ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
Справа №2а-14618/09/6/0170 (12 г. 55 хв.)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А.,
при секретарі Усковій О. І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
,
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Незалежного благодійного фонду культури "Форос"
про припинення юридичної особи
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Кримзвернулася до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом про припинення юридичної особи Незалежного благодійного фонду культури "Форос". Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач більше року не надає до органів Державної податкової служби декларації, документи фінансової звітності згідно чинного законодавства, що є, згідно з п.2 ст.38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних і фізичних осіб –підприємців” від 15.05.03р., підставою для припинення юридичної особи.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутністю, на позовних вимог наполягав.
Представник відповідача до суду не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно ст. 3 Закону України „Про благодійництво та благодійні організації”, законодавство про благодійництво та благодійні організації складається з Конституції України, цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють благодійництво та благодійну діяльність.
Згідно ст.1 Закону України „Про благодійництво та благодійні організації”, благодійна організація - недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” благодійною діяльністю є добровільна безкорислива діяльність організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності.
Незалежний благодійний фонд культури "Форос" зареєстрований управлінням юстиції Ради Міністрів Крима, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію благодійного фонду від 28.06.1993 року № 1 ( а. с. 8).
Згідно Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", Незалежний благодійний фонд культури "Форос" є неприбутковою організацією.
Відповідно до ст. 85 Цивільного кодексу України товариства, які не мають за мету отримання прибутку для його подальшого розподілу між учасниками, є непідприємницькими товариствами.
Відповідно до довідкивих. від 03.12.2009 року № 8619/9/29-10, що надана позивачем(а.с. 14),відповідачз 23.06.1993 р. знаходиться на податковому обліку.
Згідно з довідкою ДПІ в м. Ялта АР Крим вих. від 24.11.2009 р. № 8370/9/15-1 відповідач не надає в органи податкової служби податкові декларації, фінансову звітність з 2000 року ( а. с. 15).
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000р. платники податків повинні представляти до органів ДПІ звітність з періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Пункт 1.2 ст. 9 Закону України “Про систему оподатковування” передбачає обов'язок платників податків, зборів (обов'язкових платежів) подавати в державні податкові органи відповідно до діючого законодавства декларації та бухгалтерську звітність.
Згідно п. 1 ст. 33 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців”, юридична особа припиняється за судовим рішенням, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Підпунктом 7.11.12 п. 7.11 ст. 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”передбачено, що центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації.
На виконання зазначеного пункту наказом ДПА України від 11.07.1997 року № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.08.1997 року за № 290/2094, затверджено Порядок складання звіту про використання коштів неприбуткових установ і організацій.
Цей Порядок застосовується установами й організаціями, що включені до реєстру неприбуткових організацій та установ з присвоєнням ознаки неприбутковості (п. 1.2 Порядку).
Відповідно до п. 1.3 Порядку податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями складається за формою, що додається, і подається неприбутковою установою за кожний звітний період.
Згідно ж п. 1.5 Порядку у звіті зазначаються усі передбачені в ньому показники наростаючим підсумком з початку календарного року. У разі незаповнення того чи іншого рядка через відсутність операції (суми) цей рядок прокреслюється.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач не надає звітність по податках і обов'язкових платежах до податкового органу, не вносить до бюджету платежі в порядку і розмірах, передбачених законодавством, що є порушенням вимог статей 22, 24 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”і заподіює шкоду інтересам держави, зважаючи на неможливість держави в особі уповноважених нею органів (податкової інспекції) контролювати фінансово-господарську діяльність громадської організації.
Слід також зазначити, що звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями має статус податкової декларації, оскільки цей документ подається до контролюючого органу у терміни та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата податку (п. 1.11 ст. І Закону України від 21.12.2000 року №2181-111)
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем з 2000 р. до ДПІ не було надано жодного податкового звіту.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що той факт, що відповідач не займається підприємницькою діяльністю, не означає, що він не має звітувати перед контролюючим органом. Суд вважає, що відповідач повинний подавати звіт з прокресленнями відповідних рядків. Аналогічної думки додержується й Вищий адміністративний суд України в постанові від 08.07.08р. у справі №5/2578-27/251А.
Згідно з ч.2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб –підприємців" № 755 від 15.05.2003р., підставами для ухвалення судом рішення про припинення юридичної особи –суб’єкта підприємницької діяльності є ненадання протягом року органам ДПІ податкових декларацій, документів фінансової звітності, провадження діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, щопозовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Під час судового засідання, яке відбулось 25.03.10 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 29.03.10 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Припинити юридичну особу - Незалежний благодійний фонд культури "Форос" (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Партизанська, 5, ЄДРПО України 20678320, зареєстрований Управлінням юстиції Ради Міністрів Крима 28.06.1993 рішення № 1 ).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.