
Справа № 420/7095/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стефанова С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Мельника Ю.В.,
представника позивача - Прокопової В.О. (на підставі ордеру),
представника відповідача - Аветюк С.В. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду 26.11.2019 року (вх. №6878/19 від 26.11.2019 року) надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» (далі по тексту - позивач, ТОВ «ЛОЗА «ВА») до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області ( далі по тексту - відповідач, ГУ ДПС в Одеській області), в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області №0003051401 від 24.10.2019 року;
- стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області на користь ТОВ «ЛОЗА «ВА» судовий збір у розмірі 6 840 грн. 88 коп.
Адміністративний позов обґрунтовано наступним
Позивач зазначає що на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області №3457 від 08.05.2019 року контролюючим органом було проведено планову виїзну документальну перевірку сільськогосподарського виробничого кооперативу «ЛОЗА «ВА» (код ЄДРПОУ 05406184) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року,валютного законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки.
Позивач зазначає, що ГУ ДПС в Одеській області було проведено перевірку у період з 21 серпня по 04 вересня 2019 року за результатами якої було складено акт Про результати документальної планової виїзної перевірки №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року відповідно до якої встановлено наступні порушення:
- п.198.1, 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податкові зобов`язання з податку на додану вартість н азагальну суму 304 039 грн., в тому числі за серпень 2017 року- 304 039 грн;
- вимог ч.2 ст.13 Закону України від 19.11.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, етилового, коньячного і плодового, алкоговольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями);
- ст.16 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, етилового, коньячного і плодового, алкоговольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями).
На підставі акта Про результати документальної планової виїзної перевірки №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року ГУ ДПС ва Одеській області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року відповідно до якого збільшено суму грошового зобов`язання за платежем Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 456 059, 00 коп., з яких за податковими зобов`язаннями 304 039,00 коп., за щтрафними санкціями 152 020,00 грн.
Позивач не погоджується з заначеним провопорушенням про збільшення ТОВ «ЛОЗА «ВА» суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість на суму 304 039,00 грн., а також податковим повідомленням-рішенням №0003051401 від 24.10.2019 року, вважає його протиправним та таким що підлягає скасуванню.
Позивач зазначає, що перевіркою правомірності визначення податкового кредиту за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року встановлено його завищеня всього в розмірі 304 039,00 грн., в тому числі за серпень 2017 року - 304 039,00 грн, перевіркою достовірності відображення показників у поданих деклараціях з податку на додану вартість за період 01.01.2017 року по 31.12.2018 року встановлено що на формування показників мало вплив придбання для використання в господарській діяльності мінеральних добрив, пального, запасних частин для ремонту та оновлення основних засобів, посівного матеріалу та інше також перевіркою встановлено що в складі податкового кредиту по податку на додану вартість ТОВ «ЛОЗА «ВА» за період 01.01.2017 року по 31.12.2018 року було зайво нараховано суми податку на додану вартість по ПДВ, отриманому від ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) в серпні 2017 року в сумі 304 039,00 грн.
Таким чином на порушення п.198.1, 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, податковий кредит ТОВ «ЛОЗА «ВА» за результатами перевірки зменшено на 304 039,00 грн.
На думку позивача, ГУ ДПС в Одеській області в акті Про результати документальної планової виїзної перевірки №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року не зазначено яким саме чином було встановлено порушення та така позиція контролюючого органу не аргументована будь-яким первинним чи бухгалтерським документом.
Крім того, позивач зазначає що в нього наявні всі первинні документи стосовно операцій проведених в серпні 2017 року з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), а саме: договір поставки №ДГ-0001 від 01.08.2017 року; рахунок-фактура №1 від 09.08.2017 року; рахунок-фактура №2 від 09.08.2017 року; видаткова накладна №1 від 09.08.2017 року; видаткова накладна №2 від 09.08.2017 року; видаткова накладна №3 від 09.08.2017 року; видаткова накладна №4 від 09.08.2017 року; поддаткова накладна №1 від 09.08.2017 року; податкова накладна №2 від 09.08.2017 року; податкова накладна №3 вівд 09.08.2017 року; податкова накладна №4 від 09.08.2017 року, реєстрація зазначених податкових накладних підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру податкових накладних.
Таким чином, оскільки ГУ ДПС в Одеській області в акті Про результати документальної планової виїзної перевірки №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року не доведено нереальність господарських операцій, не зазначено про ризиковість одного з контрагентів, не має посилання на жодні первинні документи платника податків та не зазначено про їх відсутність, позивач вважає що податкове повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року, прийняте на підставі виявленого та не доведеного порушення є протиправним та підлягає скасуванню.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 28 листопада 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Перше судове засідання по справі призначено на 13 грудня 2019 року.
