
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1.380.2019.004556
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого-судді Мричко Н.І.,
за участю секретаря судового засідання Кулик С.В.,
представника позивача Куксова В.Г.,
представника відповідача Фединишин С.М.,
третьої особи ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гірськолижний комплекс "Волосянка" до Сколівської районної державної адміністрації Львівської області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання протиправним і скасування розпорядження, зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Гірськолижний комплекс "Волосянка" (надалі - ТзОВ "ГК "Волосянка", Позивач) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Сколівської районної державної адміністрації Львівської області (надалі - Сколівська РДА Львівської області, Відповідач), в якому Позивач просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати розпорядження Сколівської районної державної адміністрації від 12.08.2019 № 178 про відмову у затвердженні детальних планів території;
2. Зобов`язати Сколівську районну державну адміністрацію затвердити:
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області;
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.2017) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області;
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючого нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області.
Ухвалою від 09.09.2019 позовну заяву ТОВ "ГК "Волосянка" залишено без руху та встановлено Позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 02.10.2019 продовжено ТОВ "ГК "Волосянка" встановлений ухвалою від 09.09.2019 строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 08.10.2019 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
25.10.2019 Відповідач подав відзив на позовну заяву (арк. справи 17-21, том 3).
06.11.2019 Позивач подав відповідь на відзив (арк. справи 35-40, том 3).
В судовому засіданні, яке відбулося 07.11.2019 суд, керуючись статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), постановив ухвалу без виходу до нарадчої кімнати про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , третя особа).
22.11.2019 третя особа подала письмові пояснення щодо позову (арк. справи 103-111, том 3).
22.11.2019 третя особа звернулася до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
22.11.2019 третя особа звернулася до суду з клопотанням по залишення позову ТзОВ "ГК "Волосянка" без розгляду.
В судовому засіданні від 16.12.2019 у задоволенні клопотання третьої особи про розгляд справи в порядку загального позовного провадження відмовлено повністю.
Ухвалою суду від 16.12.2019 у задоволенні клопотання третьої особи ОСОБА_1 про залишення без розгляду позовної заяви відмовлено повністю.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що не погоджується з розпорядженням Сколівської районної державної адміністрації від 12.08.2019 №178 "Про відмову у затвердженні детальних планів території". Наголосив, що 24.09.2018 було проведено громадське обговорення містобудівної документації та після врахування пропозицій така разом із протоколом громадських слухань була передана на затвердження до Сколівської районної державної адміністрації. За результатами розгляду вказаного питання та на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 у справі №1.380.2019.000607 Сколівська районна державна адміністрація винесла розпорядження № 178 "Про відмову у затвердженні детальних планів території". Позивач зазначає, що в оскаржуваному розпорядженні відповідачем не вказано підстав для відмови у затвердженні детальних планів території, а текст розпорядження зводиться лише до цитування назв нормативно - правових актів. У зв`язку з цим, Позивач вважає відмову у затвердженні детальних планів території формальною та безпідставною. Враховуючи наведене, Позивач зазначає про наявність підстав для скасування оскаржуваного розпорядження та зобов`язання Відповідача затвердити відповідну містобудівну документацію.
Відповідач позову не визнав. Подав відзив на позовну заяву (арк. справи 17-21, том 3). Зазначив, що Позивач на добровільній основі став джерелом фінансування розроблення спірних детальних планів територій. Водночас, Відповідач наголосив, що замовником є Сколівська районна державна адміністрація, яка наділена правами та обов`язками з організації розроблення проекту містобудівної документації та здійснює контроль за таким розробленням та/або внесенням змін. Виходячи з наведеного, відповідач зазначив, що у ТзОВ "Гірськолижний комплекс "Волосянка" відсутнє право на здійснення контролю за розробленням містобудівної документації та відсутнє право на подання такої на затвердження. Крім того, Відповідач наголосив, що причиною відмови у затвердженні детальних планів територій є інформація, яка надійшла на адресу Сколівської районної державної адміністрації про наявність пропозицій та зауважень від громадськості. Також зазначає, що станом на день видачі розпорядження № 178 від 12.08.2019 протокол про затвердження рішення погоджувальної комісії Славської селищної ради за результатами розгляду пропозицій громадськості був відсутній, що вказує на те, що процедура розгляду пропозицій громадськості не була закінчена. Підсумовуючи наведене, Відповідач наголосив, що оскаржуване розпорядження, реалізоване на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 у справі №1.380.2019.000607, прийнято з додержанням законності, пункту 1.4. Порядку №290, пункту 17 Порядку № 555, частини 8 статті 19, частини 1, 2 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Позивач подав відповідь на відзив (арк. справи 35-40, том 3). Зазначив, що відмова у затвердженні детальних планів території зводиться виключно до цитування відповідних норм законодавства та без зазначення конкретних підстав. Звернув увагу суду на те, що Сколівською районною державною адміністрацією було прийнято розпорядження № 232 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка" та розпорядження № 231 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка".
