
РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________________
Справа № 327/17/20
Провадження № 3/327/7/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про повернення протоколу про адміністративне правопорушення
відповідному органу внутрішніх справ (Національної поліції) для належного оформлення
20.01.2020 року смт Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Кущ Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Розівка Розівського району Запорізької області, громадянина України, українця, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУпАП), -
В С Т А Н О В И В :
20 січня 2020 року до Розівського районного суду Запорізької області від Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП України в Запорізькій області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1
Виконуючи положення ст.278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, проходжу до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення у зв`язку із виявленням недоліків.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема прізвища, адреси потерпілих; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі (частина 1 статті 256 КУпАП).
Зазначені вимоги не виконані належним чином.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП полягає увчиненні домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
За змістом складеного протоколу вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, а саме, 22 жовтня 2019 року о 17 год. 00 хв. за місцем свого мешкання в АДРЕСА_1 хапав за руки, штовхав та виражався нецензурною лайкою в адресу своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_2 .
Між тим в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено анкетні дані та адресу проживання потерпілої особи, а також не зазначено чи заподіяно правопорушенням матеріальну чи іншу шкоду потерпілій особі.
Матеріали адміністративної справи взагалі не містять документів, за якими можна було б ідентифікувати особу потерпілої, її вік та місце проживання, а також родинні зв`язки як з ОСОБА_1 , який зазначений її батьком, так і з ОСОБА_3 , яка зазначена як бабуся потерпілої, у присутності якої й було опитано неповнолітню ОСОБА_4 .. Також до протоколу про адміністративне правопорушення посадовою особою навіть не долучено довідку про склад сім`ї ОСОБА_1 за місцем його проживання.
Крім того, пояснення, які були отримані від неповнолітньої ОСОБА_4 від 22 жовтня 2019 року, яке додано до протоколу про адміністративне правопорушення, зафіксовано з порушенням чинних норм законодавства, а саме, пояснення відібрані без присутності законного представника, педагога, а також служби у справах дітей. Разом з тим, пояснення отримані у присутності жінки, особу якої, як вже було вказано вище, суд не має можливості ідентифікувати через відсутність відповідних документів.
Також суд звертає увагу, що особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, роз`яснюється обов`язок про необхідність давання правдивих показань, не попереджуючи їх про кримінальну відповідальність за відмову від давання показань і за завідомо неправдиві показання. Проте, посадовою особою при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та інших документів вказані вимоги закону не виконано.
Суд не зобов`язаний та не має права сам особисто звинувачувати особу у вчиненні неправомірних дій. Компетенція суду полягає в тому, щоб перевірити обґрунтованість складеного протоколу шляхом дослідження доказів та надання їм оцінки.
Вказані обставини свідчать про те, що посадова особа при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не виконала належним чином відповідних вимог ст.256 КУпАП, тому протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись стст.256,278 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з іншими матеріалами повернути до Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП України в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М. Кущ