Рішення № 86984618, 16.01.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2020
Номер справи
120/4104/19-а
Номер документу
86984618
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2020 р. Справа № 120/4104/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

09.12.2019 до суду надійшла позовна заява за підписом адвоката Олексієнко О.І., подана від імені та в інтересах позивача ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу в перерахунку грошового забезпечення з 01.01.2018 на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ58579 від 01.11.2019 з урахуванням посадового окладу в розмірі 6485,00 грн;

- зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення відповідно до довідки Вінницького військового комісаріату ХЛ58579 від 01.11.2019 з урахуванням посадового окладу в розмірі 6485,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1275 грн, тарифний розряд за посадою 34, тарифний коефіцієнт 3,68) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 та додатків 23, 24 згідно з наказом Міністерства оборони України № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України".

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 17.05.2019 та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.10.2019 у справі № 120/848/19-а Вінницьким обласним військовим комісаріатом відповідачу надіслано довідку від 01.11.2019 про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 з урахуванням посадового окладу у розмірі 6485,00 грн та на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 та додатків № 23,24 згідно з наказом Міністерства оборони України № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України. Однак відповідач не врахував нову довідку військового комісаріату від 01.11.2019 та всупереч постанові Кабінету Міністрів України від 13.08.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відмовив позивачу у вказаному перерахунку. Водночас підставою для відмови слугував лист Пенсійного фонду України від 01.07.2019 № 1.9819/02-25. Позивач з такими діями не погоджується, вважає їх протиправними, а тому за захистом прав та інтересів звертається до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 16.12.2019 позовну заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Також відповідачам встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

15.01.2019 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що дійсно отримав довідку Вінницького обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення позивача № ХЛ 58579 від 01.11.2019. Однак перерахунок пенсії позивача на підставі вказаної довідки не проводився, оскільки 05.03.2019 набрало чинності рішення Окружного адміністрвтиного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 109 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб". Водночас нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262--XII немає. Крім того, відповідач зазначає, що він є територіальним органом Пенсійного фонду України, який здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу, та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Відтак свої дії відповідач вважає правомірними та просить суд відмовити у задоволенні позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з вимогами ч. 2, 3 ст. 263 КАС України розгляд справ за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи здійснюється судом у письмовому провадженні в строк не більше 30 днів з дня відкриття провадження у справі.

Водночас частиною четвертою статті 243 КАС України визначено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Вивчивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд доходить висновку, що заявлений позов належить задовольнити повністю.

Встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 17.05.2019 у справі № 120/848/19-а, яке залишено без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.10.2019, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження позивачу грошового забезпечення встановленого на підставі довідки № ХЛ58579 від 25.07.2018 із урахуванням посадового окладу в розмірі 5360 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 в сумі 1120 грн, тарифний розряд за посадою "26" та зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018, що враховується для перерахунку пенсії позивача з урахуванням посадового окладу в сумі 6485,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1275 грн тарифний розряд за посадою " 34", тарифний коефіцієнт "3,68") згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 та додаткам № 23, 24 згідно наказу МОУ № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України ".

Також судом встановлено, що на виконання вказаного рішення Вінницьким обласним військовим комісаріатом виготовлено та надіслано на адресу відповідача нову довідку № ХЛ 58579 від 01.11.2019 про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 103, з урахуванням посадового окладу у розмірі 6485,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1275 грн тарифний розряд за посадою " 34", тарифний коефіцієнт " 3,68").

08.11.2019 позивач звернувся до відповідача з заявою № 3358/К-10 щодо виконання судового рішення у справі № 120/848/19-а та здійснення перерахунку його пенсії з урахування нової довідки.

Листом № 3358/К-10 від 03.12.2019 відповідач повідомив, що рішення Вінницького оружного адміністративного суду від 17.05.2019 не містить зобов`язань до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо здійснення перерахунку пенсії позивача. Крім того, відповідач зазначив, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ № 103. Водночас нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осі, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в тому числі у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набрання вказаним рішенням суду законної сили не приймалось. Відтак у відповідача відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсійного забезпечення позивача з урахуванням довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ58579 від 01.11.2019.

