Постанова № 87127083, 23.01.2020, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
23.01.2020
Номер справи
505/3/20
Номер документу
87127083
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 505/3/20

Провадження № 3/505/421/2020

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"23" січня 2020 р. суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Вергопуло А.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Південного офісу Держаудитслужби Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності Управління комунального господарства та будівництва Подільської міської ради, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст.164-14 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

11.05.2018 року, 22.04.2019 року, 21.06.2019 року та 01.08.2019. про проспекту Шевченка, будинок 7-А м. Подільськ Одеської області, будучи секретарем тендерного комітету Управління комунального господарства та будівництва Подільської міської ради (далі - Замовник) ОСОБА_1 не оприлюднено через електронний майданчик на веб-порталі уповноваженого органу звіти про укладені договори, вартість яких перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» протягом одного дня з дня укладання договору.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала. В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз`ясненні права, передбачені ст. 268 КУпАП.

Представник Південного офісу Держаудитслужби ОСОБА_2 в судовому засіданні, пояснив, що при здійсненні Південним офісом Держаудитслужби ревізії фінансово-господарської діяльності Управління комунального господарства та будівництва Подільської міської ради, було встановлено ряд порушень фінансової дисципліни, зокрема вчинення порушеннь начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Управління Голуб О.М. в сфері держаних закупівель. Наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Вислухавши ОСОБА_1 , представника Держаудитслужби Губка Р.І. та дослідивши надані суду матеріали, зокрема, протокол про адміністративне правопорушення № 15-0230пр/2019/пр від 26.12.2019 року, витяг з актів ревізії фінансово-господарської діяльності Управління комунального господарства та будівництва Подільської міської ради за період з 01.01.2016 року по 30.09.2019 року (акт від 26.12.2019 року №08-11/75), копія Наказу про призначення складу тендерного комітету та затвердження Положення про тендерний комітет №31 від 01.08.2016 року, копії наказів про внесення змін до наказу № 31 від 01.08.2016 року, складені за: № 30 від 13.10.2017 року, №33 від 13.11.2017 року, №24 від 27.06.2018 року, №31 від 13.074.2018 року, №33 від 31.07.2018 року, №36 від 20.08.2018 року, №37 від 29.08.2018 року, №40 від 12.10.2018 року, №4 від 16.11.2018 року, №21 від 07.06.2019 року, №25 від 12.07.2019 року, №29 від 02.08.2019 року, №30 від 14.08.2019 року, №33 від 30.08.2019 року, копії протоколів засідань тендерного комітету №1 від 01.08.2016 року та 196 від 13.11.2017 року, копії договорів з додатками № 63 від 07.05.2018 року, №68 від 08.05.2017 року, №86 від 17.04.2019 року, №92 від 18.04.2019 року, №93 від 18.04.2019 року, 294 від 19.06.2019 року, № 295 від 19.06.2019 року, №415 від 23.07.2019 року, №434 від 30.07.2019 року, копія реєстру укладених договорів щодо закупівлі товарів, робіт та послуг Управлінням комунального господарства та будівництва Подільської міської ради за період з 01.08.2016 року по 30.09.2019 року, письмові пояснення ОСОБА_1 , копія листа Мінекономрозвитку України №3302-01/38216-06 від 25.11.2016 року, копія коментаря фахівця до листа №3302-01/38216-06 від 25.11.2016 року, суддя вбачає в діях ОСОБА_1 ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП, виходячи з наступного.

Згідно ч.1 ст.164-14 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі -Закону) під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладання договору. У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов`язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону - протягом одного дня з дня укладання договору.

Під час ревізії встановлено, що Замовником протягом 2018 року укладено договори від 07.05.2018 року № 63 та від 08.05.2018 року № 68 (ДК 021:2015: 300-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг, вирівнювання поверхонь; ГБН Г.1-218-182:2011) щодо поточного ремонту тротуару по вулиці Енергетиків на загальну 56289,41 гривень. Протягом 2019 року укладено договори від 19.06.2019 року №№ 294, 295 (ДК 021:2015: 45230000-8 будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг, вирівнювання поверхонь; ГБН Г.1-218-182:2011) щодо поточного ремонту тротуару по вулиці Армійська на загальну 59714,83 гривень. По зазначеним договорам вартість предмета закупівлі перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону та Замовником не оприлюднено звіти про укладені договори. Також Замовником були укладені договори щодо поточного ремонту тротуару по вулиці Залізничників (договір від 17.04.2019 року, № 86 від 18.04.2019 року №№ 92, 93 (ДК 021:2015:45230000-8 - будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг, вирівнювання поверхонь; ГБН Г.1-218-182:20113) на загальну суму 83367,07 гривень. Звіти договорів від 18.04.2019 року №№ 92,93 не були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу. Аналогічно були укладені договори від 23.07.2019 № 415 від 30.07.2019 року № 434 (ДК 021:2015: 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв`язку та електроепереач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг, вирівнювання поверхонь: ГБН Г. 1-21 8-1 82:2011)) щодо поточного ремонту дорожнього покриття вулиці Армійська на загальну суму 123308,87 гривень. Звіт про укладений договір від 30.07.2019 року № 434 не був оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу. Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Замовника від 13.11.2017 року № 196 відповідальним за оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу річного плану, додатку до річного плану, змін до нього та звітів про укладені договори відповідно до вимог чинного законодавства з правом накладання електронно-цифрового підпису визначено ОСОБА_1 .

Отже, відповідальний за вищезазначене порушення є начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Управління комунального господарства та будівництва Подільської міської ради ОСОБА_3 М., яка не оприлюднила через електронний майданчик на веб-порталі Уповноваженого органу звіти укладені договори протягом одного дня з дня укладання договору.

У відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Таким чином, провина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164-14 КУпАП, повністю доведена зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення, дії кваліфіковані за ч. 1ст. 164-14 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушниці та обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

З урахуванням вказаних обставин справи, приймаючи до уваги особу ОСОБА_1 суд вважає, що достатнім і необхідним для її виправлення, а також для припинення вчинення нею нових правопорушень є накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у межах мінімального розміру, передбаченого санкцією ч. 1ст. 164-14 КУпАП.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у зв`язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 420,40 грн.

Керуючись ст. 40-1, ст. 164-14,ст.ст.280, 283 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164-14 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 11900 (одинадцять тисяч дев`ятсот) гривень 00 копійок в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави: (Отримувач коштів: ГУК у м.Кнєві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UА798999980000031211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір 420,40 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови безпосередньо до Одеського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Котовський міськрайонний суд Одеської області.

Суддя А.К. Вергопуло