17.08.2018 прийнято розпорядження №215 "Про розроблення детального плану території
земельної ділянки для обслуговування". Вказані розпорядження стосувалися розроблення детальних планів території для обслуговування нежитлових будівель та канатно - крісельної дороги ТзОВ "ГК "Волосянка". Виходячи з наведеного, відмова у затвердженні вказаних детальних планів територій істотно порушує права Позивача. Крім того, Позивач звернув увагу, що завдання на розроблення детальних планів територій були погоджені з першим заступником Сколівської РДА Лепісевичем Я . М . та керівником відділу містобудування та архітектури Сколівської РДА Кончевич О.А.
Щодо твердження Відповідача про відсутність вирішення спірних питань погоджувальною комісією, утвореною рішенням Славської селищної ради від 24.10.2018 №648, Позивач зазначив, що всі спірні питання, що виникали у процесі громадського обговорення були вирішені до моменту створення погоджувальної комісії, а сама комісія двічі не могла прийняти рішення через відсутність кворуму. У зв`язку з цим вважає, що у Сколівської районної державної адміністрації відповідно до абзацу 7 частини 7 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" були усі підстави для прийняття остаточного рішення щодо затвердження містобудівної документації.
Щодо необхідності розроблення стратегічної екологічної оцінки, Позивач наголосив, що вказані вимоги в порядку, встановленому Законом України "Про стратегічну екологічну оцінку" не поширюються на детальні плани території, затвердження яких є предметом цього спору. Щодо збільшення площі земельної ділянки і території проектування, Позивач наголосив, що детальний план територій погоджувався з першим заступником Сколівської РДА Лепісевичем Я . М . та керівником відділу містобудування та архітектури Сколівської РДА Кончевич О.А. та погодженого цією ж особою (керівником відділу містобудування та архітектури Сколівської РДА Кончевич О.А.) викопіювання з генерального плану с.Волосянка. Щодо розпорядження № 231 від 14.07.2017 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування канатно - крісельної дороги ТзОВ "ГК "Волосянка", яким була визначена площа проектування в розмірі 0,4 га, Позивач зазначив, що 18.06.2018 Сколівською РДА прийнято розпорядження № 251 "Про внесення змін в розпорядження від 14.07.2017 № 231", яким із вищевказаного розпорядження виключено інформацію про площі.
Третя особа подав письмові пояснення (арк. справи 103-111, том 3). Зазначив, що детальний план територій є видом містобудівної документації, положення якого мають узгоджуватися із генеральним планом населеного пункту, деталізувати положення останнього та не суперечити йому. Розроблення детального плану території за межами населених пунктів та внесення змін до нього здійснюється на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації. Крім того, наголосив, що відповідно до п. 4.3 розділу IV Порядку № 290 замовником розроблення містобудівної документації з планування територій на місцевому рівні або внесення змін до неї, зокрема, при розробленні детального плану території, яка розташована за межами населеного пункту є районна державна адміністрація. Таким чином, замовником детального плану території у даному випадку має бути районна державна адміністрація, а не юридична особа. Крім того, третя особа наголосив, що вказана документація не пройшла громадського обговорення та у вказаній документації немає стратегічної екологічної оцінки. Зазначив, що у разі затвердження детальних планів територій, поданих ТзОВ "ГК "Волосянка" існує загроза забруднення та засмічення водойм, що у випадку тривалого використання може завдати значної шкоди довкіллю. Також звернув увагу на те, що плани територій не могли розроблятися на основі вищевказаних розпоряджень, оскільки у них суттєво відрізняються площі земельних ділянок, а одна земельна ділянка знаходиться в іншому урочищі. Отже, затвердження детальних планів з вищевказаними порушеннями законодавства було б незаконним, відтак вважає оскаржуване розпорядження Сколівської районної державної адміністрації від 12.08.2019 №178 правомірним.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити.
