
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
24 січня 2020 року м. Київ№ 640/1266/20Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Маруліної Л.О., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1
до Офісу Генерального прокурора , Четвертої кадрової комісії
про поновлення на роботі,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідач 1: Четвертої кадрової комісії, Відповідач 2: Офісу Генерального прокурора, в якому просить:
1. Визнати протиправним та скасувати рішення №38 від 19.12.2019 Четвертої кадрової комісії, утвореної наказом Генеральної прокуратури України від 12.11.2019 №276 з метою проведення атестації прокурорів і слідчих Генеральної прокуратури України, про неуспішне проходження (непроходження) атестації ОСОБА_1 .
2. Зобов`язати опублікувати на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України або Офісу Генерального прокурора спростування неуспішного проходження атестації ОСОБА_1 , та інформацію про скасування судом як протиправного рішення №38 від 19.12.2019 Четвертої кадрової комісії, утвореної наказом Генеральної прокуратури України від 12.11.2019 №276 з метою проведення атестації прокурорів і слідчих Генеральної прокуратури України, про неуспішне проходження (непроходження) атестації ОСОБА_1 .
Згідно зі статтями 12, 19, 20, 26 Кодексу адміністративного судочинства України зазначений спір відноситься до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства у формі загального позовного провадження.
Підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Враховуючи викладене, а також те, що судом в порядку підготовки справи до судового розгляду проводяться необхідні процесуальні дії, передбачені ст. 180 Кодексу адміністративного судочинства України, для забезпечення всебічного, об`єктивного розгляду і вирішення справи протягом розумного строку судом прийнято рішення про проведення підготовчого засідання.
Позивачем до позовної заяви додано клопотання про витребування доказів.
Керуючись вимогами ст.ст. 171, 173-176, 180, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. В порядку підготовки справи до розгляду:
1) надіслати копії ухвали про відкриття провадження особам, які беруть участь у справі;
2) повідомити відповідача про можливість отримання примірника матеріалів позовної заяви з додатками лише безпосередньо у суді (відповідно до пункту дванадцятого частини дев`ятої статті 171 КАС України).
4. Призначити справу до розгляду в підготовчому засіданні на 26.02.2020 року об 09:45 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1, блок "А", зал судових засідань №6.
5. Зобов`язати відповідача подати до суду відзив відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Встановити:
відповідачу - п`ятнадцять днів з дня вручення (отримання) цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача;
позивачу - десять днів, з дня наступного за днем отримання відзиву, для подання відповіді на відзив;
відповідачу - десять днів, з дня наступного за днем отримання відповіді на відзив, для подання заперечень.
7. Витребувати у Офіса Генерального прокурора належним чином завірені копії та інформацію:
- усіх наявних матеріалів проходження ОСОБА_1 усіх етапів атестації на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури»;
- усіх документів, які стосуються ОСОБА_1 та були предметом дослідження Четвертої кадрової комісії та стали підставою для прийняття рішення про неуспішне проходження ним атестації;
- усіх документів, які надійшли до Четвертої кадрової комісії з характеризуючою ОСОБА_1 інформацією (як негативно, так і позитивно);
- даних, наданих ГО «Автомайдан» Четвертій кадровій комісії, відповідно до яких ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді прокурора прокуратури Голосіївського району, під час Революції Гідності, погодив та підтримав клопотання у суді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ОСОБА_2 , а також підтримав клопотання у суді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ОСОБА_3 ;
- відеозапису проходження ОСОБА_1 третього етапу атестації прокурорів 19.12.2019 перед Четвертою кадровою комісією;
- з яких причин та на якій правовій підставі в ході проходження ОСОБА_1 трьох етапів атестації проісурорів змінювались кадрові комісії, які їх проводили, а саме: перший етап атестації ОСОБА_1 проводила Перша кадрова комісія, Другий етап атестації - Друга кадрова комісія, першу частину третього етапу (виконання практичного завдання) Перша кадрова комісія, другу частину третього етапу (співбесіда) - Четверта кадрова комісія, чи виносились з даного приводу Генеральним прокурором відповідні накази, які їх номери та дати?
