Рішення № 86984671, 16.01.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2020
Номер справи
803/206/17
Номер документу
86984671
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2020 року ЛуцькСправа № 803/206/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Державне підприємство "СЕТАМ" Міністерства юстиції України до Територіального сервісного центру 0741 Регіонального сервісного центру МВС України у Волинській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2017 року ОСОБА_1 (позивач) звернувся з адміністративним позовом до Територіального сервісного центру 0741 Регіонального сервісного центру МВС України у Волинській області (далі - ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови в реєстрації автомобіля марки BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, номер кузова НОМЕР_1 та зобов`язання зареєструвати за ним зазначений автомобіль.

В обґрунтування позову вказав, що 23 грудня 2016 року Державним підприємством "СЕТАМ" проведено електронні торги рухомого майна, яке конфісковано в дохід держави у ОСОБА_4 , а саме автомобіля BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_1 . Згідно з протоколом проведення електронних торгів від 23 грудня 2016 року №222774 переможцем аукціону визнано ОСОБА_1 26 грудня 2016 року позивач перерахував на депозитний рахунок Любомльського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області (далі - Любомльський РВ ДВС) 49685,00 грн в рахунок оплати за придбаний на аукціоні автомобіль, що підтверджується актом про проведення електронних торгів від 29 грудня 2016 року. Надалі з метою проведення реєстрації придбаного на електронних торгах автомобіля він 19 січня 2017 року звернувся до ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області. Однак листом від 20 січня 2017 року відповідач відмовив у реєстрації цього автомобіля з тих підстав, що Територіальним сервісним центром 8045 реєстрацію автомобіля не підтверджено, оскільки за даним номером зареєстрований автомобіль марки BMW 3181i, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 1993 року випуску.

Позивач зазначив, що електронні торги від 23 грудня 2016 року №222774, на яких ним придбано автомобіль BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_1 , недійсними чи незаконними в судовому порядку не визнавалися, а відтак рухоме майно у вигляді транспортного засобу набуте відповідно до чинного законодавства. Позивач також вважає, що він як власник транспортного засобу BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_1 вжив заходи та надав усі необхідні документи для проведення реєстрації автомобіля, проте відповідач відмовив у проведені реєстрації купленого на електронних торгах автомобіля. Разом з тим, у листі-відмові від 20 січня 2017 року №31/3/1/126 відповідач не навів будь-якої норми закону, яку порушив позивач, що слугувало б підставою для відмови в проведені реєстрації належного йому автомобіля.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

У запереченні проти позову (а.с.75-79 том 1) відповідач позовні вимоги не визнав та в обґрунтування цієї позиції вказав, що 19 січня 2017 року позивач звернувся до ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області для проведення реєстрації придбаного на електронних торгах транспортного засобу марки BMW 318i, державний номерний знак НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_4 , номер кузова НОМЕР_1 , 1993 року випуску. У реєстрації даного автомобіля було відмовлено у зв`язку з невідповідністю відомостей про транспортний засіб в документах, наданих ОСОБА_1 , відомостям в базі даних НАІС. Так відповідно до бази даних НАІС за номерним знаком НОМЕР_2 зареєстровано автомобіль марки BMW 318i, номер кузова НОМЕР_3 , а відомості про автомобіль марки BMW 318i з номером кузова НОМЕР_1 , що реалізовувався органами державної виконавчої служби, в базі даних НАІС ДДАІ МВС України відсутні. Також зазначив, що в документах поданих ОСОБА_1 для перереєстрації автомобіля, є ряд неточностей. З огляду на наведені обставини відповідач вважає, що працівниками ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області було відмовлено у реєстрації вказаного вище автомобіля правомірно, оскільки відсутні будь-які відомості про автомобіль марки BMW 318i з номером кузова НОМЕР_1 в базі даних НАІС ДДАІ МВС України; ТСЦ 8045 (раніше - МРЕВ-11 м. Києва УДАІ ГУ МВС України) не підтверджена реєстрація автомобіля; згідно з базою даних НАІС з державним номерним знаком НОМЕР_2 зареєстровано автомобіль з іншим номером кузова НОМЕР_3 .

З наведених підстав просив відмовити в задоволенні позову.

Ухвалою суду від 13 березня 2017 року залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Державне підприємство "СЕТАМ" Міністерства юстиції України (далі - ДП "СЕТАМ", третя особа, а.с.24-25 том 1).

