
Справа № 560/4094/19
РІШЕННЯ
іменем України
23 січня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 85% від суми грошового забезпечення у розмірі 8735,79 грн. (вісім тисяч сімсот тридцять п`ять гривень сімдесят дев`ять копійок), згідно довідки наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 з 01.01.2016, з урахуванням виплачених сум та компенсацією втрати частини доходів.
В обгрунтування позовних вимог та у відповіді на відзив позивач зазначив, що з 28.12.2002 одержував пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, в розмірі 85% сум грошового забезпечення.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.07.2018 по справі №822/2046/18, яке набрало законної сили 27.11.2018, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 у розмірі 85%, від суми грошового забезпечення 8196,46 грн.
Не погодившись з таким перерахунком позивач 19.11.2018 звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 про грошове забезпечення розмір якого складає 8735,79, із застосуванням розміру премії 850,79 грн. (10,79%).
Листом від 11.12.2019 відповідач відмовив позивачу у здійсненні такого перерахунку.
Не погоджуючись з такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом за захистом своїх прав.
Ухвалою суду від 13 грудня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
02 січня 2020 року відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов та 16 січня 2020 заперечення на відповідь на відзив, в яких вказано, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", згідно наданої ліквідаційною комісією управління МВС України в Хмельницькій області довідки про розмір грошового забезпечення від 23.03.2018 року №48/121/49-2018, Головним управлінням 12.04.2018 проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року за чинною редакцією статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби, та деяких інших осіб", тобто у розмірі 70% від суми грошового забезпечення.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.04.2018 по справі №822/439/18 Головним управлінням проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 на підставі довідки від 15.05.2017 №55/121/49-2017, наданої ліквідаційною комісією управління МВС України в Хмельницькій області. Перерахунок пенсії позивача, на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.07.2018 по справі №822/2046/18 проведено, з урахуванням перерахованих сум пенсії, згідно довідки від 15.05.2017 №55/121/49-2017.
Зазначив, що підстави для проведення перерахунку пенсії з врахуванням довідки виданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 про розмір грошового забезпечення із застосування премії у розмірі 10,79% відсутні.
З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Крім того, у відзиві на позов відповідач вказав про необхідність розгляду даної справи з викликом сторін.
Частинами п`ятою - шостою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Зважаючи на те, що дана справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 КАС України, відсутня необхідність призначати розгляд справи в судовому засіданні. Тому, клопотання відповідача до задоволення не підлягає.
02.01.2020 до суду надійшло клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовних вимог за період з 01.01.2016 по день звернення до суду за захистом порушених прав (12.12.2019), у зв`язку із пропуском строку звернення до суду.
Суд визначаючись, щодо заявленого клопотання, зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду для захисту прав, свобод і інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод і інтересів.
Суд встановив, що про порушення своїх прав позивач дізнався з листа Головного управління від 11.12.2019 №К-2002-О-02.26-04 про відмову у здійсненні перерахунку пенсії.
Враховуючи зазначене, суд не вбачає пропуску строку звернення до суду з даним позовом, тому клопотання представника відповідача задоволенню не підлягає.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що позивачу з 28.12.2002 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з 01.01.2007 року позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, як одержувач пенсії згідно зазначеного закону. Позивачу призначена пенсія за вислугу років у розмірі 85% грошового забезпечення.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.04.2018 року у справі № 822/439/18, яке набрало законної сили 11.06.2018, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду, України в Хмельницькій області щодо нездійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", починаючи з 1 січня 2016 року.
На виконання вказаного рішення, відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 на підставі довідки наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 15.07.2017 №55/121/49-2017.
При проведенні перерахунку відповідач визначив розмір пенсії з розрахунку, що не перевищує 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.07.2018 року у справі № 822/2046/18, яке набрало законної сили 27.11.2018 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII, на виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.04.2018 року по справі № 822/439/18, з урахуванням основного розміру пенсії 85 % відповідної суми його грошового забезпечення, з урахуванням раніше проведених виплат.
На виконання зазначеного судового рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 у розмірі 85%, з врахуванням перерахованих сум пенсії та згідно довідки наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 15.07.2017 №55/121/49-2017, в складових якої премія 3,95% - 311,46 грн.