- ким, на підставі якого нормативно-правового, та на якій правовій підставі визначено, що ОСОБА_1 проходитиме другу частину третього етапу атестації (співбесіду) саме в Четвертій кадровій комісії?
- з яких причин та на якій правовій підставі списки прокурорів та слідчих Генеральної прокуратури України для проведення третього етапу атестації на 13, 17 та 19 грудня сформовані не в алфавітному порядку, як цього вимагає пункт 18 Порядку роботи кадрових комісій, затверджений наказом Генеральної прокуратури України №233 від 17 жовтня 2019 року?
- які та від кого надійшли позитивні відомості відносно ОСОБА_1 до Четвертої кадрової комісії, у якому вигляді надійшли ці відомості (електронний чи паперовий), вихідний номер і дата документа, ким підписано, яке прохання викладено в документі?
- які та від кого надійшли негативні відомості відносно ОСОБА_1 до Четвертої кадрової комісії, у якому вигляді надійшли ці відомості (електронний чи паперовий), вихідний номер і дата документа, ким підписано, яке прохання викладено в документі?
- ким із членів Четвертої кадрової комісії, звідки та які матеріали витребовувались відносно ОСОБА_1 , чи надійшли відповіді та які саме, у якому вигляді надійшли ці відомості (електронний чи паперовий), вихідний номер і дата документа, ким підписано, який короткий зміст документа?
- чи перевірявся перед включенням до Четвертої кадрової комісії ОСОБА_4 на предмет дотримання ним вимог пункту З Порядку роботи кадрових комісій, затвердженого наказом Генерального прокурора від 17 жовтня 2019 року №233, щодо необхідності забезпечення політичної нейтральності Членами Комісії, ким перевірявся та у який спосіб, які документи і ким складались з цього питання, ким та за яким принципом сформовано склад кадрової комісії?
- чи перевірялися перед включенням до Четвертої кадрової комісії усі її члени на предмет дотримання ними вимог пункту З Порядку роботи кадрових комісій, затвердженого наказом Генерального прокурора від 17 жовтня 2019 року №233, щодо необхідності забезпечення політичної нейтральності Членами Комісії, наявність у них бездоганної ділової репутації, професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, а також стажу роботи в галузі права, ким перевірявся та у який спосіб?
- які обставини встановлено, який і ким зроблено висновок за результатами перевірки перед включенням до Четвертої кадрової комісії усіх її члени на предмет дотримання ними вимог пункту З Порядку роботи кадрових комісій, затверджений наказом Генерального прокурора від 17 жовтня 2019 року №233, щодо необхідності забезпечення політичної нейтральності Членами Комісії, наявність у них бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, стажу роботи в галузі права?
- якими документами підтверджується (назва документа, вихідний номер, ким і коли видано, ким підписано) політична нейтральність, наявність бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, а також стажу роботи в галузі права у голови Четвертої кадрової комісії ОСОБА_5 ?;
- якими документами підтверджується (назва документа, вихідний номер, ким і коли видано, ким підписано) політична нейтральність, наявність бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, а також стажу роботи в галузі права у члена Четвертої кадрової комісії ОСОБА_6 ?
- якими документами підтверджується (назва документа, вихідний номер, ким і коли видано, ким підписано) політична нейтральність, наявність бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, а також стажу роботи в галузі права у члена Четвертої кадрової комісії ОСОБА_7 ?;
- якими документами підтверджується (назва документа, вихідний номер, ким і коли видано, ким підписано) політична нейтральність, наявність бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, а також стажу роботи в галузі права у члена Четвертої кадрової комісії ОСОБА_4 ?;
- якими документами підтверджується (назва документа, вихідний номер, ким і коли видано, ким підписано) політична нейтральність, наявність бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету, а також стажу роботи в галузі права у члена Четвертої кадрової комісії ОСОБА_9 ?;
- ким із членів Четвертої кадрової комісії чи інших осіб складено та ОСОБА_1 на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано 10.12.2019 об 21:22 год. з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 в процесі проходження ним атестації, та якими обставинами викликана необхідність скерування цих запитань у неробочий час?
