
Справа № 229/2541/16-а
Провадження № 8-а/229/1/2020
У х в а л а
22 січня 2020 р. м.Дружківка
Колегія суддів Дружківського міського суду Донецької області у складі: головуючого судді Панової Т.Л. суддів: Лебеженка В.О., Грубника О.М. , перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд постанови Дружківського міського суду Донецької області від 22 вересня 2016 року за виключними обставинами в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківка про визнання дій неправомірними та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И Л А:
до Дружківського міського суду Донецької області 17 січня 2020 року надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд постанови Дружківського міського суду Донецької області від 22 вересня 2016 року в указаній адміністративній справі за виключними обставинами, яка мотивована тим, що 13 грудня 2019 року Конституційний Суд України своїм рішення визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини двадцятої статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру», зі змінами, якими передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. У зв`язку з ухваленням рішення Конституційним Судом України заявник вважає, що у нього виникло право на перерахунок пенсії та перегляд відповідно постанови Дружківського міського суду Донецької області від 22 вересня 2016 року у зв`язку з виключними обставинами.
Ознайомившись із матеріалами заяви, колегія суддів дійшла такого висновку.
Згідно з ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Розгляд заяв про перегляд судового рішення за виключними обставинами регулюється главою 3 КАС України «Перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами».
Згідно з частиною першою статті 365 КАС України заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.
Норми КАС України в редакції з 06 липня 2005 року до 15 грудня 2017 року такого інституту, як виключні обставини не містили.
Згідно з п. 11 Перехідних положень КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, та з підстави встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статтею 20 КАС України, в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року, визначено перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, та справ, які підсудні окружним адміністративним судам.
Отже, в новій редакції процесуального закону, чинній з 15 грудня 2017 року, змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів та її розмежування між місцевими загальними судами як адміністративними і окружними адміністративними судами.
Відповідно, за правилами нової редакції КАС України розгляд справ даної категорії з приводу рішень, дій та бездіяльності органів Пенсійного фонду України з питань призначення, обчислення, виплати пенсії за предметною юрисдикцією підсудні окружним адміністративним судам.
З аналізу даної норми закону слід зробити висновок, що заяви, подані після набрання чинності цією редакцією Кодексу, однозначно розглядаються за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України в новій редакції.
Заявником подано заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами 17 січня 2020року, тобто в період чинності нової редакції КАС України, у зв`язку з чим Дружківський міський суд не наділений правом на розгляд такої заяви.
А відтак, вищевказана заява ОСОБА_1 підсудна Донецькому окружному адміністративному суду.
Частина 5статті 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, встановлено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомуст. 29 КАС України.
Пунктом 2 ч. 1ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, виходячи з вище наведеного, колегія суддів дійшла висновку, що матеріали заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами, враховуючи те, що провадження у справі ще не відкрито, слід передати на розгляд за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду, у зв`язку з непідсудністю даної заяви Дружківському міському суду Донецької області як адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 3, 20, 26, 29, 365, п. 11 Перехідних положень КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
адміністративну справу ЄУН № 229/2541/16-а за заявою ОСОБА_1 про перегляд постанови Дружківського міського суду Донецької області від 22 вересня 2016 року за виключними обставинами за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Дружківка Донецької області про визнання дій неправомірними, та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії, передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду (вул.Добровольського, буд. 1, м. Слов`янськ, Донецька область, 84122).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Головуючий суддя: Т.Л. Панова
судді: В.О. Лебеженко
О.М. Грубник