Представник третьої особи ДП "СЕТАМ" у поясненнях зазначив, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підлягають задоволенню, оскільки спірний транспортний засіб переданий органами державної влади на реалізацію шляхом проведення електронних торгів, які відбувалися відповідно до Порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електроних торгів, затвердженого наказом Міністрества юстиції України від 22 грудня 2015 року №2710/5. З урахуванням норм чинного законодавства та практики Європейського суду з прав людини держава, яка реалізувала автомобіль з прилюдних торгів позивачу, взяла на себе зобов`язання і щодо реалізації такою особою права власності в подальшому, тому відповідач зобов`язаний зареєструвати спірний транспортний засіб за ОСОБА_1 (а.с.103-107 том 1).

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2017 року адміністративний позов задоволено повністю: визнано протиправними дії ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні державної реєстрації транспортного засобу BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, номер кузова НОМЕР_1 ; зобов`язано ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області зареєструвати за ОСОБА_1 транспортний засіб BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, номер кузова НОМЕР_1 (а.с.133-142 том 1). Однак постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 липня 2017 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2017 року скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позову відмовлено (а.с.216-224 том 1). Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 22 серпня 2019 року скасовано постанову Волинського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 липня 2017 року, а справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції (а.с.72-79 том 2).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року справу прийнято до провадження, її розгляд призначено за правилами загального позовного провадження (а.с.85-86 том 2).

Додаткові пояснення по суті спору сторони не надали.

Ухвалою суду від 05 листопада 2019 року залучено до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 (а.с.123-124 том 2).

Треті особи (на стороні позивача та відповідача) пояснення щодо позову або відзиву не надали.

Ухвалами суду: від 25 листопада 2019 року продовжено на тридцять днів підготовче провадження; від 23 грудня 2019 року закрито підготовче провадження, а справу призначено до розгляду по суті (а.с.168-169, 229 том 2).

У судове засідання 16 січня 2020 року учасники справи не прибули, при цьому від представників сторін та третьої особи - ОСОБА_4 надійшли письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності (а.с.167 том 2, 1-2 том 3). Інші учасники справи повідомленні про розгляд справи належним чином з урахуванням положень частин восьмої, одинадцятої статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), про причини неприбуття суд не повідомили.

За наведених обставин та з урахуванням частини третьої статті 194, частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229 КАС України суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Постановою Апеляційного суду Волинської області від 18 квітня 2016 року у справі №163/423/16-п ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 483 Митного кодексу України, накладено на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил - 4594,25 грн з конфіскацією 391 пачки цигарок; також конфісковано належний ОСОБА_4 автомобіль BMW, державний номерний знак НОМЕР_2 , 1993 року випуску вартістю 108238,00 грн та технічний паспорт на нього серії НОМЕР_4 (а.с.42-44 том 1).

23 травня 2016 року заступник начальника Любомльського РВ ДВС Сарапін В.І. виніс постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №51205422 з виконання постанови №163/423/16-п про конфіскацію автомобіля BMW-318, 1993 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , номер кузова відсутній, де стягувачем зазначена держава (а.с.47 том 1). Відповідно заявки на реалізацію арештованого майна від 14 липня 2016 року Любомльський РВ ДВС передав Волинській філії ДП "СЕТАМ" на реалізацію транспортний засіб BMW 318i, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_1 (а.с.60-62 том 1).

Як видно з протоколу проведення електронних торгів від 23 грудня 2016 року №222774, переможцем торгів з реалізації транспортного засобу BMW 318i, 1993 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 визнано ОСОБА_1 (а.с.67 том 1). 26 грудня 2016 року позивач сплатив кошти в сумі 49685,00 грн за придбаний згідно з протоколом проведення електронних торгів від 23 грудня 2016 року №222774 автомобіль, що підтверджується квитанцією від 26 грудня 2016 року №ПН2266К (а.с.14 том 1). Актом Любомльського РВ ДВС від 29 грудня 2016 року про проведення електронних торгів встановлено, що переможцем аукціону з реалізації транспортного засобу BMW 318i, 1993 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 визнано ОСОБА_1 , який здійснив повний розрахунок за придбане майно в сумі 49685,00 грн (а.с.71 том 1).

29 грудня 2016 року заступник начальника Любомльського РВ ДВС Сарапін В.І. виніс постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №51205422 з виконання постанови Апеляційного суду Волинської області від 18 квітня 2016 року №163/423/16-п про конфіскацію автомобіля BMW-318, 1993 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 : конфісковане майно реалізоване, кошти в дохід держави перераховані в повному обсязі (а.с.73 том 1).

19 січня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області для проведення реєстрації придбаного на електронних торгах автомобіля, що підтверджується записом у журналі реєстрації звернень громадян (а.с.112 том 1). Проте листом від 20 січня 2017 року №31/3/1-126 позивачу було відмовлено в реєстрації вказаного автомобіля з тих підстав, що ТСЦ 8045 реєстрацію автомобіля не підтверджено, оскільки за даним номерним знаком зареєстрований автомобіль марки BMW 3181i, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 1993 року випуску (а.с.9 том 1).

Позивач, вважаючи дії відповідача щодо відмови в реєстрації придбаного автомобіля протиправними, звернувся до суду із даним позовом.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов`язок органів держаної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частинами першою, четвертою статті 34 Закону України від 30 червня 1993 року № 3353-ХІІ "Про дорожній рух" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

ТСЦ 0741 РСЦ МВС відповідно до Положення, затвердженого наказом МВС від 29 грудня 2015 року №1646, є структурним підрозділом територіального органу МВС - регіонального сервісного центру МВС (без права окремої юридичної особи). В своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України (а.с.81-86 том 1).

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року №1388 затверджено Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - Порядок №1388). Цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Як визначено пунктом 3 Порядку №1388, державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Пунктом 8 Порядку №1388 передбачено, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: акт про проведені електронні торги або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем.

За приписами пункту 11 Порядку №1388 державна реєстрація конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, проводиться на підставі відповідного рішення суду із зазначенням марки, моделі, ідентифікаційних номерів складових частин таких засобів, а також реєстраційних документів, зокрема свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (далі - свідоцтво про реєстрацію) або технічного паспорта (у разі їх наявності). До реєстраційних документів додається договір купівлі-продажу, інший документ, що встановлює право власності, або рішення Кабінету Міністрів України чи комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року №985, про передачу цих транспортних засобів у разі конфіскації у власність держави.

Як передбачено пунктом 15 Порядку №1388, під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв`язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів. Експертне дослідження проводиться фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, які мають присвоєну в установленому Законом України "Про судову експертизу" порядку кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями. За результатами дослідження складається висновок експертного дослідження, який додається до документів, що подаються для державної реєстрації. Установлення відповідності конструкції, перевірка за Єдиним державним реєстром МВС, автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, банком даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірка відомостей про обмеження відчуження за Державним реєстром обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також про реєстрацію місця проживання за Єдиним державним демографічним реєстром проводяться уповноваженими особами сервісного центру МВС. Після проведення перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться запис щодо наявності або відсутності відомостей про розшук, арешт, заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію, відомостей про обмеження відчуження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, імені, по батькові і дати. У разі наявності відомостей про арешт або розшук транспортного засобу його реєстрація не проводиться. Реєстрація транспортного засобу, щодо якого в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна є відомості про обмеження відчуження, проводиться за наявності письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крім випадків переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки в спільному майні. Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається. Перша державна реєстрація таких засобів, а також ввезених на митну територію України транспортних засобів, що розшукуються правоохоронними органами інших держав, не проводиться.

Аналіз наведених вище норм чинного законодавства дає підстави для висновку, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник з приводу відмови відповідача здійснити реєстрацію транспортного засобу за позивачем у зв`язку з відсутністю відомостей про транспортний засіб в базі даних НАІС, окрім цього не підтверджений запит за фактом реєстрації транспортного засобу.

Відповідно до пункту 3.3 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 11 серпня 2010 року №379 (далі - Інструкція №379), за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції, наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК" проводиться перевірка документів, які подаються до Центру для проведення реєстрації транспортного засобу (ТЗ). Перевірці підлягають: свідоцтво про реєстрацію ТЗ або технічний паспорт, відповідні документи Держмитслужби, довідка-рахунок, акт приймання - передачі ТЗ, договір купівлі-продажу, біржова угода, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П.І . Б., дати та часу проведення перевірки). Згідно з пунктом 3.9 Інструкції №379 у разі перевірки дійсності видачі свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, які прибули з інших областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, надсилаються запити про підтвердження зняття їх з обліку.

