень, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за жовтень 2018 року на суму 232 284,72 гривень.

ОСОБА_2 , достовірно знаючи, що виконані будівельні роботи з капітального ремонту сільського будинку культури Ротмістрівської сільської ради, не відповідають проектно-кошторисній документації, діючи умисно, керуючись єдиним злочинним умислом, відповідно до попередньої домовленості з ОСОБА_1 , усвідомлюючи, що дані, внесені ним як підрядником в акти виконаних робіт, не відповідають дійсності, та окрім ОСОБА_1 їх ніхто не перевіряє, підписав акти №1, №2 та №3, тобто підробив офіційні документи з метою їх подальшого використання.

На підставі підроблених ОСОБА_2 та ОСОБА_1 актів приймання виконаних будівельних робіт від 03.09.2018 №1, від 11.09.2018 №2 та від 16.10.2018 №3, а також довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, платіжних доручень від 02.08.2018 №2, від 14.09.2018 №5 та від 17.10.2018 №8 Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області з рахунку Ротмістрівської сільської ради №35427199036777 на рахунок ПП «Кельма» № НОМЕР_1 , відкритому в АТ «УкрСиббанк», відповідно перераховано кошти: 03.08.2018 в сумі 186 723,68 гривень; 17.09.2018 – в сумі 203 403,89 гривень; 19.10.2018 – в сумі 232 284,72 гривень, чим незаконно розтрачено бюджетні кошти Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області на користь ПП «Кельма» в особі директора ОСОБА_2 .

Внаслідок спільних незаконних дій голови Ротмістрівської сільської ради Смілянського району Черкаської області ОСОБА_1 та ПП «Кельма» в особі директора ОСОБА_2 інтересам територіальної громади заподіяно збитки, які відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 24.09.2019 №15-19 становлять 237 582,29 гривень, що більш як у 258 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

16.01.2020 ОСОБА_1 повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.2 ст. 366 КК України.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч.4 ст.191 КК України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах; ч. 2 ст. 366 КК України - службове підроблення, тобто видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу, що спричинило тяжкі наслідки.

У вчиненні даного кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює сільським головою Ротмістрівської сільської ради об`єднаної територіальної громади Смілянського району Черкаської області, раніше не судимий.

Причетність ОСОБА_1 до скоєння інкримінованих йому кримінальних правопорушень, підтверджується зібраними на даний час в кримінальному провадженні доказами, а саме:

-матеріалами тимчасового доступу до документів в ході якого вилучено документи якими підтверджуються будівельні роботи по будинку культури, а саме: платіжні доручення, довідки про вартість виконаних будівельних робіт, акти приймання виконаних будівельних робіт, експертний звіт, зведений кошторисний розрахунок, локальний кошторис, договір підряду, договірна ціна;

-матеріалами тимчасового доступу до документів в ході якого вилучено рух коштів по рахунку ПП «Кельма», на який Ротмістрівська сільська рада перераховувала грошові кошти;

-протоколами огляду речей та документів якими зафіксовано огляд документів вилучених в ході тимчасового доступу до речей та документів;

-протоколом огляду місця події від 26.07.2019 з додатками;

-документами наданими на письмовий запит слідчого, директором ПП «Кельма», а саме: договір підряду №7, договірна ціна, локальний кошторис, підсумкова відомість рахунків,

-висновком судової будівельно-технічної експертизи №15-19 від 24.09.2019 відповідно до якої фактичні об`єми і вартість виконаних будівельних робіт за договором №7 по об`єкту «Капітальних ремонт сільського будинку культури Ротмистрівської сільської ради Смілянського району, Черкаської області», видам, обсягам та вартості робіт, що зазначені в актах приймання виконаних будівельних робіт, складених відповідно до договору будівельного підряду укладеного між Ротмістрівською сільською радою Смілянського району, Черкаської області (ЄДРПОУ 26359075) та ПП «Кельма» (ЄДРПОУ 32504293) відповідають не в повній мірі, і є завищеними на суму 237 582,29 гривень;

-протоколами допиту свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , котрі являються жителями с.Ротмістрівка;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_8 , котра перебуває на посаді начальника фінансово-економічного відділу Ротмістрівської сільської ради;

-протоколами допиту свідків ОСОБА_9 та ОСОБА_10 котрі частково виконували роботи по ремонту сільського будинку культури;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , котрий виготовляв проектну документацію по ремонту сільського будинку культури с.Ротмістрівка.

Слідчий та прокурор просили застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 такі обов`язки:

1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора і суду.