- на якій правовій підставі Четверта кадрова комісія у листі від 10.12.2019 об 21:22 год. на електронну пошту ОСОБА_1 поставила вимогу підтвердити отримання цього листа ОДРАЗУ Ж ПІСЛЯ ЙОГО ОДЕРЖАННЯ, тобто у неробочий час, відведений для його відпочинку, визначений пунктом 1 розділу II Правил внутрішнього службового розпорядку прокурорів Генеральної прокуратури України, затверджених наказом Генеральної прокуратури України від 30.12.2016 №419?;
- на якій правовій підставі у цих запитаннях Четвертою кадровою комісією використовувались і поширювались персональні дані осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року, та були отримані у зв`язку з участю цих осіб у акціях протесту, що прямо заборонено ст. 9 Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» № 743-УІІ від 21.02.2014?;
- ким із членів Четвертої кадрової комісії чи інших осіб вивчались відповіді ОСОБА_1 на запитання в процесі проходження його атестації та які висновки зроблено?;
- чи входить з`ясування обставин щодо участі прокурорів та слідчих Генеральної прокуратури України у проведенні процесуальних дій відносно учасників Революції Гідності, до предмета атестації та яким нормативно-правовим актом це передбачено?;
- яким нормативно-правовим актом керувалась Четверта кадрова комісія при віднесенні ОСОБА_3 та ОСОБА_2 до категорії «учасник Революції Гідності» у запитальнику, який 10.12.2019 об 21:22 год. скеровано ОСОБА_1 на електронну пошту в ході атестації прокурорів, яким нормативно-правовим актом цей статус визначено, ким він наданий і якими документами наявність даного статусу підтверджується конкретно у ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , на якій підставі вони визнані учасниками Революції Гідності Четвертою кадровою комісією?;
- чи входить з`ясування обставин щодо історії та хронології подій на Майдані у 2013-2014 роках до предмета атестації та яким актом це передбачено?;
- чи всі прокурори та слідчі Генеральної прокуратури України в ході проведення атестації перевірялись на предмет проведення ними процесуальних дій відносно учасників Революції Гідності, яким чином, ким і якими документами це підтверджується, назвавши назву документа, його вихідний номер і дату, ким підписано, який зміст документа?
- чи відносно всіх прокурорів та слідчих Генеральної прокуратури України, які проводили процесуальні дії відносно учасників Революції Гідності, за результатами їх атестації прийнято рішення про неуспішне проходження ними атестації?;
- чи всім прокурорам та слідчим Генеральної прокуратури України в ході проведення атестації ставились питання щодо історії та хронології подій на Майдані у 2013-2014 роках?;
- який час тривала співбесіда з ОСОБА_1 19.12.2019 та чи приймалось процедурне рішення про її продовження понад 45 хвилин?;
- які документи, що стосуються ОСОБА_1 , були предметом дослідження Четвертої кадрової комісії та стали підставою для прийняття рішення про неуспішне проходження ним атестації?;
- чи надходили до кадрових комісій дані, надані ГО «Автомайдан», відповідно до яких ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді прокурора прокуратури Голосіївського району, під час Революції Гідності, погодив та підтримав клопотання у суді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ОСОБА_2 , а також підтримав клопотання у суді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ОСОБА_3 , навівши дослівний текст цих даних, відомості щодо дати, номера, ким підписано документ, яким чином та коли він надійшов до комісії, яка його форма (паперовий чи електронний документ)?;
- чи перевірялись Четвертою кадровою комісією зазначені дані, надані ГО «Автомайдан», відносно ОСОБА_1 , та яким чином?;
- чи надходили до кадрових комісій дані від ГО «Автомайдан» на інших прокурорів або слідчих Генеральної прокуратури України в ході проведення їх атестації, відносно кого саме, чи перевірялись вони, та яке рішення прийнято за результатами атестації цих прокурорів, слідчих Генеральної прокуратури України?;
- чи наявні у кадрових комісій будь-які документи, які підтверджують порушення чинного законодавства прокурором ОСОБА_1 при проведенні будь-яких процесуальних дій відносно ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , навівши їх перелік та реквізити (ким, коли видані, номери документів, яким чином потрапили до кадрової комісії)?;