Третя особа проти позову заперечив, просив відмовити.
З`ясувавши зміст спірних правовідносин, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, суд встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.
14.07.2017 Сколівською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження № 232 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка" та розпорядження № 231 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка" (в яке 18.06.2018 було внесено зміни).
17.08.2018 Сколівською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження № 215 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування канатно-крісельної дороги ТзОВ "ГК "Волосянка".
На виконання вказаних розпоряджень було розроблено:
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області";
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.2017) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В.Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області";
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить ТзОВ "ГК "Волосянка"" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області.
В подальшому, після розроблення згаданої містобудівної документації (детальних планів території), ТзОВ "Гірськолижний комплекс "Волосянка" звернувся до Сколівської районної державної адміністрації з письмовим клопотанням про їх затвердження.
У зв`язку із тривалим зволіканням Сколівської районної державної адміністрації у затвердженні вказаної документації, ТзОВ "Гірськолижний комплекс "Волосянка" звернулося з позовом до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 у справі №1.380.2019.000607 за позовом ТзОВ "Гірськолижний комплекс "Волосянка" до Сколівської районної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, - позовні вимоги задоволено частково.
Так, згідно вказаного судового рішення визнано протиправною бездіяльність Сколівської районної державної адміністрації щодо незатвердження містобудівної документації "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області"; містобудівної документації "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер: 92272508 від 19.07.2017) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області"; містобудівної документації "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області" у строки визначені ст. 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Зобов`язано Сколівську районну державну адміністрацію вирішити питання про затвердження у встановлений Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" строк містобудівної документації "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області"; містобудівної документації "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме, кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер: 92272508 від 19.07.2017) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області"; містобудівної документації "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області" з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 у справі №1.380.2019.000607, 12.08.2019 Сколівська районна державна адміністрація прийняла розпорядження №178 "Про відмову у затвердженні детальних планів території".
Позивач не погоджуючись з вказаним розпорядженням та вважаючи його протиправним звернувся до суду за захистом свого права.
При вирішенні спору, суд застосовує наступні норми права.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Конституції України, Закону України від 17.02.2011 № 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України від 09.04.1999 № 589 - XIV "Про місцеві державні адміністрації" та іншими нормативно - правовими актами.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Згідно з пунктами 3 та 7 частини першої статті 1 цього Закону детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території; містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.
Частиною 1 статті 16 цього Закону передбачено, що планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Відповідно до частини 4 цієї статті затвердження оновленої містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється згідно із статтями 17, 18 та 19 вказаного Закону.
Так, відповідно до частини 1 статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Відповідно до абзацу першого частини 8 цієї статті передбачено, що детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою.
Детальний план території в межах населеного пункту щодо земель державної власності, що підлягають передачі в оренду для цілей здійснення державно-приватного партнерства, зокрема концесії, розглядається і затверджується відповідною державною адміністрацією протягом 30 днів з дня його подання. У такому разі фінансування робіт з розробки детального плану територій може здійснюватися за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим або коштів підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління концесієдавця, державного партнера, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Детальний план території за межами населеного пункту розглядається і затверджується відповідною районною державною адміністрацією протягом 30 днів з дня його подання.
Відповідно до Конституції України організацію, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій визначає Закон України "Про місцеві державні адміністрації".
Згідно із статтею 6 цього Закону на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.
Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов`язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами, скасовуються Президентом України, головою місцевої державної адміністрації вищого рівня або в судовому порядку.
Аналізуючи наведені норми законодавства та фактичні обставини справи, суд зазначає таке.
Як видно із оскаржуваного розпорядження, таке винесене Сколівською районною державною адміністрацією керуючись статтями 19, 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", статтями 6, 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 "Про затвердження порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 16.11.2011 №290 "Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації" та на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 №1.380.2019.000607.
Позивач при обґрунтуванні позовних вимог покликався на формальність відмови у затвердженні детальних планів територій, оскільки жодного обґрунтування підстав такої відмови Відповідач в оскаржуваному розпорядженні не вказав.
Як вбачається з пояснювальної записки до проекту розпорядження голови райдержадміністрації про відмову у затвердженні детальних планів території, причиною відмови є отримання листа Славської селищної ради про те, що у зв`язку із наявністю пропозицій та зауважень від громадськості було прийнято рішення про утворення погоджувальної комісії для вирішення спірних питань та те, що така погоджувальна комісія збиралася двічі, однак жодного рішення не прийняла.
Суд погоджується з тим, що відповідно до частини 1, 2 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" детальні плани підлягають громадському обговоренню та не можуть бути затвердженні без такого обговорення.
Крім того, необхідність проведення громадського обговорення передбачено пунктом 17 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 "Про затвердження порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні".
Так, відповідно до вказаного пункту, затвердження містобудівної документації без проведення громадського обговорення проектів такої документації забороняється. Матеріали щодо розгляду пропозицій громадськості є невід`ємною складовою зазначеної документації.
Також, відповідно до абзацу 7 частини 7 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" у разі неможливості врегулювати спірні питання між сторонами погоджувальною комісією остаточне рішення приймає замовник містобудівної документації. Урегульовані погоджувальною комісією спірні питання між сторонами або прийняті замовником містобудівної документації рішення є підставою для внесення змін до проекту відповідної документації.
Суд встановив, що детальні плани територій розроблялися ТзОВ "ПО "УкрЗахідУрбанізація", ГАП Габрель М.М. , архітектором, що має Кваліфікаційний сертифікат серії АА № 002427 .
Славською селищною радою проведено громадські слухання з обговорення проектів містобудівної документації: детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка", а саме: кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.17) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради; детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут", які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" на основі права власності на нерухоме майно (серія САВ № 195363 від 30.10.2013) за межами с. Волосянка ур. "Високий Верх" на території Волосянківської сільської ради, орієнтовною площею в межах проектування 0,3 га; детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги", яка належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013) на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради. Вказане підтверджується Протоколом від 24.09.2018.
Під час проведення громадських обговорень, які проводилися 24.09.2018, громадськістю було подано пропозиції, які були опрацьовані та розглянуті.
19.10.2018 ТзОВ "ГК "Волосянка" скерувала Голові Сколівської районної державної адміністрації Протокол громадських слухань від 24.09.2018 та копію листа № 028/Л-10-18 ТзОВ "УкрЗахідУрбанізація" з додатками на 62 аркушах з проханням затвердити детальні плани територій.
Наведене вказане у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 №1.380.2019.000607.
Відповідно до листа ТзОВ "ПО "УкрЗахідУрбанізація" №028/Л-10-18 (арк. 59-60, том 3) громадські слухання детальних планів території проходили з 01.09.2018 по 01.10.2018. Зустріч з головним архітектором проекту проводилася 24.09.2018 у приміщенні Сколівської селищної ради (за адресою: смт Славське, вул. Івасюка, 10). Зауваження та пропозиції громадськості щодо розроблених детальних планів території ТзОВ "ПО "УкрЗахідУрбанізація" було опрацьовано та розглянуто. На підтвердження вказаного до листа долучено Додатки 1 та 2.
Так, з Додатку 1 та Додатку 2 (арк. справи 61-66, том 3) вбачається розгляд та врахування пропозицій щодо розроблення детального плану територій земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області", які були надані ОСОБА_1 .
Таким чином, спірні питання, які виникали на етапі громадських обговорень детальних планів території були вирішенні.
Водночас, не зважаючи на розгляд та врахування пропозицій громадськості, Славська селищна рада 24.10.2018 прийняла рішення №648 про утворення погоджувальної комісії для вирішення спірних питань.
Відповідач у відзиві на позов наголошував, що оскільки станом на дату прийняття оскаржуваного розпорядження протокол про затвердження рішення погоджувальної комісії не надходив, підстав для затвердження детальних планів території не було.
З цього приводу суд зазначає, що відповідно до абзаців 4-7 частини 7 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" погоджувальна комісія протягом двох тижнів після її утворення розглядає спірні питання, зафіксовані у протоколі громадських слухань, та ухвалює рішення про врахування або мотивоване відхилення таких пропозицій (зауважень).
Засідання погоджувальної комісії є правомочним, якщо у ньому взяли участь не менш як дві третини її членів (з них не менше половини - представники громадськості).
Рішення погоджувальної комісії оформлюється протоколом.
У разі неможливості врегулювати спірні питання між сторонами погоджувальною комісією остаточне рішення приймає замовник містобудівної документації. Урегульовані погоджувальною комісією спірні питання між сторонами або прийняті замовником містобудівної документації рішення є підставою для внесення змін до проекту відповідної документації.
Як видно із листа Славської селищної ради від 17.12.2018 погоджувальна комісія збиралася двічі, однак остаточного рішення прийнято не було з огляду на відсутність кворуму.
З огляду на вказане, суд погоджується з доводами Позивача, що оскільки усі спірні питання, які виникали на етапі громадських обговорень детальних планів території були вирішенні ще до моменту створення погоджувальної комісії, а комісія двічі не могла прийняти рішення через відсутність кворуму, Сколівська районна державна адміністрація, як замовник розроблення детальних планів, у відповідності до абзацу 7 частини 7 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" мала усі підстави для прийняття остаточного рішення щодо затвердження містобудівної документації.
Таким чином, Відповідачем було безпідставно відмовлено у затвердженні детальних планів території шляхом винесення оскаржуваного розпорядження.
Щодо покликання у пояснювальній записці про порушення вимог пункту 1.3 Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 16.11.2011 №290, а саме те, що відносини між замовником та розробником містобудівної документації в процесі розроблення, затвердження або внесення до неї змін регулюються договором, складеним відповідно до вимог Цивільного кодексу України та інших нормативно - правових актів, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що з моменту прийняття розпоряджень про розроблення детальних планів територій минуло більше 2 років, однак Відповідач - Сколівська районна державна адміністрація не вжила жодних заходів щодо укладення відповідних договорів з розробниками такої документації.
Крім того, суд звертає увагу, що у розпорядженнях Сколівської районної державної адміністрації від 14.07.2017 № 232 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка", № 231 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка" (в яке 18.06.2018 було внесено зміни) та від 17.08.2018 № 215 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування канатно-крісельної дороги ТзОВ "ГК "Волосянка" відсутній пункт, який би зобов`язував відповідних осіб на вчинення таких дій.
Також суд бере до уваги той факт, що детальні плани територій розроблялися на підставі, зокрема, завдання на розроблення детального плану території.
Так, як вбачається з долучених до матеріалів справи завдань на розроблення детального плану території земельних ділянок, у таких зазначалося найменування замовника та розробника детального плану.
Крім того, суд враховує те, що завдання на розроблення детальних планів території були погоджені з першим заступником Сколівської районної державної адміністрації Лепісевичем Я.М. (особою, яка прийняла відповідні розпорядження) та керівником відділу містобудування та архітектури Сколівської районної державної адміністрації Кончевич О.А. Цією ж особою було погоджено викопіювання з генерального плану с. Волосянка.
Жодних інших порушень чи зауважень до детальних планів територій, які б були підставою для відмови у затвердженні документації ні у розпорядженні, ні у пояснювальній записці до вказаного розпорядження не зазначалося.
Отже, підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку про необґрунтованість вказаних у пояснювальній записці доводів на підтвердження правомірності прийняття розпорядження про відмову у затвердженні детальних планів територій.
Водночас, Відповідач у відзиві на позов наголошував на наявності інших порушень, які на його думку є підставою для відмови у затвердженні детальних планів територій.
Так, Відповідач звертав увагу суду на необхідності розроблення стратегічної екологічної оцінки детальних планів.
З цього приводу суд зазначає, що відповідно до частини 4 статті 2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівна документація підлягає стратегічній екологічній оцінці в порядку, встановленому Законом України "Про стратегічну екологічну оцінку". Розділ "Охорона навколишнього природного середовища", що розробляється у складі проекту містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, який має відповідати вимогам Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку".
Суд наголошує, що Закон України "Про стратегічну екологічну оцінку" набрав чинності 12.04.2018, водночас введений в дію 12.10.2018.
Таким чином, оскільки розробка детальних планів територій була завершена до 24.09.2018, тобто до введення в дію вищевказаного закону, суд погоджується з доводами Позивача щодо відсутності у нього обов`язку щодо стратегічної оцінки детальних планів територій у відповідності до положень Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку".
Разом з тим, суд наголошує, що в матеріалах справи міститься висновок державної екологічної експертизи на робочий проект "База відпочинку "Захар Беркут" в с. Волосянка Сколівського району Львівської області. Очисні споруди глибокого біологічного очищення стічних вод", згідно якого матеріали проекту були оцінені позитивно.
Також Відповідач у відзиві на позов наголошував, що у ТзОВ "ГК "Волосянка" відсутнє право на здійснення контролю за розробленням містобудівної документації та на подання такої на затвердження, що вказує на відсутність порушення прав Позивача оскаржуваним розпорядженням, яке є передумовою звернення з позовом до суду.
Як уже зазначалося, розпорядженням Відповідача № 231 від 14.07.2017 надано дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка", а саме: кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд та резервуарів за межами с. Волосянка ур. "Високий Верх" на території Волосянківської сільської ради, орієнтовною площею в межах проектування 0,4 га.
Розпорядженням Відповідача № 151 від 18.06.2018 Про внесення змін в розпорядження № 231 від 14.07.2017 і викладено в новій редакції: "Розробити детальний план території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка", а саме: кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.17) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В.Рожанка на території Славської селищної ради.
Розпорядженням Відповідача № 232 від 14.07.2017 надано дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут", які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" на основі права власності на нерухоме майно (серія САВ № 195363 від 30.10.2013) за межами с. Волосянка ур. "Високий Верх" на території Волосянківської сільської ради, орієнтовною площею в межах проектування 0,3 га.
Розпорядженням Відповідача № 215 від 17.08.2018 надано дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги", яка належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013) за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради.
Таким чином, детальні плани територій, які виготовлялися на підставі вищевказаних розпоряджень Сколівської районної державної адміністрації, розроблялися щодо земельних ділянок для обслуговування об`єктів, які перебувають у власності Позивача.
Так, в матеріалах справи містяться копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна, які перебувають у власності ТзОВ "ГК "Волосянка", зокрема: база відпочинку "Захар Беркут" (арк. справи 65-67, том 3), пасажирська канатно - крісельна дорога на гору "Зворень" (арк. справи 69-71, том 3), нежитлові будівлі, складовою частиною яких є кафе на 48 місць (арк. справи 54-55), земельна ділянка площею 2,7868 га (арк. справи 56-58).
З огляду на це, відмова у затвердженні детальних планів територій земельних ділянок для обслуговування вищевказаних об`єктів істотно впливає на права Позивача.
Отже, аргументи Відповідача щодо відсутності у Позивача порушених прав оскаржуваним розпорядженням спростовуються матеріалами справи.
Щодо твердження Відповідача про наявність розбіжностей, а саме збільшення земельної ділянки і території проектування, суд зазначає наступне.
14.07.2017 Сколівською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження № 232 "Про розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут", які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" на основі права власності на нерухоме майно (серія САВ № 195363 від 30.10.2013) за межами с. Волосянка ур. "Високий Верх" на території Волосянківської сільської ради, орієнтовною площею в межах проектування 0,3 га.
Таким чином, детальний план території стосується лише очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут".
Відповідно до п. 5.6 ДБН Б.1.1-14:2012 на всіх кресленнях детального плану території в межах населеного пункту зображають частини територій, прилеглих до тієї, що планується, завширшки не менше ніж 50 м з існуючою та проектною забудовою, а за межами населеного пункту зображають частини територій, які виявлені у завданні на розроблення детального плану з урахуванням категорії розміщення об`єкта будівництва.
Отже, зазначена на плані існуючого використання території площа 1,549 га є частиною території, які виявлені у завданні на розроблення детального плану з урахуванням категорії розміщення об`єкта будівництва, та не має жодного відношення до очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут".
Щодо розпорядження відповідача № 231 від 14.07.2017, яким надано дозвіл на розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування нежитлових будівель ТзОВ "ГК "Волосянка", а саме: кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд та резервуарів за межами с. Волосянка ур. "Високий Верх" на території Волосянківської сільської ради, орієнтовною площею в межах проектування 0,4 га., суд зазначає, що розпорядженням Сколівської районної державної адміністрації № 151 від 18.06.2018 внесено зміни в розпорядження № 231 від 14.07.2017, зокрема, виключено інформацію про площу.
Крім того, суд звертає увагу, що у пояснювальній записці до проекту розпорядження голови райдержадміністрації про відмову у затвердженні детальних планів територій жодних покликань на розбіжність у площах земельних ділянок, як на підставу для відмови у затвердженні детальних планів територій, немає.
Щодо зауважень третьої особи, які викладені у письмових поясненнях (арк. справи 103-111, том 3), суд зазначає, що такі були предметом розгляду на громадських слуханнях.
Вказане підтверджується наявними у справі доказами, зокрема, листом ТзОВ "ПО "УкрЗахідУрбанізація" та додатками 1 та 2 (арк. справи 59-64, том 3).
Отже, підсумовуючи усе наведене, суд дійшов висновку про обґрунтованість доводів Позивача щодо безпідставності відмови Сколівської районної державної адміністрації у затвердженні детальних планів території, яка викладена в оскаржуваному розпорядженні.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За результатами розгляду справи, суд дійшов висновку, що оскаржуване розпорядження та пояснювальна записка до нього не містить достатнього обґрунтування підстав для відмови у затвердженні детальних планів території, а наведені у них підстави спростовані за результатами розгляду вказаної справи.
Таким чином, суд зазначає, що оскаржуване розпорядження суперечить статті 19 Конституції України, Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та не відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, а тому, відповідно до частини 3 статті 43 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" підлягає скасуванню у судовому порядку.
Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку визнати протиправним та скасування розпорядження Сколівської районної державної адміністрації від 12.08.2019 № 178 "Про відмову у затвердженні детальних планів території".
Як наслідок, позовні вимоги у вказаній частині підлягають задоволенню повністю.
Щодо позовної вимоги "Зобов`язати Сколівську районну державну адміністрацію затвердити:
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області;
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.2017) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області;
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючого нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області", суд зазначає наступне.
Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень ключовим завданням якого є здійснення правосуддя. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішення.
Так, дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Таким чином, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Згідно Рекомендацій Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Частиною четвертою статті 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Виходячи з наведених приписів, у разі, якщо суб`єкт владних повноважень використав надане йому законом право на прийняття певного рішення за наслідками розгляду звернення особи, але останнє визнане судом протиправним з огляду на його невідповідність чинному законодавству, при цьому суб`єктом звернення дотримано усіх визначених законом умов, то суд вправі зобов`язати суб`єкта владних повноважень прийняти певне рішення.
Якщо ж таким суб`єктом на момент прийняття рішення не перевірено дотримання суб`єктом звернення усіх визначених законом умов або при прийнятті такого рішення суб`єкт дійсно має дискреційні повноваження, то суд повинен зобов`язати суб`єкта владних повноважень до прийняття рішення з урахуванням оцінки суду.
Аналогічна позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 23.01.2018, у справі № 208/8402/14-а та від 29.03. 2018 у справі № 816/303/16.
За результатами розгляду справи та враховуючи визнання протиправними та скасування розпорядження Сколівської районної державної адміністрації, яким Позивачу було безпідставно відмовлено у затвердженні детальних планів території, суд дійшов висновку, що зобов`язання відповідача затвердити детальні плани територій у даному випадку не буде втручанням суду в дискреційні повноваження Сколівської районної державної адміністрації, а буде обґрунтованим способом захисту порушеного права Позивача.
Вказаного висновку суд дійшов з огляду на формальність відмови у затвердженні детальних планів територій, яка була викладена в оскаржуваному розпорядженні.
Оскільки процес надання Позивачу формальних відмов у затвердженні детальних планів територій може тривати безкінечно, то в даному випадку єдиним правильним способом захисту порушеного права є саме зобов`язання Сколівскої районної державної адміністрації затвердити детальні плани територій.
Така позиція повністю узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, який у своєму рішенні від 16.09.2015 у справі № 21-1465а15 вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Крім того, суд враховує, що відповідно до судової практики Європейського суду з прав людини (рішення Олссон проти Швеції від 24.03.1988), запорукою вірного застосування дискреційних повноважень є високий рівень правової культури державних службовців. Обсяг таких повноважень суб`єкта владних повноважень повинен мати чіткі межі застосування. Рішення органу влади має бути визнано протиправним у разі, коли істотність порушення процедури потягнуло його неправильність, а за наявністю правової можливості (якщо ідеться про прийняття органом одного з двох рішень надати чи ні певну можливість здійснювати певні дії) суд зобов`язаний відновити порушене право шляхом зобов`язання суб`єкта владних повноважень прийняти конкретне рішення про надання можливості, якщо відмова визнана неправомірною, а інших підстав для відмови не вбачається. Аналогічний підхід має бути застосований і в разі, коли має місце протиправна бездіяльність органу влади щодо неприйняття відповідного рішення у відносинах, коли обставини свідчать про наявність всіх підстав для його прийняття (Olsson v. Sweden (no. 1), 24 March 1988, Series A no. 130).
Отже, враховуючи те, що оскаржуване рішення Сколівської районної державної адміністрації прийняте не у відповідності до закону та без дотриманням встановленої процедури, суд дійшов висновку зобов`язати Сколівську районну державну адміністрацію затвердити:
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку "Захар Беркут" на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області;
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.2017) в урочищі "Високий Верх" за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області;
- містобудівну документацію "Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючого нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить ТзОВ "ГК "Волосянка" відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору "Зворець" за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області".
Вказане на переконання суду буде обґрунтованим способом захисту порушеного права позивача.
Аналогічна правова позиція у подібних правовідносинах була висловлена Верховним Судом в постановах від 18.10.2018 у справі № 818/1976/17, від 31.01.2019 у справі № 815/2488/17 та від 06.02.2019 у справі 346/2888/16-а.
Таким чином, враховуючи викладене та зважаючи на встановлені обставини, суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими, підставними та такими, що підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав Відповідачем у справі.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-78, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження Сколівської районної державної адміністрації Львівської області від 12.08.2019 № 178 про відмову у затвердженні детальних планів території.
Зобов`язати Сколівську районну державну адміністрацію Львівської області (місцезнаходження: 82600, Львівська обл., м. Сколе, майдан Незалежності, 1, код ЄДРПОУ: 04056397) затвердити:
- містобудівну документацію «Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме очисних споруд бази відпочинку «Захар Беркут» на території Волосянківської сільської ради (за межами населеного пункту) Сколівського району Львівської області»;
- містобудівну документацію «Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючих нежитлових будівель, а саме кафе на 48 місць, громадських вбиралень, очисних споруд, резервуарів та витягів буксирних, які належать Товариству з обмеженою відповідальністю «Гірськолижний комплекс «Волосянка» (місцезнаходження: 82663, Львівська обл., Сколівський р-н, с. Волосянка, вул. Богдана Хмельницького, буд. 1, код ЄДРПОУ: 38740587) відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (індексний номер 92272508 від 19.07.2017) в урочищі «Високий Верх» за межами с. Волосянка та за межами с. В. Рожанка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області»;
- містобудівну документацію «Детальний план території земельної ділянки для обслуговування існуючого нерухомого майна, а саме пасажирської канатно-крісельної дороги, яка належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Гірськолижний комплекс «Волосянка» (місцезнаходження: 82663, Львівська обл., Сколівський р-н, с. Волосянка, вул. Богдана Хмельницького, буд. 1, код ЄДРПОУ: 38740587) відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності (індексний номер 11888267 від 30.10.2013), на гору «Зворець» за межами с. Волосянка на території Славської селищної ради Сколівського району Львівської області».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Сколівської районної державної адміністрації Львівської області (місцезнаходження: 82600, Львівська обл., м. Сколе, майдан Незалежності, 1, код ЄДРПОУ: 04056397) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Гірськолижний комплекс «Волосянка» (місцезнаходження: 82663, Львівська обл., Сколівський р-н, с. Волосянка, вул. Богдана Хмельницького, 1, код ЄДРПОУ: 38740587) сплачений судовий збір, в розмірі 3842,00 (три тисячі вісімсот сорок два) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 20.01.2020.
Суддя Мричко Н.І.