2) не відлучатися за межі Черкаської області без дозволу ст. слідчого СУ ГУНП в Черкаській області Коротича В.П., прокурора відділу прокуратури Черкаської області – Яшника Б.С. або суду, залежно від стадії кримінального провадження.

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну номеру мобільного телефону, адреси проживання та місця роботи.

В судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали заявлене клопотання.

Підозрюваний ОСОБА_1 не заперечував проти можливості задоволення клопотання слідчого про застосування запобіжного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

Слідчий суддя, вислухавши слідчого, прокурора, підозрюваного, дослідивши надані сторонами докази приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 178 КПК України, - при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі:

1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;

3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого;

4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;

5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;

6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого;

7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;

8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;

9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;

10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;

11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, обвинувачується. Підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Особисте зобов`язання є найбільш м`яким запобіжним заходом та полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України.

Причетність ОСОБА_1 до скоєння інкримінованих йому кримінальних правопорушень, підтверджується зібраними на даний час в кримінальному провадженні доказами, а саме:

-матеріалами тимчасового доступу до документів в ході якого вилучено документи якими підтверджуються будівельні роботи по будинку культури, а саме: платіжні доручення, довідки про вартість виконаних будівельних робіт, акти приймання виконаних будівельних робіт, експертний звіт, зведений кошторисний розрахунок, локальний кошторис, договір підряду, договірна ціна;

-матеріалами тимчасового доступу до документів в ході якого вилучено рух коштів по рахунку ПП «Кельма», на який Ротмістрівська сільська рада перераховувала грошові кошти;

-протоколами огляду речей та документів якими зафіксовано огляд документів вилучених в ході тимчасового доступу до речей та документів;

-протоколом огляду місця події від 26.07.2019 з додатками;

-документами наданими на письмовий запит слідчого, директором ПП «Кельма», а саме: договір підряду №7, договірна ціна, локальний кошторис, підсумкова відомість рахунків,

-висновком судової будівельно-технічної експертизи №15-19 від 24.09.2019 відповідно до якої фактичні об`єми і вартість виконаних будівельних робіт за договором №7 по об`єкту «Капітальних ремонт сільського будинку культури Ротмистрівської сільської ради Смілянського району, Черкаської області», видам, обсягам та вартості робіт, що зазначені в актах приймання виконаних будівельних робіт, складених відповідно до договору будівельного підряду укладеного між Ротмістрівською сільською радою Смілянського району, Черкаської області (ЄДРПОУ 26359075) та ПП «Кельма» (ЄДРПОУ 32504293) відповідають не в повній мірі, і є завищеними на суму 237 582,29 гривень;

-протоколами допиту свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , котрі являються жителями с.Ротмістрівка;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_8 , котра перебуває на посаді начальника фінансово-економічного відділу Ротмістрівської сільської ради;

-протоколами допиту свідків ОСОБА_9 та ОСОБА_10 котрі частково виконували роботи по ремонту сільського будинку культури;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , котрий виготовляв проектну документацію по ремонту сільського будинку культури с.Ротмістрівка.

16.01.2020 ОСОБА_1 повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.2 ст. 366 КК України.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 191 КК України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах; ч. 2 ст. 366 КК України - службове підроблення, тобто видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу, що спричинило тяжкі наслідки.

Слідчий суддя вважає, з метою забезпечення належного виконання обов`язків підозрюваним ОСОБА_1 , а також запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, що встановленні під час досудового розслідування, а саме: переховуватися від органу досудового розслідування та суду, застосувати до нього запобіжний захід в виді особистого зобов`язання, з покладенням на нього у відповідності ст. 194 КПК України певних обов`язків.

Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 176 – 179, 184, 194 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання – задовольнити.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 такі обов`язки:

1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора і суду.

2) не відлучатися за межі Черкаської області без дозволу ст. слідчого СУ ГУНП в Черкаській області Коротича В.П., прокурора відділу прокуратури Черкаської області – Яшника Б.С. або суду, залежно від стадії кримінального провадження.

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну номеру мобільного телефону, адреси проживання та місця роботи.

Строк дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на ОСОБА_1 строком на 60 днів, тобто до 19 березня 2020 року включно.

Копію даної ухвали вручити ОСОБА_1 , слідчому, в провадженні якого знаходиться справа, та прокурору - для відому.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі невиконання цих обов`язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали проголошено 23 січня 2020 року о 11.00 год.

Слідчий суддя: Ю. В. Михальченко