Не погоджуючись з відмовою відповідача щодо неврахування нової довідки військового комісаріату і, як наслідок, зменшення розміру посадового окладу, що впливає на розмір пенсії у зв`язку з її перерахунком, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується такими мотивами.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Так, відповідно до ч. 4 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку № 45 встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Пунктом 1 Постанови № 103 передбачено, що перерахувати пенсії, які призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Системний аналіз наведених норм доводить, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Перерахунок пенсії, в свою чергу, є запорукою достойного рівня життя пенсіонерів та співрозмірності витрат отриманим доходам. Перерахунок пенсії залежить від розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, визначеного на одну працездатну особу, рівня інфляції та грошових коливань в країні. Механізм та порядок перерахунку пенсій затверджується актами органів державної влади, зокрема Кабінетом Міністрів України.

Починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено виключно до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат. Перерахунку пенсії передує система юридичних фактів і лише при їх настанні виникає обов`язок уповноваженого органу здійснити такий перерахунок.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що оскільки 01.03.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців у розумінні ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а тому є підстави для зміни розміру пенсії позивача, яка призначена на підставі вказаного закону.

Водночас враховуючи норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 року (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Суд зазначає, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 17.05.2019 у справі № 120/848/19-а, яке залишено без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.10.2019, Вінницький обласний військовий комісаріат виготовив та направив відповідачу нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2018, що враховується для перерахунку пенсії з урахуванням посадового окладу в сумі 6485,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1275 грн тарифний розряд за посадою " 34", тарифний коефіцієнт "3,68") згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 та додатками № 23, 24 згідно з наказом Міністерства оборони України № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

Отже, право позивача на перерахунок пенсії підлягає реалізації з моменту його виникнення на підставі довідки, направленої на виконання рішення суду, яке набрало законної сили. В іншому разі нівелюється право позивача на судовий захист, отриманий у зв`язкуз прийняттям рішення в адміністративній справі № 120/848/19-а.

Водночас, як встановлено судом, відповідач відмовився здійснювати вказаний перерахунок, посилаючись на те, що пункти 1, 2 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 втратили чинність з 05.03.2019.

Суд з такими доводами не погоджується та зазначає, що факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії з 01.01.2018 у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

До того ж пункти 1, 2 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 були чинними до 05.03.2019, а тому відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі нової довідки з 01.01.2018 не може вважатися правомірною.

Також суд враховує, що відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України № 2262-XII перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відтак суд доходить висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців з 01.01.2018, а відповідач зобов`язаний перерахувати позивачу пенсію починаючи з 01.01.2018 на підставі довідки військового комісаріату № ХЛ58579 від 01.11.2019, що враховується для перерахунку пенсії позивача з урахуванням посадового окладу в сумі 6485,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1275 грн тарифний розряд за посадою " 34", тарифний коефіцієнт "3,68").

Водночас при вирішенні справи суд не бере до уваги доводи відповідача про те, що органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу, та не наділені повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

В цьому контексті суд зауважує, що Вінницький обласний військовий комісаріат надіслав відповідачу довідку № ХЛ58579 від 01.11.2019 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2018 для перерахунку пенсії, якою визначено складові грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018, що є відмінними (вищими) в порівнянні з попередньою довідкою, на підставі якої проводився перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018. Відтак у відповідача не було законних підстав для не врахуваннятакої довідки і вказаних у ній складових в цілях перерахунку пенсії позивача.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч. 2 ст. 2 КАС України).

Частинами першою та другою статті 6 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з позицією Європейського суду з прав людини (серед інших справа "Yvonne van Duyn v. Home Office" (Case 41/74 van Duyn v. Home Office)) принцип юридичної визначеності означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов`язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов`язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов`язана з іншим принципом відповідальності держави. Який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов`язань (недофінансування) для уникнення відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію чи прийняли закон, то така держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін та оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що заявлений позов належить задовольнити повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа

Таким чином, у зв`язку з повним задоволенням позову, судові витрати позивача на сплату судового збору в розмірі 768,40 грн належить стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи з розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2018 відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ58579 від 01.11.2019, з урахуванням посадового окладу в розмірі 6485,00 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести з 01.01.2018 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ58579 від 01.11.2019, виходячи з посадового окладу в розмірі 6485,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1275 грн, тарифний розряд за посадою 34, тарифний коефіцієнт 3,68).

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

1) позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 );

2) представник позивача: адвокат Олексієнко Ольга Іванівна (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса для листування: АДРЕСА_2 );

2) відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100).

Судове рішення складено 16.01.2020.

Суддя Сало Павло Ігорович