
Справа 336/7519/19
Провадження 3/336/46/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2020 р. м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дмитрюк Оксана Вікторівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого: ПП «ОКО І КО», директор, зареєстрований і мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
20.11.2019 р. об 11.00 год. під час проведення перевірки встановлено, що станом на дату контрольного заходу, ПП «ОКО І КО» не зареєстровано у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Протягом 2017-2018 р.р. підприємством не створено робочі місця для працевлаштування інвалідів та, як наслідок, не виконано норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, який установлюється у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Відповідно до довідки наданої підприємством у 2017 році, середньооблікова кількість штатних працівників складала 10 осіб. Згідно довідки наданої підприємством у 2018 році, середньооблікова кількість штатних працівників складала 9 осіб. З них працівники з інвалідністю відсутні, але повинно бути одне робоче місце для працевлаштування осіб з інвалідністю,
На підприємстві ПП «ОКО І КО» відповідно до штатного розпису за основним місцем роботи протягом 2017 року працює 11 осіб, протягом 2018 року працює 11 осіб. Проте, підприємство станом на 11.11.2029 р. не зареєстровано у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Підтверджуючих документів під час перевірки інспекторам не надано.
Крім того, ПП «ОКО І КО» не подавало за 2017-2018 р.р. звіти «Про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» за формою № 10-ПІ, затвердженою наказом Мінпраці від 10.02.2007 р. № 42 до відділення Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням. Підтверджуючих документів під час перевірки інспекторам не надано.
Зазначене порушення є порушенням вимог ч. 1 ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні.
За результатами перевірки складено акт № 130 від 21.11.2019 р. та складено протокол про адміністративне правопорушення № 45/П/ПТ від 21.11.2019 р..
Справа призначалася до судового розгляду: 16.12.2019 р. та 23.01.2020 р..
В судове засідання 16.12.2019 р. ОСОБА_1 не з`явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку шляхом направлення судової повістки за адресою місця проживання, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення: АДРЕСА_1 , яка повернулася до суду у зв`язку з закінченням терміну зберігання.
В судове засідання 23.01.2020 р. ОСОБА_1 ,також, не з`явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом вручення судової повістки засобами поштового зв`язку, про що свідчить його підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення. Причину неявки суду не повідомив, заяв, клопотань про відкладення розгляду справи суду не подав.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користатися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Разом з тим, ч. 2 ст. 268 КУпАП визначено, що участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 188-1 КУпАП, не є обов`язковою.
Приймаючи до уваги, що законом передбачені певні строки притягнення до адміністративної відповідальності, поведінку ОСОБА_1 щодо його неявки у судові засідання суд розцінює як намагання затягнути процес та уникнути відповідальності.
ОСОБА_1 мав об`єктивну можливість особисто, або через представника в повній мірі реалізувати свої права, передбачені ст. 268 КУпАП. Останній не був позбавлений можливості надати письмові клопотання, заяви, звернення чи пояснення з приводу обставин правопорушення.
За таких обставин суддя приходить до переконання про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 , згідно зі ст. 268 КУпАП.
Згідно із ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» (п.14) наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Суддя використав усі процесуальні можливості щодо повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про розгляд справи, проте ОСОБА_1 , не виконуючи процесуальних обов`язків отримувати судові виклики та своєчасно з`являтися до суду за викликом, затягує розгляд справи, що суддя розцінює як намагання уникнути відповідальності, тому справа розглянута без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, а саме: невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Вина ОСОБА_1 , підтверджується актом № 130 від 21.11.2019 р., протоколом про адміністративне правопорушення № 45/П/ПТ від 21.11.2019 р., іншими матеріалами.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Таким чином, врахувавши тяжкість та обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до відповідальності за однорідні правопорушення, суд вважає за доцільне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, як передбачено санкцією ч.2 ст. 188-1 КУпАП.
Сплаті у відповідності до ст. 40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у розмірі встановленому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року.
Керуючись ст. ст. 27, 40-1, 188-1 ч. 2, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень в дохід держави (Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) – 38025367, Код банку отримувача (МФО) – 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN) - UA248999980314080542000008009, Код класифікації доходів бюджету –21081100, призначення платежу – адміністративний штраф).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять гривень) 40 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: ГУКу м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення – судовий збір).
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги в Запорізький апеляційний суд через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу – 340 (триста сорок) грн., визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя О.В. Дмитрюк
Строк пред`явлення виконавчого документа “___”___ 20___рік
Постанова набрала законної сили “___”___ 20___рік
Дата видачі постанови “___”___ 20___рік