Ухвалою суду від 28 листопада 2019 року судом витребовано: 1)У товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» належним чином засвідчені копії: статутних документів; наказу про призначення директора ОСОБА_2 ; доказів щодо реєстрації та взяття на облік в контролюючих органах, у тому числі податкової служби України; копії сторінок журналу реєстрації перевірок із записами від 21.08.2019 року; доказів застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві; всіх складених та наявних документів щодо виконання договору поставки №ДГ-0001 від 01 серпня 2017 року, у тому числі документи бухгалтерського та податкового обліку; 2) У Головного управління ДПС в Одеській області належним чином засвідчені копії: наказу Головного управління ДФС в Одеській області №3457 від 08.05.2019 року; повідомлення про проведення документальної планової виїзної перевірки №193/15-32 від 11 травня 2019 року; витяг з плану графіку проведення документальних планових перевірок платника податків на 2019 рік.; доказів направлення та вручення (отримання) ТОВ «ЛОЗА «ВА» наказу №3457 від 08.05.2019 року та повідомлення про проведення документальної планової виїзної перевірки №193/15-32 від 11 травня 2019 року; письмового запиту про надання до перевірки в повному обсязі всіх документів, що належать або пов`язані з предметом перевірки за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 рік; акту №14/1532-0501/05406184 від 11 вересня 2019 року «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» з усіма складеними та наявними додатками.
В судовому засіданні 13 грудня 2019 року ухвалою суду на місці, яка була занесена до протоколу судового засідання, судом задоволено клопотання представника позивача (вх. №47234/19 від 12.12.2019 року) та приєднано до матеріалів справи додаткові докази, надані позивачем на виконання ухвали суду про витребування доказів від 28.11.2019 року.
В судовому засіданні 09 січня 2020 року ухвалою суду на місці, яка була занесена до протоколу судового засідання, судом задоволено та приєднано до матеріалів справи клопотання представника позивача про долучення доказів з додатками (вх. №859/20 від 09.01.2020 року), судом приєднано до матеріалів справи відзив з додатками (вх. №48185/19 від 18.12.2019 року) та письмові пояснення з додатками від представника відповідача (вх. №642/20 від 08.01.2020 року).
В судовому засіданні 16 січня 2020 року ухвалою суду на місці, яка була занесена до протоколу судового засідання, судом задоволено клопотання представника відповідача про долучення доказів (вх. №1266/20 від 13.01.2020 року) та приєднано до матеріалів справи додаткові докази.
Відзив на адміністративний позов обґрунтовано наступним
Відповідач не погоджується з позовними вимогами ТОВ «ЛОЗА «ВА», вважає, що протиправних дій щодо порядку проведення перевірки та виненсення ГУ ДПС в Одеській області податкового повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року стосовно позивача допущено не було та надав відзив який дублює акт Про результати документальної планової виїзної перевірки №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року у якому зазначено про встановлені порушення норм чинного законодавства ТОВ «ЛОЗА «ВА».
На підставі наказу ГУ ДФС в Одеській області від 08.05.2019 року №3457, контролюючим органом було проведено планову виїзну документальну перевірку ТОВ «ЛОЗА «ВА» (код ЄДРПОУ 05406184) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, відповідно до затвердженого плану документальної перевірки.
ГУ ДПС в Одеській області було складено акт Про результати докуметальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року №17/15-32-05-01/05406184 від 11.09.2019 року, на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року.
В ході проведення перевірки контролюючим органом було встановлено наступні порушення : 1) п.198.1, 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податкові зобов`язання з податку на додану вартість н азагальну суму 304 039,00 грн., в тому числі за серпень 2017 року- 304 039 грн; 2) вимог ч.2 ст.13 Закону України від 19.11.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, етилового, коньячного і плодового, алкоговольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями); 3) ст.16 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, етилового, коньячного і плодового, алкоговольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями).
Відповідач зазначає, що у період з 01.01.2017 року по 21.12.2018 року ТОВ «ЛОЗА «ВА» задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість по Декларації з ПДВ за кодом 0110 на загальну суму 4841864,00 грн.
Перевіркою правомірності визначення податкового кредиту за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області встановлено його завищення , всого в розмірі 304039,00 грн., в тому числі за серпень - 304 039,00 грн. Зведені дані щодо задекларованих платником податків та встановлих у ході проведення перевірки сум податкових зобов`язань, податкового кредиту, податку на додану вартість за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року відображено в додатку 5 до акту перевірки.
