
Справа № 560/255/20
УХВАЛА
17 січня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Польовий О.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, в якому просить:
- визнати неправомірною означену вище бездіяльність відповідача по виконанню рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017;
- зобов`язати відповідача примусово виконати рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017 у відповідності до вимог законодавства України;
- зобов`язати відповідача подати звіт про виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вимоги до позовної заяви визначені статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
За змістом частини 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
В позовній заяві позивач просить визнати неправомірною означену вище бездіяльність відповідача по виконанню рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017. Однак, в порушення вимог Кодексу адміністративного судочинства, позивач в прохальній частині позову не вказав яку саме бездіяльність Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по виконанню рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017 він просить визнати неправомірною.
Крім цього, позивач просить зобов`язати відповідача примусово виконати рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017 у відповідності до вимог законодавства України. Проте, також в порушення вимог Кодексу адміністративного судочинства України, позивач не зазначив які дії необхідно зобов`язати відповідача вчинити щодо виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017.
Водночас, строки звернення до суду визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України передачено, що позовну заяву про оскарження рішень, дій або бездіяльністі державного виконавц може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що з 28.01.2019 відповідач, в порушення вимог закону України "Про виконавче провадження", не вчинив дій по примусовому виконанню виконавчого листа від 31.10.2017 №822/1816/17. Однак, до суду позивач звернувся 14.01.2020.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
Позивач не зазначив коли дізнався про порушення своїх прав та не надав заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
За змістом частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху.
Недоліки позову можуть бути усунуті шляхом:
- зазначення позовних вимог відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме вказати яку бездіяльність Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України необхідно визнати неправомірною та які дії необхідно зобов`язати відповідача вчинити щодо виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.07.2017;
- надання документального обґрунтованого пояснення щодо причин пропуску строку звернення до суду.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.Л. Польовий