
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 січня 2020 року Справа № 280/5122/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Сонгулія О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945)
до Комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради (71701, Запорізька область, м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, буд.166; код ЄДРПОУ 32223640)
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
22 жовтня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі – позивач) до Комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради (далі – відповідач, Підприємство), в якому позивач просить суд стягнути кошти у розмірі суми податкового боргу 528931,50 грн, в тому числі по податку на додану вартість у сумі 314666,77 грн. та по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім РО, у сумі 214264,73 грн. з рахунків платника податків у банках на наступні рахунки:
- податок на додану вартість: р/р 31118029008014, отримувач: Токмацьке УК/Токмак/14010100, ЄДРПОУ 37942194 Банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах крім РО: р/р 33116364008014, отримувач: Токмацьке УК/Токмак/19010300. ЄДРПОУ 37942194 Банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 813015.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що станом на день звернення з позовом за підприємством рахується податковий борг з податку на додану вартість та екологічного податку, який виник у зв`язку з самостійним визначенням відповідачем податкових зобов`язань у поданій податковій звітності, застосуванням штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань, а також у зв`язку з нарахуванням пені на підставі пп.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України. Платнику податків направлена вимога про сплату боргу (недоїмки), однак сума податкового боргу самостійно не сплачена. Просить позов задовольнити.
Ухвалою судді від 28 жовтня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження у справі, призначено судове засідання на 20 листопада 2019 року.
Ухвалою суду від 20 листопада 2019 року замінено позивача Головне управління ДФС у Запорізькій області на правонаступника - Головне управління ДПС у Запорізькій області, у відповідності до ч.6 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) розгляд справи розпочато спочатку, призначено судове засідання на 19 грудня 2019 року.
17 грудня 2019 року відповідачем подано відзив на позовну заяву (вх.№53370), за змістом якого відповідач позовні вимоги не визнає, зазначає, що самостійно визначені податкові зобов`язання з податку на додану вартість та екологічного податку, а також штрафні санкції та пеня, сплачені в повному обсязі.
Ухвалою суду від 19 грудня 2019 року підготовче засідання відкладено на 14 січня 2020 року.
У судове засідання 14 січня 2020 року сторони не з`явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, позивач про причини неявки суду не повідомив, заяв або клопотань не подавав, представник відповідача 14 січня 2020 року подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.205 КАС України, судом не встановлено.
Враховуючи, що всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а також за відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд розглянув справу у письмовому провадженні.
На підставі наявних у суду матеріалів встановлено такі обставини.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Комунальне підприємство «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради зареєстровано Токмацькою районною державною адміністрацією Запорізької області23.01.2003 за номером 1 102 120 0000 000163, основний вид діяльності за КВЕД 81.10 «Комплексне обслуговування об`єктів», не перебуває в процесі припинення, перебуває на обліку в Головному управління ДФС у Запорізькій області (Токмацьке управління) з 03.02.2003 (правонаступник – Головне управління ДПС у Запорізькій області).
За даними інтегрованої картки платника податків станом на 1 серпня 2019 року Підприємство має податковий борг з податку на додану вартість, який виник на підставі наступного:
- 20.08.2018 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період липень 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 36805,00 грн; сплачено до бюджету 33368,31 грн, заборгованість складає 3436,69 грн;
- 26.09.2018 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період серпень 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 20093,00 грн;
- 30.10.2018 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період вересень 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 22162,00 грн;
- 20.11.2018 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період жовтень 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 18428,00 грн;
- 20.12.2018 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період листопад 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 14802,00 грн;
- 21.01.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період грудень 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 15225,00 грн;
- 20.02.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період січень 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 15946,00 грн;
- 20.03.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період лютий 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 25043,00 грн;
- 17.04.2019 Підприємством подано уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість до податкової декларації за січень 2019 року, відповідно до якого збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість на 21 781,00 грн, а також нараховано платником самостійно штрафні санкції в розмірі 653,00 грн;
- 21.04.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період березень 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 1016,00 грн;
- 19.05.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період квітень 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 20688,00 грн;
- 20.06.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період травень 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 20626,00 грн;
- 21.07.2019 Підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період червень 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 19798,00 грн;
Крім того, контролюючим органом застосовано до Підприємства штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з податку на додану вартість та за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- податкове повідомлення-рішення від 26.09.2018 №0019535406 на суму 7602,22 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 04.10.2018 №0020655406 на суму 500,42 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 05.10.2018 №0020825406 на суму 7039,84 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 16.11.2018 №0025755406 на суму 8684,98 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 13.12.2018 №0030135406 на суму 6,69 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 13.12.2018 №0030105406 на суму 6019,58 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 21.01.2019 №0000865406 на суму 67,70 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 21.01.2019 №0000855406 на суму 6590,89 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 18.02.2019 №0004035406 на суму 3649,44 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.03.2019 №0006905406 на суму 3515,60 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.04.2019 №0010065406 на суму 3,56 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.04.2019 №0010035406 на суму 6097,31 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 21.05.2019 №0013695406 на суму 4975,49 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 21.05.2019 №0013725406 на суму 25,58 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 20.06.2019 №0016975406 на суму 4906,31 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.07.2019 №0018295406 на суму 43,95 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.07.2019 №0018285406 на суму 5277,49 грн.