- чи скаржились до кадрових комісій безпосередньо ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на незаконність проведення відносно них процесуальних дій прокурором ОСОБА_1 , назвавши дати скарг, вхідні номери, результати розгляду?;
- чи був би ОСОБА_1 звільнений з посади та з органів прокуратури, із посиланням на пункт 2 частини 19 розділу II Закону України «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», п. 9 ч. 1 ст. 51 Закону України «Про прокуратуру», через рішення №38 від 19.12.2019 Четвертої кадрової комісії, утвореної наказом Генеральної прокуратури України від 12.11.2019 №276, з метою проведення атестації прокурорів і слідчих Генеральної прокуратури України, про неуспішне проходження ним атестації, якби не перевівся до іншої організації?;
- на якій правовій підставі ОСОБА_1 не був ознайомлений та йому не вручено копію рішення Четвертої кадрової комісії №38 від 19.12.2019 про неуспішне проходження атестації до звільнення із займаної посади?;
- на якій підставі ОСОБА_1 не був переведений до Офісу Генерального прокурора згідно з поданою ним заявою від 08.10.2019?;
- чи утворено в Офісі Генерального прокурора структурний підрозділ, який відповідає за організацію процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких здійснюється слідчими територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, яка його назва, скільки в ньому штатних одиниць прокурорів відділу та яка кількість посад прокурорів відділу була в ньому вакантною упродовж 02-08 січня 2020?;
- про найменування юридичної особи (Генеральна прокуратура України чи Офіс Генерального прокурора), з якої був звільнений ОСОБА_1 в порядку переведення на підставі наказу Генерального прокурора від 08.01.2020 №84ц;
- щодо створення юридичної особи «Генеральна прокуратура України», із зазначенням ідентифікаційного коду, дати і способу створення, припинення, перейменування тощо, нової назви, правонаступників, керівника, статусу (перебування в статусі припинення, ліквідації, не перебуває в стані припинення тощо), чи вносились зміни щодо цієї юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у 2019-2020 роках та які саме?;
- про дату створення Кадрової комісії Офісу Генерального прокурора, зазначивши ким, коли створена, на підставі якого наказу, вказавши його номер, в якому складі та з якими повноваженнями;
- про дату і підставу початку діяльності Офісу Генерального прокурора;
- про дату внесення відомостей щодо зміни назви Генеральної прокуратури України на Офіс Генерального прокурора до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
8. Зобов`язати Офіс Генерального прокурора подати витребувані копії документів та інформацію у строк визначений судом для подання відзиву на позов.
9. Звернути увагу відповідача, що у разі неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
10. Запропонувати сторонам подати до суду усі наявні заяви клопотання до закінчення підготовчого провадження.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.О. Маруліна
Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/
Інформація про процесуальні права і обов`язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.ст. 44, 47 КАС України учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки. Учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами. Учасники справи можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них. Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Учасник справи звільняється від обов`язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника). Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі. Крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею. Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною першою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або, якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - початку першого судового засідання при первісному розгляді справи. Крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, відповідач має право визнати позов повністю або частково, подати відзив на позовну заяву. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси. У разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні. Відповідач, який не є суб`єктом владних повноважень, може пред`явити зустрічний позов відповідно до положень статті 177 цього Кодексу.