Перевіркою достовірності відображених показників у Деклараціях з податку на додану вартість за період 01.01.2017 року по 31.12.2018 року встановлено, що на формування цих показників вплинули придбання для використання в господарській діяльності мінеральних добрив, пальногозапасних частин для ремонту та оновлення основних засобів, посівного матеріалу та інше.
ГУ ДФС в Одеській області у своєму відзиві зазначає, що в складі податкового кредиту по ПДВ ТОВ «ЛОЗА «ВА» в перевіряємому періоді було зайво враховано суми податку на додану вартість по ПДВ, отриманому від - ФОП ОСОБА_1 (код ІПН НОМЕР_1 ) в серпні 2017 року в сумі 304 039,00 грн.
Відповідач зазначає, що враховуючи викладене та на підставі встановлених порушень п.198.1, п.198.3 п.198.6 ст.198 ПК України, податковий кредит ТОВ «ЛОЗА «ВА» за результатами перевірки зменшено на 304 039,00 грн., в тому числі за серпень 2017 року - 304 039,00 грн.
На підставі зазначеного, Головне управління ДПС в Одеській області адміністративний позов ТОВ «ЛОЗА «ВА» не визнає, заперечує щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року, оскільки вважає зазначене податкове повідомлення-рішення прийнятим у відповідності до вимог чинного законодавства.
Обставини справи встановлені судом
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань товариство з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» (код ЄДРПОУ 05406184) є юридичною особою, основним видом діяльності якого є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (01.11) (т.1 а.с. 112-128).
На підставі направлень №3460/14-01 від 27.05.2019 року, №3461/14-01 від 27.05.2019 року, №3466/14-01 від 27.05.2019 року, №3465/14-01 від .05.2019 року, №3464/14-01 від 27.05.2019 року, №2673/14-01 від 22.04.2019 року, №3462/14-01 від 27.05.2019 року, №3463/14-01 від 27.05.2019 року, №3589/14-01 від 27.05.2019 року, №3590/14-01 від 27.05.2019 року виданих ГУ ДФС в Одеській області (т.1 а.с.206-211), відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1.2, п.75.1 ст.75, п.77.1 п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, плану-гафіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, на підставі наказу ГУ ДФС в Одеській області від 08.05.2019 року №3457, проведена планова виїзна документальна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» (код ЄДРПОУ 05406184) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, валютного законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки (т.2 а.с. 2- 17).
ТОВ «ЛОЗА «ВА» було проінформовано про проведення планової виїзної перевірки письмовим повідомленням №193/15-32 від 11.05.2019 року, яке було направлено засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення 11.05.2019 року (т.1 а.с.199-200).
З направленнями на право проведення перевірки було ознайомлено під підпис директора ТОВ «ЛОЗА «ВА» - ОСОБА_2 .
Перевірку проведено з відома та в присутності директора ОСОБА_2 та в присутності головного бухгалтера ТОВ «ЛОЗА «ВА» - ОСОБА_3 .
Головним управлінням ДПС в Одеській області складено акт Про результати докуметальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року №17/15-32-05-01/05406184 від 11.09.2019 року (т.2 а.с.2-17).
Додатами до акту перевірки №17/15-32-05-01/05406184 від 11.09.2019 року є: додаток 1- перелік питань проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» (т.2 а.с.18); додаток 2- довідка про загальну інформацію щодо платника податків та його діяльність за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року (т.2 а.с.19-23); додаток 3 - узагальнений перелік документів, які було використано при проведені перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» (т.2 а.с.24-26); додаток 4 - зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки сум єдиного податку 4 групи ТОВ «ЛОЗА «ВА» (т.2 а.с.27); додаток 5 - зведені дані щодо задекларованих платником податків ТОВ «ЛОЗА «ВА» та встановлених у ході проведення перевірки сум податкових зобов`язань, податкового кредиту, податку на додану вартість (т.2 а.с.28).
На підставі порушення визначеного в акті Про результати докуметальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року №17/15-32-05-01/05406184 від 11.09.2019 року, ГУ ДПС в Одеській області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року (щодо збільшення суми грошових зобов`язань за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 456 059,00 грн., з яких за податковим зобов`язанням - 304 039,00 грн., за штрафними санкціями - 152 020,00 грн.) (т.1 а.с.38-39).
Не погоджуючись з винесеними податковим повідомленням-рішенням №0003051401 від 24.10.2019 року, вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Джерела права та висновки суду
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України (далі -ПК України), органи державної податкової служби мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з п.75.1 ст.75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно п.77.1 ст. 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Відповідно до положень п.81.1 ст.81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Статтею 83 ПК України визначено перелік матеріалів, які є підставами для висновків під час проведення перевірок, а саме: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.
