
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про відмову у скасуванні заходів забезпечення позову)
17 січня 2020 року м. Житомир справа № 240/11513/19
категорія 109010000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
секретар судового засідання Недашківська Н.В. ,
за участю: представника відповідача Шахрая М.І. ,
третіх осіб ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Михеєвої ОСОБА_3 , Островської ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , Істоміної ОСОБА_6 , Поліщук В ОСОБА_7 , Сугерей ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяви третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_13 , ОСОБА_14 про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮПІДЖІ" до Житомирської міської ради, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_5 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 про визнання протиправним та скасування пункту рішення разом із заявою та доданими до неї документами.,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮПІДЖІ" звернулося до суду з позовом Житомирської міської ради про визнання протиправним та скасування п.3 рішення №616 від 31.10.2019. В обґрунтування позову зазначено, що п.3 рішення Житомирської міської ради 56-ї сесії сьомого скликання №616 від 31.10.2019 скасовано містобудівні умови та обмеження для проектування об"єкта будівництва "Будівництво АЗК з пунктом сервісного обслуговування населення, адміністративними приміщеннями, АГЗП та авто мийки". Вважає, що вказаним рішенням, відповідач порушує права та інтереси позивача в частині його законного права на користування належною йому на праві власності земельною ділянкою та здійснення там відповідного будівництва, на яке він отримав всі передбачені чинним законодавством дозвільні документи.
До суду надійшли заяви від третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_13 від 15.11.2019, ОСОБА_14 від 15.11.2019.
В обґрунтування заяв зазначено, що суд, постановлюючи ухвалу про забезпечення позову , суд виходив з порушень прав власника земельної ділянки ТОВ "Юпіджі". Проте, така позиція є хибною та помилковою, оскільки будівництво АЗС є незаконним.
В судовому засіданні заявники свої заяви про скасування заходів забезпечення позову, вжиті ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 підтримали.
Представник позивача у судове засідання не з"явився, надіслав до суду заяву про відкладення розгляду справи.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав заяви третіх осіб.
Треті особи заяви про скасування заходів забезпечення позову також підтримали.
Вирішуючи питання про наявність підстав для скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019, суд виходить з наступного.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 справа №ЗП/240/18/19, до подання позовної заяви, задоволено заяву ТОВ "Юпіджі" та вжито заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії пункту 3 рішення Житомирської міської ради (56-ї сесії сьомого скликання) №1616 від 31.10.2019 "Про звернення ТОВ "ЮПІДЖІ" з пропозицією щодо укладення договору міни земельної ділянки", в якому вказано про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва "Будівництво АЗК з пунктом сервісного обслуговування населення, адміністративними приміщеннями, АГЗП та автомойки", затверджених наказом департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради від 08.08.2017 №52/17 зі змінами, внесеними наказом від 18.09.2019 №123/19.
Обґрунтування заявниками наявності підстав для скасування зазначених заходів забезпечення позову зводиться фактично до незгоди з прийнятим судовим рішенням, його незаконністю та помилковістю висновків суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Частиною 2 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
При цьому, заходи забезпечення позову скасовуються судом, який їх застосував, якщо відпали підстави, з якими закон пов`язує можливість застосування таких заходів.
За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.
Системний аналіз вказаних норм свідчить про те, що підставою для скасування заходів забезпечення адміністративного позову судом можуть бути обставини, які не були відомі суду та існували на момент винесення ухвали про вжиття заходів забезпечення позову або які вказують на зміну умов, що існували на момент вжиття таких заходів.
Разом з тим, клопотання третіх осіб про скасування заходів забезпечення позову не містить будь-яких обставин, які б вказували на зміну умов, які існували на момент постановлення ухвали про забезпечення позову або про наявність обставин, які існували, але не були відомі суду.
При цьому, суть клопотання фактично зводиться до непогодження з висновками суду про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову, а доводи цього клопотання фактично є запереченнями проти ухвали про вжиття заходів забезпечення позову.
Проте, відповідно до ч.1 ст.293 КАСУ учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Тобто, якщо особи, в тому числі і треті особи, залучені до часті у розгляді даної справи, за наслідками розгляду ухвали про вжиття заходів забезпечення позову, вважають, що їх права таким рішенням порушені, мають право його оскаржити в апеляційному порядку.
Також суд звертає увагу, що перевірка дотримання норм матеріального та процесуального права при винесенні ухвали про вжиття заходів забезпечення позову, а також її обґрунтованості, відноситься до повноважень суду апеляційної інстанції, а не суду першої інстанції при вирішенні питання скасування заходів забезпечення позову.
Більш того, судом встановлено, що ухвала Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду та постановою від 14.01.2020 ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 залишено без змін.
Дослідивши клопотання про скасування заходів забезпечення позову та заслухавши пояснення присутніх представників сторін та третіх осіб, суд вважає, що ті обставини, які були підставою та мотивацією для прийняття судом рішення про вжиття заходів забезпечення позову в даній адміністративній справі не відпали, доказів протилежного заявниками не надано.
Крім того, щодо доводів заявників про неправомірність видачі ТОВ "Юпіджі" містобудівних умов та обмежень, то суд їх до уваги не приймає, оскільки правомірність їх видачі не є предметом оскарження в даній справі.
Посилання третіх осіб на заяву депутата Житомирської міської ради В. ОСОБА_21 про фальсифікованість протоколу громадських слухань щодо розміщення АЗС, що прямо вказує на незаконність містобудівних умов та обмежень, суд до уваги не приймає, оскільки це є суб"єктивною думкою окремої особи та не є підставою для скасування заходів забезпечення позову.
Таким чином, обґрунтовуючи своє клопотання про скасування застосованих заходів забезпечення позову, заявники не навели достатніх доводів та доказів того, що заходи вжитті ухвалою про забезпечення позову підлягають скасуванню.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяв третіх осіб ОСОБА_13 та ОСОБА_14 про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019.
Керуючись статтями 157, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
У задоволенні заяв третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_13 від 15.11.2019, ОСОБА_14 від 15.11.2019 про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 у справі №ЗП/240/18/19, відмовити.
Відмова у скасуванні забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з таким самим клопотанням при появі нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування забезпечення позову.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Капинос
Повний текс ухвали складено 22 січня 2020 року