Як видно із роздруківки бази даних НАІС, за державним номерним знаком НОМЕР_2 був зареєстрований автомобіль марки BMW 318і, номер кузова НОМЕР_3 , а відомості про автомобіль марки BMW 318і з номером кузова НОМЕР_1 , реалізованого Державною виконавчою службою, в базі даних "НАІС ДЦАІ" МВС України відсутні, а це означає, що транспортний засіб не був раніше зареєстрований на території України (а.с.178, 186 том 1). При цьому згідно з роздруківкою з бази даних "НАІС ДДАІ" МВС України свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , яке надав ОСОБА_1 для перереєстрації автомобіля, має статус такого, що здане в архів працівником ТСЦ 8046 РСЦ МВС в місті Києві (а.с.179-180 том 1). За результатами аналітичного пошуку транспортного по "НАІС ДДАІ" МВС України транспортний засіб марки BMW 3181i, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 1993 року випуску, не був зареєстрований за ОСОБА_4 (а.с.186 том 1). У свою чергу, в поясненнях ДП "СЕТАМ" від 29 березня 2017 року вказано, що ним реалізовувався транспортний засіб з номерним знаком НОМЕР_2, а не НОМЕР_2.

Відповідно до результатів аналітичного пошуку транспортного засобу по "НАІС ДДАІ" МВС України транспортний засіб BMW 318і, номер кузова НОМЕР_3 , 1993 року випуску, 30 листопада 2016 року перереєстрований за договором купівлі-продажу на нового власника ОСОБА_3 (а.с.186 том 1).

Крім того, в документах, які долучались позивачем до матеріалів позовної заяви та для перереєстрації придбаного автомобіля, вбачається ряд розбіжностей. Так, зокрема, у постановах державного виконавця вказаний автомобіль значиться, як "автомобіль БМВ-318, 1993 року випуску, державний номер НОМЕР_2 , № кузова відсутній", проте у графі "Найменування майна" протоколу проведення електронних торгів №222774 зазначається про транспортний засіб BMW 318і, 1993 року випуску, державний номер НОМЕР_2 . В акті про проведення електронних торгів від 29 грудня 2016 року встановлено, що проведено електронні торги рухомого майна, яке конфісковане в дохід держави, а саме автомобіля BMW 318і, 1993 року випуску, легковий, купе, синій, державний номерний знак НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_1 . Наведене свідчить про наявність розбіжностей в документах і щодо державного номерного знака, і щодо номера кузова, в той час як державним виконавцем було зазначено про відсутність такого номера.

Також в акті про проведення електронних торгів встановлено, що рухоме майно конфісковане в дохід держави у ОСОБА_4 , проте в копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу зазначено "прізвище, ім`я, по батькові" - ОСОБА_2 (а.с.182 том 1).

Отже, оскільки відсутні відомості про автомобіль марки BMW 318і з номером кузова НОМЕР_1 в базі даних "НАІС ДДАІ" МВС України, що свідчить про те, що транспортний засіб не був зареєстрований, ТСЦ 8045 не підтвердив реєстрацію автомобіля (а.с.176 том 1), та зважаючи на те, що відповідно до бази даних НАІС з державним номерним знаком НОМЕР_2 зареєстровано автомобіль з іншим номером кузова НОМЕР_3 , а документи, які надав позивач для реєстрації придбаного автомобіля мають ряд розбіжностей, то суд дійшов висновку, що ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області підставно та правомірно було відмовлено ОСОБА_1 у реєстрації придбаного ним автомобіля.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зазначене положення поширюється на доказування правомірності оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності). Окрім доказування правових підстав для рішення (тобто правомірності), суб`єкт владних повноважень повинен доказувати фактичну підставу, тобто наявність фактів, з якими закон пов`язує можливість прийняття рішення, вчинення дії чи утримання від неї.

Алгоритм дій відповідача відповідає його повноваженням, передбаченим Порядком №1388 та Інструкції №379; доводи, викладені ним на запереченні проти позовних вимог та надані для їх підтвердження докази у своїй сукупності не дають підстав вважати, що дії та рішення ТСЦ 0741 РСЦ МВС у Волинській області є протиправними, а натомість вказують на те, що відповідачем такі прийнято обґрунтовано, з дотриманням норм чинного законодавства, що свідчить про відсутність підстав для визнання їх протиправними.

Враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову належить відмовити. Оскільки суд відмовляє у задоволенні позову, то судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.

Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_12 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Державне підприємство "СЕТАМ" (01001, місто Київ, вулиця Стрілецька, 4-6, ідентифікаційний код юридичної особи 39958500) до Територіального сервісного центру 0741 Регіонального сервісного центру МВС України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Гордіюк, 14Б, ідентифікаційний код юридичної особи 40112254), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_13 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_14 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_15 ) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя Ж.В. Каленюк