Крім того, на підставі пп.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України контролюючим органом нараховано пеню за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з податку на додану вартість за період з 30.08.2018 по 30.07.2019 в сумі 29950,45 грн.
Отже, загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 314666,77 грн.
Також судом встановлено, що станом на 1 серпня 2019 року Підприємство має податковий борг з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах крім РО), який виник на підставі наступного:
- 20.10.2018 Підприємством подано податкову декларацію з екологічного податку за звітний (податковий) період 3 квартал 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах в сумі 66261,33 грн;
- 07.02.2019 Підприємством подано податкову декларацію з екологічного податку за звітний (податковий) період 4 квартал 2018 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах в сумі 63984,79 грн;
- 09.04.2019 Підприємством подано податкову декларацію з екологічного податку за звітний (податковий) період 1 квартал 2019 року, відповідно до якої самостійно визначено належне до сплати грошове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах в сумі 57402,86 грн.
Крім того, контролюючим органом застосовано до Підприємства штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з екологічного податку на підставі:
- податкове повідомлення-рішення від 16.11.2018 №0025765406 на суму 4571,66 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 13.12.2018 №0030065406 на суму 15063,84 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 21.01.2019 №0000885406 на суму 2209,49 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 18.02.2019 №0003995406 на суму 2992,20 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.03.2019 №0006835406 на суму 14340,20 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.04.2019 №0010045406 на суму 2663,02 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 21.05.2019 №0013685406 на суму 2992,20 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 20.06.2019 №0016965406 на суму 13557,41 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 19.07.2019 №0018325406 на суму 1943,34 грн.
Крім того, на підставі пп.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України контролюючим органом нараховано пеню за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з екологічного податку за період з 19.11.2018 по 15.07.2019 в сумі 27379,77 грн.
Отже, загальна сума податкового боргу з екологічного податку становить 214264,73 грн.
У зв`язку з несплатою відповідачем узгодженого грошового зобов`язання з податку на додану вартість та екологічного податку, позивач звернувся до суду з даним позовом на виконання наданих Податковим кодексом України повноважень.
Вирішуючи позов, суд виходить з того, що відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Пунктом 46.1 ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.1 ст.57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.59.1ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі
збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Згідно з п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Пунктом 59.4 ст.59 Податкового кодексу України передбачено, що податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Судом встановлено, що 26.11.2014 року позивач направив на адресу відповідача податкову вимогу №990-25, яка отримана відповідачем 01.12.2014, про що свідчить підпис уповноваженої особи у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - нарахування пені розпочинається починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Як передбачено п.1 Розділу І “Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування”, затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі – “Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування”), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І “Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ “Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Згідно з ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Позивач в обґрунтування позовних вимог надав інтегровану картку Підприємства, згідно з якою станом на 1 серпня 2019 року за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 528931,50 грн, у тому числі: 314666,77 грн - з податку на додану вартість; 214264,73 грн – з екологічного податку (надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах крім РО).
Відповідач, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, стверджує, що податкові зобов`язання з податку на додану вартість та екологічного податку, на які позивач посилається у позовній заяві, сплачені ним у повному обсязі.
На підтвердження наведеного відповідачем до матеріалів справи надано платіжні документи та банківські виписки.
По сплаті зобов`язань з податку на додану вартість:
- платіжне доручення №790 від 30.08.2018 на суму 36805,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за липень 2018 року;
- платіжне дорученням №898 від 27.09.2018 на суму 20093,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за серпень 2018 року;
- платіжне доручення №904 від 28.09.2018 на суму 12000,00 грн, призначення платежу: податковий борг з ПДВ сплачено частково;
- платіжне доручення №965 від 18.10.2018 на суму 719,24 грн, призначення платежу: пеня з ПДВ за жовтень 2018року;
- платіжне доручення №1006 від 30.10.2018 на суму 22162,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за вересень 2018 року;
- платіжне доручення №1011 від 31.10.2018 на суму 19000,00 грн, призначення платежу: податковий борг з ПДВ сплачено частково;
- платіжне доручення №1074 від 19.11.2018 на суму 204,55 грн, призначення платежу: пеня з ПДВ за листопад 2018року;
- платіжне доручення №1112 від 30.11.2018 на суму 18428,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за жовтень 2018 року;
- платіжне доручення №1113 від 30.11.2018 на суму 8440,00 грн, призначення платежу: податковий борг з ПДВ сплачено частково;
- платіжне доручення №1215 від 29.12.2018 на суму 14802,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за листопад 2018 року;
- платіжне доручення №1217 від 29.12.2018 на суму 12600,00 грн, призначення платежу: податковий борг з ПДВ сплачено частково;
- платіжне доручення №59 від 17.01.2019 на суму 698,41 грн, призначення платежу: пеня з ПДВ за січень 2019 року;
- платіжне доручення №112 від 30.01.2019 на суму 15225,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за грудень 2018 року;
- виписка з банківського рахунку від 13.11.2019 №1311-19VU-1431-3260, відповідно до якої 01.03.2019 на підставі платіжного документа №202 перераховано кошти в сумі 15 946,00 грн за призначенням платежу: перерахування до бюджету ДПВ у системі електронного адміністрування за січень 2019 року;
- платіжне доручення №269 від 21.03.2019 на суму 500,00 грн, призначення платежу: пеня з ПДВ за березень 2019року;
- платіжне доручення №305 від 29.03.2019 на суму 25043,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за лютий 2019 року;
- платіжне доручення №359 від 16.04.2019 на суму 1100,00 грн, призначення платежу: пеня з ПДВ за квітень 2019року в сумі 447,00грн. та штрафна санкція 3% - 653,00 згідно уточнюючого розрахунку за січень 2019 року;
- платіжне доручення №360 від 16.04.2019 на суму 21781,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за січень 2019 року згідно уточнюючого розрахунку;
- платіжне доручення №392 від 22.04.2019 на суму 1016,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за березень 2019 року;
- платіжне доручення №505 від 30.05.2019 на суму 10300,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за квітень 2019 року;
- платіжне доручення №507 від 30.05.2019 на суму 10382,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за квітень 2019 року;
- платіжне доручення №613 від 26.06.2019 на суму 20626,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за травень 2019 року;
- платіжне доручення №6 від 10.07.2019 на суму 4906,31 грн, призначення платежу: сплата грошових зобов`язань по акту перевірки від 19.06.2019р. №811/08-01-54-06/32223640;
- платіжне доручення №25 від 30.07.2019 на суму 19798,00 грн, призначення платежу: перерахування до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування за червень 2019 року;
- платіжне доручення №56 від 02.09.2019 на суму 10000,00 грн, призначення платежу: заборгованість з ПДВ за 2019р;.
- платіжне доручення №126 від 29.10.2019 на суму 15000,00 грн, призначення платежу податковий борг з ПДВ за вересень 2019р.
Отже, Підприємством надано докази на підтвердження сплати податкових зобов`язань з податку на додану вартість відповідно до підстав виникнення, зазначених у позовні заяві, на загальну суму 337575,51 грн.
По сплаті зобов`язань з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах крім РО):
- платіжне доручення №1072 від 19.11.2018 на суму 66261,33 грн, призначення платежу: екологічний податок за 3-й квартал 2018 року;
- платіжне доручення №1073 від 19.11.2018 на суму 1139,05 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за листопад 2018 року:
- платіжне доручення №1105 від 27.11.2018 на суму 219,38 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за листопад 2018 року;
- платіжне доручення №1191 від 21.12.2018 на суму 2000,00 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за грудень 2018 року;
- платіжне дорученням №58 від 17.01.2019 на суму 786,30 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за січень 2019 року;
- платіжне доручення №176 від 19.02.2019 на суму 49700,00 грн, призначення платежу: екологічний податок за 4-й квартал 2018 року;
- виписка з банківського рахунку від 14.11.2019 №1411-19VU-9251-0125, відповідно до якої 19.02.2019 на підставі платіжного документа №176 перераховано кошти в сумі 14284,79 грн за призначенням платежу: екологічний податок за 4-й квартал 2018 року;
- платіжне доручення №199 від 26.02.2019 на суму 1000,00 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за лютий 2019 року;
- платіжне доручення №268 від 21.03.2019 на суму 1500,00 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за березень 2019 року;
- платіжне доручення №358 від 16.04.2019 на суму 1000,00 грн, призначення платежу: пеня з екологічного податку за квітень 2019 року;
- платіжне доручення №465 від 20.05.2019 на суму 57402,86 грн, призначення платежу екологічний податок за 1-й квартал 2019 року;
- платіжне доручення №45 від 19.08.2019 на суму 62079,68 грн, призначення платежу екологічний податок за 2 квартал 2019 року.
Отже, Підприємством надано докази на підтвердження сплати податкових зобов`язань з екологічного податку відповідно до підстав виникнення, зазначених у позовній заяві, на загальну суму 257373,39 грн.
Таким чином, відповідачем надано докази, які спростовують твердження контролюючого органу про наявність податкового боргу з підстав, вказаних у позовній заяві, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Враховуючи вищенаведене, в задоволенні позову Головного управління ДПС у Запорізькій області до Комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради про стягнення податкового боргу з підстав, наведених у позовній заяві, необхідно відмовити.
У зв`язку з відмовою в позові розподіл судових витрат не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 205, 243-246, 255, 262 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Головного управління ДПС у Запорізькій області до Комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради про стягнення податкового боргу – відмовити.
У зв`язку з відмовою в позові розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач – Головне управління ДПС у Запорізькій області, місцезнаходження: 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945.
Відповідач – Комунальне підприємство «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради, місцезнаходження: 71701, Запорізька область, м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, буд.166; код ЄДРПОУ 32223640
Повне судове рішення складено 20.01.2020
Суддя М.О. Семененко