
Справа № 523/13015/19
Провадження №2/523/1699/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" січня 2020 р. м. Одеса
Суворовський районний суд м.Одеси у складі:
головуючого судді - Дяченко В.Г.,
за участю секретаря судового засідання - Правди Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Сільськогосподарське товариство з Обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. С. М. Кірова" про зобов`язання вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В
Позивач звернулась до відповідача з вимогою зобов`язати Одеську міську раду вчинити відповідні дії по прийняттю будинку АДРЕСА_1 у комунальну власність з передачею на баланс відповідного територіального органу самоврядування.
Через невизначеність власника позивач не може реалізувати своє право на приватизацію житла, визначитись з правом користування квартирою.
Квартира АДРЕСА_2 , у 1992 році продана матері позивача, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Продаж здійснився з правом подальшої приватизації квартири.
Всі документи що підтверджують право власності на будинок та квартиру у ТОВ "Агрофірма ім. С. М. Кірова" не збереглися.
Отже, фактично оскаржується бездіяльність органу виконавчої влади та ставиться питання про його зобов`язання вчинити певні дії.
11.11.2019 року, через канцелярію суду, представник відповідача подав клопотання про закриття провадження по справі з підстав визначених в п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України.
Позивач в судове засідання не з`явилась, надала заяву про відкладення розгляду справи з підстав які визнані судом не поважними.
Судове засідання продовжено відповідно до п.1 ч.3 ст.223 ЦПК України.
Суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав:
Відносини, пов`язані з передачею об`єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об`єктів права комунальної власності у державну власність регулює Закон України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності».
Статтею 3 цього ж Закону визначено, що ініціатива щодо передачі об`єктів права державної власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно.
Згідно з пунктом 51 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання надання згоди на передачу об`єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об`єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об`єктів державної власності.
Статтею 6 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» визначено, що передача об`єктів здійснюється комісією з питань передачі об`єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. У разі передачі об`єктів, закріплених за самоврядною організацією, або об`єктів, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, орендованого майна, акцій (часток, паїв), що належать державі або суб`єктам права комунальної власності у майні господарських товариств, до складу комісії з питань передачі об`єктів включаються представники відповідно самоврядної організації або державного органу приватизації.
Частина 5 статті 7 цього Закону передбачає, що передача об`єктів права державної та комунальної власності оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії.
Згідно частини 2 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок передачі об`єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року № 1482, передача оформляється актом приймання-передачі за формою згідно з додатком до Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об`єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об`єктів у державну власність, затвердженого цією постановою.
Отже, Закон України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» пов`язує перехід об`єктів права державної власності у комунальну з такою обов`язковою обставиною як відповідне волевиявлення на зазначену передачу суб`єкта комунальної власності, тобто, законодавчо визначено порядок передачі об`єктів права державної власності у комунальну власність.
Відповідно до частин першої, третьої статті 19 ЦПК України , суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають з із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно зі статтею 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового розгляду.
Таким чином, з урахуванням заявлених вимог, позивачем фактично оскаржується бездіяльність органу виконавчої влади щодо прийняття у власністьмайна та ставиться питання про зобов`язання Одеську міську раду вчинити певні дії, а тому спір який виник у цих правовідносинах є публічно-правовим та підлягає розгляду за правилами КАС України.
Вищезазначений правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 30.05.2019 року по справі №522/6818/19.
Згідно п.1 ч.1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст. 256 ЦПК України якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 255 цього Кодексу, суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Суд роз`яснює позивачу право звернення до суду з відповідними позовними вимогами за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 5,6,10, 255, 256 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача - задовольнити
Провадження у справі № 523/13015/19 за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Сільськогосподарське товариство з Обмеженою відповідальністю "Агрофірма ім. С. М. Кірова" про зобов`язання вчинення дій - закрити.
Повідомити ОСОБА_1 що розгляд вказаної справи віднесений до юрисдикції адміністративних судів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її складення та підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд Суворовського району міста Одеси, шляхом подачі в 15 денний строк з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 24.01.2020 року.
Суддя