
Справа № 639/8304/19
Провадження № 3/639/15/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2020 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Васильєва Н.М., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої продавцем, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
16 листопада 2019 року приблизно о 13-00 гр. ОСОБА_1 здійснила реалізацію алкогольних напоїв в кіоску №4/11 на ринку «Термінал» біля станції метро «Холодна гора» за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 147, без державної реєстрації як суб`єкта господарювання та без наявності податкових та дозвільних документів, надання яких передбачено чинним законодавством. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ч.1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, причини своєї неявки не повідомила. В зв`язку з вищевикладеними обставинами, а також приймаючи до уваги те, що відповідно до ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ст. 164 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою, тому розгляд даної адміністративної справи був проведений у відсутність ОСОБА_1 .
У рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до частини 1 статті 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Диспозиція частини 1 статті 164 КУпАП визначає відповідальність за порушення особою встановлених законом вимог здійснення діяльності, що містить ознаки підприємницької, без державної реєстрації як суб`єкта підприємницької діяльності, або здійсненні без одержання ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Стаття 7 Закону України «Про ліцензування господарської діяльності» містить перелік видів господарської діяльності, які потребують отримання ліцензії.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 7 Закону України «Про ліцензування господарської діяльності» ліцензуванню підлягають виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, яка ліцензується відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Протокол про адміністративне правопорушення №34 від 16.11.2019 року складений саме за торгівлю ОСОБА_1 алкогольними напоями без отримання ліцензії та без державної реєстрації як суб`єкта господарювання. Тобто здійснення діяльності, що містить ознаки підприємницької, без державної реєстрації як суб`єкта підприємницької діяльності та без одержання ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Відповідно до пункту 7 розділу ІІ «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до протоколу окремо, про що у протоколі робиться запис.
ОСОБА_1 таким правом скористалася, протокол підписала, копію протоколу та опису товаро-матеріальних цінностей отримала, надала пояснення, в яких зазначила, що працює в кіоску за адресою: АДРЕСА_2 , у зв`язку з важким матеріальним становищем. 16.11.2019 року о 13 год. 00 хв. вона продала 100 грам лікеро-горілчаний виріб молодому чоловіку, якого не знає, після чого до неї підійшов раніше незнайомий їй чоловік та пред`явив службове посвідчення і представився як працівник податкової міліції, який попросив її надати реєстраційні та дозвільні документи (ліцензію) на торгівлю алкогольними напоями. Дані документи були відсутні і вона повідомила, що продаж алкогольних напоїв здійснювався без дозвільних документів, передбачених законодавством України.
Заперечень чи зауважень щодо порушень законодавства при складанні протоколу за частиною 1 статті 164 КУпАП, невідповідність внесених до протоколу даних, вилучення особистого майна у вигляді тютюнових виробів ОСОБА_1 зазначено не було.
Відповідно до протоколу опису оглянутих та вилучених товаро-матеріальних цінностей у ОСОБА_1 вилучено: алкогольних виробів у кількості 90 штук, загальна сума яких складає 8320 грн.
Відповідно до статті 276 КУпАП заходи забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення, а саме: огляд і вилучення речей ОСОБА_1 не оскаржувався, її підписом засвідчено правильність цін та кількості вилученого товару по чотирьох позиціях.
Оперуповноваженим ЛАВ ОУ ГУ Державної Фіскальної Служби у Харківській області Стахнюком О.В. протокол №34 від 16.11.2019 року відносно ОСОБА_1 складений в установленому законом порядку, відповідає вимогам статті 256 КУпАП, Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 року №566.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення повністю доведена та підтверджується сукупністю достатніх та незаперечних доказів, досліджених під час судового розгляду, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення №34 від 16.11.2019 року;
- описом оглянутих та вилучених товаро-матеріальних цінностей до протоколу від 16.11.2019 р.;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 16.11.2019 року;
- письмовими поясненнями свідка ОСОБА_2 від 16.11.2019 року.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, а саме: провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчиненого правопорушення, особу винної, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією продукції, яка є безпосереднім предметом даного правопорушення, в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 164 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для виправлення останньої та попередження вчинення нею нових правопорушень.
Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 164 ч.1, 268, 279, 283, 294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, (отримувач коштів УК у Новобаварському р-ні м. Харкова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999612, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA198999980314030542000020008, код класифікації доходів бюджету 21081100), з конфіскацією виготовленої продукції відповідно до опису протоколу огляду від 16.11.2019 року.
Вилучені алкогольні вироби у кількості 90 штук, на загальну суму 8320 (вісім тисяч триста двадцять) грн., згідно опису в протоколі огляду та вилучення від 16.11.2019, які перебували на реалізації у ОСОБА_1 , конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106)судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці з дня винесення постанови.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова в Харківський апеляційний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.М. Васильєва