19.11.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 01.01.2016 на підставі довідки ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 про грошове забезпечення.
Листом від 11.12.2019 №К-2002-О-02.26-04 відповідач відмовив позивачу у здійсненні такого перерахунку, зазначив, що перерахунок пенсії позивача, на виконання рішень суду, здійснено на підставі довідки від 31.07.2018, підстави для здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки від 23.03.2018 року відсутні.
Позивач, вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не здійснення перерахунку пенсії з врахуванням сум грошового забезпечення визначених у довідці наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 такими, що порушують його права, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Частинами 3, 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
21.02.2018 Kабінетом Mіністрів України прийнято Постанову від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103).
Згідно з пунктом 3 Постанови №103 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) постановлено, перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року.
Відповідно пункту 5 Постанови №103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).
Згідно з п. 1 Порядку № 45, пенсії призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 Порядку №45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Відповідно до ч.2, 3 ст.51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до пункту 5 Порядку №45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Зі змісту наведених норм слідує, що Пенсійний фонд України та його територіальні органи не мають права самостійно визначати розміри грошового забезпечення, перерахунок пенсій здійснюється на підставі довідки, яка видається уповноваженим органом, у даному випадку ліквідаційною комісією УМВСУ у Хмельницькій області.
Враховуючи наведене, у Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області після отримання довідки від 23.03.2018 №48/121/49-201805-00 виник обов`язок перерахувати пенсію позивачу.
Правомірність визначення складових грошового забезпечення, їх розмір, що вказані у довідці від 23.03.2018 №48/121/49-2018 в адміністративному або судовому порядку не оскаржувались. Відтак, за умови чинності довідки від 23.03.2018 №48/121/49-2018, відповідач зобов`язаний її врахувати при здісненні перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016.
При цьому суд зазначає, що рішеннями Хмельницького окружного адміністративного суду по справах №822/439/18 та №822/2046/18 не визначено суми грошового забезпечення та їх складові, які мали бути враховані при здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши докази в їх сукупності та необхідність належного захисту порушених прав позивача, суд вважає за можливе, відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, виходячи за межі позовних вимог, визнати протиправними дії Головного управління ПФУ в Хмельницькій області щодо не здійснення з 01.01.2016 перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі наданої Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, від 23.03.2018 №48/121/49-2018.
Таким чином, необхідно зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 85% від суми грошового забезпечення, згідно довідки наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 з 01.01.2016, з урахуванням раніше проведених виплат.
Стосовно позовної вимоги про нарахування компенсації втрати частини доходів, суд зазначає наступне.
Згідно з статтею 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати" сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Аналізуючи вказану норму Закону, суд вважає, що для здійснення компенсації втрати частини доходів законодавцем визначено певні умови та порядок її здійснення, а саме те, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць.
Таким чином, компенсація втрати частини доходів може бути обчислена лише з нарахованої особі до виплати суми, яка не була виплачена у встановлені законодавством строки.
Як встановив суд, в даному випадку, недоплачені суми пенсії, за які позивач просить стягнути компенсацію, йому взагалі нараховані не були, а отже і здійснити обчислення суми компенсації з недоплаченої позивачу пенсії, яка не нараховувалась не можливо. Тому, на думку суду, вимога позивача про нарахування компенсації втрати частини доходів є передчасною та може бути реалізована лише після здійснення перерахунку пенсії позивача та чіткого визначенням відповідних сум, які не були недоплачені позивачу, після набрання законної сили даного рішення суду.
Враховуючи викладене, вимога позивача в частині стягнення компенсації втрати частини доходів є передчасною та задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Так як суд відмовляє позивачу у задоволенні вимоги щодо стягнення компенсації втрати частини доходів, позовні вимоги є такими, що задовольняються частково.
У зв`язку з задоволенням позовний вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України сплачений позивачем судовий збір необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління ПФУ в Хмельницькій області щодо не здійснення з 01.01.2016 перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі наданої Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, від 23.03.2018 №48/121/49-2018.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 85% від суми грошового забезпечення, згідно довідки наданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області від 23.03.2018 року №48/121/49-2018 з 01.01.2016, з урахуванням раніше проведених виплат.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 768,40 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 23 січня 2020 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя П.М. Майстер