
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 622/40/20
3/622/17/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2020
Суддя Золочівського районного суду Харківської області Шабас О.С., розглянувши матеріал, який надійшов від Золочівського ВП Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.122-4, 124, 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
13 січня 2020 року о 09 годині 30 хвилин на автодорозі Рясне-Лютівка, ОСОБА_2 керуючи автомобілем ВАЗ днз НОМЕР_1 при обгоні допустив зіткнення з автомобілем ЗАЗ Sensднз НОМЕР_2 та покинув місце ДТП. Авто зазнали механічних пошкоджень. Крім того, того ж дняв с.Лютівка по вул.. Центральній, ОСОБА_2 вживав алкоголь після дорожньо-транспортної пригоди за його участю.
ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, через канцелярію суду надав заяву, згідно якої провину визнав повністю, просив призначити йому адміністративний арешт та розглянути справу за його відсутності. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 130, ст.ст.122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, що притягається до адміністративної відповідальності, не обов`язкова. Відтак, справа розглядається за відсутності ОСОБА_2
Окрім повного визнання своєї вини, факт скоєння ОСОБА_2 правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124, 130 ч.4 КУпАП підтверджується дослідженими матеріалами справи: протоколами про адміністративне правопорушення серії БР № 099216, БР № 099217, серії БР № 099216 від 13.01.2020 року, схемою місця ДТП від 13.01.2020 року,поясненнями свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .
Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 2.10 а ПДР України: разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП, а саме залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, крім того п.п. 10.1, 12.1, 13.1, 14.6 ПДР України:перед початком руху, не впевнився в безпечності руху, не врахував дорожню обстановку, не дотримався безпечного інтервалу та безпечної дистанції, здійснив обгін, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, а саме порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, та п. 2.10 ПДР України згідно якого у разі причетності до ДТП водій зобов`язанийдо проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки), чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст.130 КУпАП, а саме вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Згідно ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відповідно ч. 3 ст. 266 КУпАП, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Згідно ч. 4 ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду встановлена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року №1452/735.
Матеріали справи не містять доказів того, що до ОСОБА_2 зі сторони працівників поліції або свідків було необ`єктивне ставлення. Доказів про порушення законодавства працівниками поліції (висновок службового розслідування, оскарження дій, рішення суду, тощо) ОСОБА_2 суду не надано.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.
Обставини, яка пом`якшують відповідальність щире каяття ОСОБА_2 ..
Обставин, які обтяжують відповідальність суддею не встановлено.
Відповідно до ст. 36 КУпАП у разі, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, особи порушника, з метою виховання порушника та попередження наступних правопорушень, суд приходить до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту з позбавленням права керування транспортними засобами на строк, передбачений санкцією ч.4 ст. 130 КУпАП, що є більш серйозним правопорушенням в порівнянні зі ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної людини станом на 01 січня року звернення, що у 2020 році складає 420,40 грн.
Керуючись чст.33, ст. 122-4, ст.124, ч.1 ст.130, ст.ст. 221, 245, 268, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір", суддя
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати справи № 622/40/20 (провадження № 3/622/17/20), № 622/41/20 (провадження № 3/622/18/20) та № 622/42/20 (провадження № 3/622/19/20) присвоївши єдиний номер 622/40/20 (провадження № 3/622/17/20).
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4,124, 130 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 15 (п`ятнадцять) діб з позбавленням права управляти транспортними засобами строком на три роки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави в особі державної судової адміністрації України у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять грн. 40 коп.) на наступні реквізити:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,
код отримувача: 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
МФО: 899998,
рахунок отримувача: 31211256026001,
код класифікації: 22030106,
у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 ", Золочівський районний суд Харківської області код ЄДРПОУ суду: 02893870).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Золочівський районний суд Харківської області шляхом подання у десятиденний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, або в разі подання відповідної скарги після закінчення розгляду справи по суті апеляційним судом.
Постанова дійсна для пред`явлення до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Шабас О. С.