Згідно п.86.1 ст.86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов`язаний його підписати.
Відповідно до п.86.7 ст.86 ПК України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв`язку з необхідністю з`ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу.
Рішення про визначення грошових зобов`язань приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.
Податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеномупунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків. (п. 86.8 ст.86 ПК України).
Відповідно до п.198.1 ст.198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Згідно з п.198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до положень п.198.6 ст.198 ПК України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Отже, враховуючи приписи ст.198 ПК України, а також зазначення в акті Про результати докуметальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» №17/15-32-05-01/05406184 від 11.09.2019 року про те, що позивачем було зайво нараховано суми податку на додану вартість, щодо чого в судовому засіданні представник відповідача не заперечував, суд приходить до висновку, що контролюючий орган під час проведення перевірки, встановив відсутність первинних документів та зареєстрованих податкових накладних на суму ПДВ 304 039,00 грн. Проте ТОВ «ЛОЗА «ВА», вважаючи відсутніми підстави для встановлення такого порушення, було надано до суду первинні документи (договір поставки №ДГ-0001 від 01.08.2017 року, видаткові накладні №1, №2, №3, №4 від 09.08.2017 року, рахунки-фактури №1, №2 від 09.08.2017 року) (т.1 а.с.15-22, 40-43) та податкові накладні №1 від 09.08.2017 року, №2 від 09.08.2017 року, №3 від 09.08.2017 року та №4 від 09.08.2017 року (т.1 а.с.43-47) на підтвердження реальності здійснення операцій з контрагентом - ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) та доказу правомірності віднесення суми ПДВ у розмірі 304 039,00 грн. до податкового кредиту.
Також судом встановлено, що реєстрацію зазначених податкових накладних підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру податкових накладних (т.1 а.с.48-49) в якому відображено суми ПДВ за кожною податковою накладною, а саме: за ПН №1 від 09.08.2017 року - обсяг постачання без урахування ПДВ - 333 000,00 грн. (ПДВ 20% - 66 600,00грн.); за ПН №2 від 09.08.2017 року - обсяг постачання без урахування ПДВ - 408 097,80 грн. (ПДВ 20% - 81 619,56); за ПН №3 від 09.08.2017 року - обсяг постачання без урахування ПДВ - 377 181,30 грн. (ПДВ 20% - 75 436,26 грн.); за ПН №4 від 09.08.2017 року - обсяг постачання без урахування ПДВ - 401 914,50 грн. (ПДВ 20% - 80 382,90).
Отже, враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку що, порушення п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 ПК України визначене в акті перевірки №17/15-32-05-01/05406184 від 11.09.2019 року, та викладене у податковому повідомленні-рішенні №0003051401 від 24.10.2109 року спростовано фактом реєстрації податкових накладних №1 від 09.08.2017 року, №2 від 09.08.2017 року, №3 від 09.08.2017 року та №4 від 09.08.2017 року в Єдиному державному реєстрі податкових накладних у відповідності до вимог ст.201 ПК України.
Аналізуючи норми ст.83 ПК України якими означено перелік матеріалів, що є підставами для висновків під час проведення перевірок, суд зазначає, що аргументація існуючого та вчиненого позивачем порушення в акті Про результати документальної планової виїзної перевірки №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року фактично відсутня та встановлене ГУ ДПС в Одеській області порушення п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 ПК України не доведено відповідачем жодними документами визначеними ст.83 ПК України та будь-якими належними та допустимими доказами в розумінні ст.73,74 КАС України.
Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч.1 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, на підставі ст.8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст.9 КАС України, відповідно до якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку щодо протиправності податкового повідомлення-рішення №0003051401 від 29.10.2019 року винесеного Головним управління ДПС в Одеській області на підставі акту про результати докуметальної планової виїзної перевірки ТОВ «ЛОЗА «ВА» №17/1532-0501/05406184 від 11.09.2019 року .
Керуючись ст.ст.2, 6, 8, 9, 12, 14, 44, 139, 242-246 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0003051401 від 24.10.2019 року - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області №0003051401 від 24.10.2019 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЗА «ВА» (код ЄДРПОУ 05406184) суму сплаченого судового збору в розмірі 6840 грн. 88 коп. (шість тисяч вісімсот сорок гривень вісімдесят вісім копійок).
Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено, згідно ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Повне рішення суду складено та підписано суддею 17 січня 2020 року.
Суддя С.О. Cтефанов
.