
Справа № 626/6/20
Провадження № 3/626/27/2020
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.01.2020 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Гусар П.І., розглянувши матеріал, який надійшов з Красноградського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Красноград, Харківської області, паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , громадянина України, не працюючого, студента 4 курсу Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
21.12.2019 року близько 01:00 год. по вул. Полтавська в м. Красноград Харківської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Nissan Primera» державний номер НОМЕР_3 з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, тремтіння рук). Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР України за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
14.01.2020 року від ОСОБА_1 до суду надійшли письмові пояснення з яких вбачається, що він не згоден з протоколом про адміністративне правопорушення, так як був тверезий про що вказав в своїх поясненнях в протоколі. Він не відмовлявся пройти медичний огляд в закладі охорони здоров`я, але працівники поліції склали протокол на місці зупинки транспортного засобу під його керуванням не задовольнивши його клопотання.
Таким чином, ОСОБА_1 вважає, що працівниками поліції було порушено вимоги ст. 266 КУпАП, Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою визначення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103, Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735, а тому просить провадження за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно нього закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав, вказав, що 21.12.2019 року близько 01:00 год. керував автомобілем «Nissan Primera» державний номер НОМЕР_3 . Після чого був зупинений по вул. Полтавській в м. Красноград Харківської області працівниками поліції, які повідомили йому, що під час руху на його автомобілі не горить правий стоп сигнал. Під час розмови з поліцейськими вони запропонували йому пройти освідування на факт вживання алкогольного сп`яніння на місці. Пройти медичний огляд в закладі охорони здоров`я ОСОБА_2 вказав, що йому не пропонували.
Адвокат ОСОБА_1 - ОСОБА_3 С.А. підтримала позицію свого підзахисного.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 пояснив, що 21.12.2019 року близько 01:00 год. йому разом з дружиною ОСОБА_5 було запропоновано працівниками поліції бути в якості понятих. Працівником поліції було пояснено, що громадянина ОСОБА_2 було зупинено в зв`язку з несправністю правого сигналу стоп, однак під час розмови виникла підозра, що останній знаходиться в стані алкогольного сп`яніння. При ньому ОСОБА_2 було запропоновано пройти медичний огляд за допомогою приладу «Драгер» або ж в медичному закладі охорони здоров`я, на що ОСОБА_2 відмовився.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його адвоката, свідка, суддя вважає таке.
Відповідно до ст.245 КУпАП під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом. Вимогами ст. ст. 278, 280 КУпАП встановлено, що при підготовці до розгляду справи суд вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, а при розгляді справи суд зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні тощо. Порядок проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння регламентовано ст.266 КУпАП, Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою визначення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (надалі Порядок), Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735 (надалі Інструкція).
Статтею 266 КУпАП передбачено, що особи, які керують транспортними засобами, і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Так з Порядку слідує таке.
Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Якщо такий огляд проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Крім того, пунктами 6-8 Порядку передбачено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав
З долученого до матеріалів справи відезапису, вбачається, що працівниками поліції неодноразово було запропоновано ОСОБА_6 пройти огляд на стан алкогольного сп`янінняза допомого приладу «Драгер» або ж в медичному закладі охорони здоров`я.Однак останній після неодноразових телефонних звонків знайомим особам відмовився проходити огляд і на приладі «Драгер», і в медичному закладі охорони здоров`я.
Також з відеозапису слідує, що ОСОБА_6 при скаладанні відносно нього адіміністративного протоколу невиразно розмовляє, у нього відчувається порушення мови, його поведінка не відповідає обстановці, тобто вбачаються у нього ознаки алкольного сп`яніння.
Таким чином, вищевказані норми законодавства поліцейськими були виконані, оскільки після виникнення у них підозри, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння, йому було запропоновано пройти освідування на факт вживання алкогольного сп`яніння на місці за допомогою приладу «Драгер» або ж в разі його незгоди пройти огляд у медичному закладі.
Враховуючи вище зазначене, працівниками поліції було дотримано вимоги ст.266 КУпАП, Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою визначення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103, Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735, а тому є всі підстави для визнання його недійсним.
Отже, дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння .
Обставинами, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення суддею не встановлено.
Враховуючи вище викладене, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, так як даний вид адміністративного стягнення буде сприяти перевихованню ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 420, 40 грн.
Беручи до уваги особу, що притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення правопорушення та керуючись ст. ст. 40-1, 130 ч. 1, 280, 283, 284, КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 10200 ( десять тисяч двісті) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін на р\р Призначення платежу: *; 21081300; р/р UA 168999980313020149000020001; ЄДРПОУ – 37874947; МФО – 899998; Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, її копія буде надіслана до ВДВС для стягнення подвійного розміру штрафу в сумі 20400 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. на р/р Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду через Красноградський райсуд.
Суддя