
копія
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" січня 2020 р. Справа № 1906/2110/2012
Номер провадження1-в/608/7/2020
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючої судді Коломієць Н. З.
з участю секретаря Смаглій О. Р.,
представника Чортківського ВП
Головного управління Національної
поліції в Тернопільській області Галата В.М.,
засудженого ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові подання начальника Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернопіль, жителя с . Швайківці Чортківського району Тернопільської області , з середньою спеціальною освітою, не одруженого, не працюючого, раніше судимого: 31.07 2008 року Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 2 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком 1 рік; 19.06 2013 року Збаразьким районним судом Тернопільської області за ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 115, ч.2 ст. 194 КК України до 7 років позбавлення волі. Звільнений 01.12.2016 року умовно-достроково з невідбутним терміном 1 рік 6 місяців 24 дні, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 , посилаючись на те, що після відбуття покарання і прибуття з місць позбавлення волі на постійне місце проживання в с. Швайківці Чортківського району Тернопільської області, систематично допускав порушення громадського порядку та інші правопорушення, внаслідок чого неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Так, 01.03.2019 року біля 02.00 години ОСОБА_1 в м. Тернополі по вул. Майдан Привокзальний 1 , перебуваючи на території залізничного вокзалу, курив сигарету «Бонд», де куріння тютюнових виробів заборонено законом, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 175-1 КУпАП з накладенням штрафу в розмірі 170 гривень.
01.03.2019 року біля 02.00 години ОСОБА_1 в м . Тернополі по вул . Майдан Привокзальний 1 здійснив прохід по залізничних коліях у невстановленому місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 109 КУпАП з накладенням штрафу в розмірі 34 гривні.
15.03.2019 року біля 19.00 години ОСОБА_1 в м. Тернополі по вул . Майдан Привокзальний 1 , перебуваючи на території залізничного вокзалу, курив сигарету «Бонд», де куріння тютюнових виробів заборонено законом. За дане правопорушення був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 175-1 КУпАП з накладенням штрафу 255 гривень.
30.06.2019 року біля 21 год.10 хв. ОСОБА_1 в м. Хмельницьку по вул. Проскурівська, 92 перебував у п`яному вигляді, мав нестійку ходу, різкий запах алкоголю з порожнини рота, чим принижував людську гідність і громадську мораль. За дане правопорушення притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП з накладенням штрафу у розмірі 85 гривень.
04.10.2019 року біля 20.30 години ОСОБА_1 в м . Тернополі по вул . Майдан Привокзальний 1 здійснив прохід по залізничних коліях у невстановленому місці, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 109 КУпАП з накладенням штрафу у розмірі 51 гривні.
04.10.2019 року біля 19.00 години ОСОБА_1 в м. Тернополі по вул. Майдан Привокзальний 1 , перебуваючи на території залізничного вокзалу курив сигарету «Бонд», де куріння тютюнових виробів заборонено законом, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 175-1 КУпАП та накладено штраф у розмірі 255 гривень.
Враховуючи, що ОСОБА_1 судимий за скоєння умисного злочину, після відбуття покарання на шлях виправлення не став, злісно та зухвало продовжує вести антигромадський спосіб життя, а саме: неодноразово вчиняв порушення громадського порядку, схильний до систематичного вживання алкогольних напоїв, підтримує зв`язки з особами схильними до скоєння злочинів, не працює, просить встановити відносно нього наступні обмеження: заборонити залишати свій будинок з 22.00 год. вечора до 06.00 год. ранку; заборонити виїзд по особистих справах за межі Чортківського району без дозволу начальника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області; заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші торгові заклади, де проводиться продаж алкогольних напоїв на розлив; зобов`язати з`являтися з 10.00 години до 12.00 години кожного першого та третього вівторка місяця в Чортківський ВП ГУНП для реєстрації до дільничного офіцера поліції, а в разі його відсутності - до оперативного чергового Чортківського ВП ГУНП; зобов`язати з`являтися за викликом в Чортківський ВП ГУНП у вказаний термін і надавати усні та письмові пояснення з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Вважає, що вказані обмеження дадуть можливість запобігти скоєнням нових правопорушень та злочинів, вести постійний контроль за поведінкою та способом життя піднаглядного, перевихованням та виправленням ОСОБА_1.
Представник Чортківського ВП ГУНП України в Тернопільській області Галат В.М. в судовому засіданні подання підтримав, просить його задовольнити.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечував проти встановлення адміністративного нагляду щодо нього.
Вислухавши представника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області Галата В.М., ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у поданні слід відмовити з наступних підстав.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов`язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд, серед інших, встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. 4.4. наказу МВС №1303/203 від 04.11.2003 «Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, якщо особа, яка підпадає під дію вказаного Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику відділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
Отже, Законом та відповідним наказом МВС визначено, що в даному випадку встановлення адміністративного нагляду можливо лише у разі вчинення особою систематичного порушення громадського порядку і прав інших громадян, або інших правопорушень, чому має передувати попередження органів внутрішніх справ.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративних стягнень у виді штрафів, що підтверджується копіями відповідних постанов.
Разом з тим, згідно матеріалів справи, після вчинення вказаних правопорушень лише 13 січня 2020 року, ОСОБА_1 був попереджений про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду у випадку не припинення порушення громадського порядку та прав інших громадян, що підтверджено письмовим попередженням від 13.01.2020 року.
Таким чином, адміністративні правопорушення ОСОБА_1 вчинені до офіційного попередження органу внутрішніх справ.
Доказів того, що після вказаного попередження, тобто починаючи з 13.01.2020 року, ОСОБА_1 систематично порушував громадський порядок, права інших громадян чи вчиняв інші правопорушення, суду не надано.
Зазначене свідчить про відсутність, визначених ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», правових підстав для встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, що зумовлює прийняття судом рішення про відмову в задоволенні подання.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні подання начальника Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя : /підпис/
Копія вірна
Постанова набрала законної сили «____» 2020 року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи №1916/2110/2012, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.
Суддя: Н. З. Коломієць