
Справа № 161/20427/19
Провадження № 3/161/27/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 16 січня 2020 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
прокурора Сушика Ю.В..
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду №10 в м. Луцьку справу № 161/20427/19 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцем та мешканцем АДРЕСА_1 Полонка АДРЕСА_2 , працюючого депутатом Гіркополонківської сільської ради Луцького району, громадянином України, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
09.12.2019 року на адресу суду з Управління захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки повторно надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП пояснив суду, що йому не було відомо про необхідність подання повідомлення про суттєву зміну майнового стану.
Прокурор в судовому засіданні суду пояснив, що ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю з підстав, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. Просив притягнути останнього до передбаченої ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відповідальності.
Заслухавши пояснення правопорушника, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 1 700,00 гривень, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 172-6 КУпАП неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 05 грудня 2019 року старшим о/у УСР у Волинській області Рудчиком П.О. було складено протокол № 4 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, яким зафіксовано вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (а.с. 1-6).
Як вбачається із змісту протоколу № 4 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 05 грудня 2019 року, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Гіркополонківської сільської ради Луцького району та суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет НАЗК з моменту придбання майна.
Рішенням Гіркополонківської сільської ради № 1/1 від 19 листопада 2015 року «Інформація голови сільської виборчої комісії про результати голосування та підсумки виборів депутатів сільської ради та сільського голови», ОСОБА_1 обрано депутатом сьомого скликання Гіркополонківської сільської ради.
При цьому, ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Судом достовірно встановлено, що 18 грудня 2018 року між ТзОВ «Фірма «Кріогенсервіс» в особі представника ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки № 3185 (а.с. 12-15). На підставі укладеного між сторонами договору, ТзОВ «Фірма «Кріогенсервіс» як продавець передало у приватну власність ОСОБА_1 як покупцю земельну ділянку загальною площею 0,2384 га в селі Полонка, Луцького району. Сума оцінки цього договору становить 166 379,36 гривень, які перераховані ОСОБА_1 на рахунок ТзОВ «Фірма «Кріогенсервіс».
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року – 1 762,00 гривень.
Таким чином, 18 грудня 2018 року ОСОБА_1 придбав майно на суму 166 379,36 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.
Відповідно до ч. 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до положень статті 68 Конституції України Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності
Судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», та придбавши 18 грудня 2018 року майно на загальну суму 166 379,36 гривень, не повідомив про це письмово НАЗК в десятиденний строк, а саме – до 28 грудня 2018 року включно.
Таким чином, беззаперечним є факт придбання ОСОБА_1 18 грудня 2018 року майна на суму 166 379,36 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року та неповідомлення ним в порушення вимог ч. 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» про це письмово НАЗК в десятиденний строк, а саме – до 28 грудня 2018 року включно.
Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Таким чином, винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи.
Керуючись ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_2 , працюючого депутатом Гіркополонківської сільської ради Луцького району, громадянина України, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню в вигляді накладення адміністративного штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 1 700,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_2 , працюючого депутатом Гіркополонківської сільської ради Луцького району, громадянина України на користь на користь держави ((отримувач коштів: УК у м.Луцьку /м.Луцьк/22030101; код ЄДРПОУ: 38009628; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача UA 538999980313101206000003550); код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в сумі 420,40 гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду, через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко