
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
20 січня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5158/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 16600,10 грн,-
ВСТАНОВИВ:
05 грудня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому позивач просить:
- стягнути кошти з відповідача в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 16600,10 грн за період з 24.06.2019 по 26.08.2019.
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що станом на 25.10.2019 Відповідач має податкову заборгованість у сумі - 16600,10 грн. за період з 24.06.2019 по 26.08.2019.
Податковий борг складається:
1) орендна плата з фізичних осіб - 16486,88 грн. - нараховано відповідно до договору оренди від 01.11.2018 та переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі, по узгодженому податковому повідомленні-рішенні від 25.03.2019 №31295506-1230 на суму - 24766,88 грн. по строку сплати 24.06.2019 з урахуванням часткової переплати - 8280,00 грн., сума до сплати становить - 16486,88 грн.
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено Відповідачу поштою 23.04.2019 з рекомендованим повідомленням про вручення та вручено 25.04.2019.
2) земельний податок з фізичних осіб - 113,22 грн. - нараховано по узгоджених податкових повідомленнях-рішеннях від 23.04.2019 №2606561-5506-1230 на суму - 110,60 грн. та №2606560-5506-1230 на суму - 31,00 грн. по строку сплати 26.08.2019 з урахуванням часткової переплати - 28,38 грн., сума до сплати 2,62 грн.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення вручено особисто Відповідачу під розпис 26.06.2019.
Головним управлінням ДФС у Луганській області було сформовано податкову вимогу від 16.07.2019 №141466-55, яку направлено Відповідачу поштою 18.07.2019 з рекомендованим повідомленням про вручення та вручено Відповідачу 25.07.2019.
Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковим органом не дали позитивного результату, борг добровільно платником податків не сплачено, позивач звернувся до суду.
Ухвалою суду від 06.12.2019 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
23.12.2019 відкладено судовий розгляд справи для повторного виклику у судове засідання відповідача (а.с. 35).
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с. 86,96).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що відповідач про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін в письмовому провадженні відповідно до вимог частини дев`ятої статті 205 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд дійшов такого.
Судом установлено, що ОСОБА_1 зареєстровано як фізична особа- підприємець Старобільською районною державною адміністрацією Луганської області 22.08.2018 за № 23770000000006085 (а. с. 25-26).
Станом на 25.10.2019 Відповідач має податкову заборгованість у сумі 16600,10 грн. за період з 24.06.2019 по 26.08.2019. Податковий борг складається з орендної плата з фізичних осіб - 16486,88 грн. та земельного податку з фізичних осіб - 113,22 грн. (а.с. 8,9,16,17)
Борг з орендної плата з фізичних осіб - 16486,88 грн. нараховано відповідно до договору оренди від 01.11.2018 та переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі, по узгодженому податковому повідомленні-рішенні від 25.03.2019 №31295506-1230 на суму - 24766,88 грн. по строку сплати 24.06.2019 з урахуванням часткової переплати - 8280,00 грн (а.с. 10).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено Відповідачу поштою 23.04.2019 з рекомендованим повідомленням про вручення та вручено 25.04.2019 (а.с. 10).
Борг з земельного податку з фізичних осіб - 113,22 грн. нараховано по узгоджених податкових повідомленнях-рішеннях від 23.04.2019 №2606561-5506-1230 на суму - 110,60 грн. та №2606560-5506-1230 на суму - 31,00 грн. по строку сплати 26.08.2019 з урахуванням часткової переплати - 28,38 грн., сума до сплати 2,62 грн (а.с. 18,19).
Вищевказані податкові повідомлення-рішення вручено особисто Відповідачу під розпис 26.06.2019.
Головним управлінням ДФС у Луганській області було сформовано податкову вимогу від 16.07.2019 №141466-55, яку направлено Відповідачу поштою 18.07.2019 з рекомендованим повідомленням про вручення та вручено Відповідачу 25.07.2019 (а.с. 24)
На час розгляду адміністративної справи відповідачем податковий борг не погашений.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.
Стаття 67 Конституції України встановлює обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України визначено, що кожна особа зобов`язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Підпунктом 4.1.3. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлено невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.
Згідно положень п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.36.1, п.36.2 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України визначено, що виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язанім, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Розділ XIII Податкового кодексу України регулює правовідносини з плати за землю.
Відповідно до п. 286.5 ст.286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 нього Кодексу.
Пунктом 286.1 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 287.5. ст. 287 Податкового кодексу України податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
У відповідності до п.288.1. ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Відповідно до пунктів 95.1 та 95.2 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно із пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг у розмірі 16600,10 грн не сплачений, позовні вимоги відповідач визнав у повному обсязі, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
За приписами статті 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ 43143746, 93401, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, буд. 72) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути кошти з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в рахунок погашення податкової заборгованості з орендної плати з фізичних осіб та земельного податку у сумі 16600,10 грн за період з 24.06.2019 по 26.08.2019.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Тихонов