
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
15 січня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4849/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі –ГУ ПФУ в Луганській області, відповідач) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову зазначив, що перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганської області та отримує пенсію за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 24.08.2019, як працівник Національної поліції України. Не погодившись із розміром призначених пенсійних виплат, з метою захисту порушених прав на пенсійні виплати, звернувся до відповідача із заявою від 15.10.2019 про перерахунок призначеної пенсії з урахуванням нарахованих та фактично отриманих сум, які не увійшли у розрахунок пенсії, а саме: індексація – 658,17 грн.
Позивач зазначив, що для здійснення перерахунку призначеної пенсії надав відповідачу додаткові документи, а саме: оригінал довідки Головного управління Національної поліції в Луганській області від 23.09.2019 за № 799/111/22-2019, № 790/111/22-2019 із зазначенням нарахованих та виплачених сум по вищевикладеним видам грошового забезпечення, які не увійшли в розрахунок призначеної йому пенсії.
Відповідач, розглянувши заяву позивача, відмовив у перерахунку та виплаті пенсії з врахуванням у складі грошового забезпечення вищезазначених виплат, оскільки вважає, що пенсію обчислено з урахуванням вимог чинного законодавства. А також з посиланням на те, що за нормами статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та підпунктів 23,24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до вказаного Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, перерахунок призначеної пенсії здійснюється на підставі наданих додатково документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначено зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Довідка про зміну щомісячних додаткових видів грошового забезпечення від уповноваженого структурного підрозділу Національної поліції України не надходила.
При цьому позивач вважає, що відповідач відмовив у перерахунку та виплаті пенсії з врахуванням у складі грошового забезпечення вищезазначених виплат, не взявши до уваги, що постановою Правління ПФУ №3-1 від 30.01.2007 року “Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Порядок №3-1) прямо передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій пенсіонерам відбувається у наступних випадках, зокрема - на підставі наданих пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсії додаткових документів, які дають право на підвищення пенсії.
З посиланням на Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ІІ, “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.1991 № 2011- ХІІ, а також виходячи з судової практики, в тому числі і Верховного Суду, позивач вважає, що індексація є додатковим видом грошового забезпечення, яке віднесено до складу грошового забезпечення. Враховуючи, що з вказаних виплат, утримувались внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, тому зазначені виплати, на думку позивача, повинні бути віднесені до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється нарахування пенсії.
На підставі викладеного, позивач просив суд:
-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови у проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії, згідно додатково наданих оригіналів документів для перерахунку пенсії, які дають право на підвищення пенсії;
-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 призначеної пенсії з урахуванням індексації у розмірі зазначеному в довідці Головного управління Національної поліції в Луганській області від 23.09.2019 № 790/111/22-2019, починаючи з 24.08.2019;
-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області виплатити ОСОБА_1 різницю з урахуванням сплачених сум пенсії.
16.12.2019 до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду від позивача за вхідним реєстраційним номером 61379/2019 надійшла заява, в якій зазначено, що при написанні позовної зави допущено технічну помилку та невірно вказано реквізити довідки, виданої Головним управлінням Національної поліції в Луганській області, а саме: зазначено реквізити довідки від 23.09.2019 за № 790/111/22-2019, замість вірного № 789/111/22-2019. Також в тексті позову зазначено посилання на довідку № 799/111/22-2019, яка є аналогічною за змістом довідці № 798/111/22-2019. Допущено технічні помилки через те, що Головним управлінням Національної поліції в Луганській області позивачу було надано декілька екземплярів довідок: довідку УФЗБО про суму нарахованої та сплаченої індексації, за номерами 789/111/22-2019 та 790/111/22-2019; довідку УФЗБО щодо інформації відображеної в грошовому атестаті, за номерами 798/111/22-2019 та 799/111/22-2019 (арк. спр. 54-55).
Позивач в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. 17.12.2019 до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду від позивача за вхідним номером 61633/2019 надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю (арк. спр. 94).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином. 12.12.2019 до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду від представника відповідача за вхідним номером 62092/2019 надійшов відзив на позовну заяву, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог, просив у позові відмовити у повному обсязі (арк. спр. 34-35).
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вимоги статті 205 КАС України, суд вважає за необхідне розглянути справу у порядку письмового провадження.
Ухвалою суду від 13.11.2019 залишено позовну заяву без руху (арк. спр. 22-23).
Ухвалою суду від 25.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду після усунення недоліків та відкрито провадження у справі (арк. спр. 1-2).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77,90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після звільнення зі служби в поліції постановлено на облік у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганської області та призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 24.08.2019.
Вказаний факт підтверджується протоколом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганської області від 24.08.2019 про призначення пенсії ОСОБА_1 (арк.спр. 58).
Позивач є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії МВ НОМЕР_1 від 29.09.2015 (арк. спр.19).
20.08.2019 за вихідним номером 195/11/58-2019 Головне управління Національної поліції в Луганській області (далі - ГУНП в Луганській області) направило до ГУ ПФУ в Луганській області документи для призначення і виплати пенсії за вислугу років позивачу. В доданих документах серед інших містився грошовий атестат № 72 із зазначенням видів грошового забезпечення, які позивач отримував перед звільненням, а також містилась довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 23.08.2019 № 671/111/22-2019 (арк. спр. 66-67).
Згідно вказаного грошового атестату до складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення позивачу увійшла індексація, що передбачена Законом України “Про індексацію грошових доходів”.
15.10.2019 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням довідки Головного управління Національної поліції в Луганській області від 23.09.2019 № 789/111/22-2019, від 23.09.2019 № 798/111/22-2019 (арк. спр. 36-38).
Згідно довідки від 23.09.2019 № 789/111/22-2019 позивачу у період: з листопада 2017 року по грудень 2017 року, з лютого 2018 року по липень 2019 року по 22.12.2017 була виплачена індексація у сумі 126628,26 грн (арк. спр. 37).
Зі змісту довідки від 23.09.2019 № 798/111/22-2019 вбачається, що в грошовому атестаті підполковника поліції ОСОБА_1 , заступника начальника УІАП ГУНП в Луганській області зазначена індексація у сумі 658,17 грн (арк. спр. 38).
08.11.2019 ГУ ПФУ в Луганській області надало відповідь за № 16914/03-04 на вказану заяву позивача, в якій повідомлено про те, що правові підстави для здійснення перерахунку, а також роз`яснено порядок призначення пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262. В законодавстві міститься вичерпний перелік додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії, в якому відсутні такі додаткові види грошового забезпечення як, зокрема, індексація. Крім того, перерахунок призначеної пенсії здійснюється на підставі наданих документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначено зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсії (арк. спр.10).
Спеціальним законом, який регулює спірні правовідносини є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі – Закон № 2262), який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в мірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей” (Порядок №393) передбачено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з нарахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням (пункт 7 Порядку №393).
Таким чином, Закон № 2262-ХІІ, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
При цьому, при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Статтею 18 Закону України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” від 05.10.2000 № 2017-ІІІ (далі - Закон № 2017-ІІІ) визначено, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (частина 2 статті 19 Закону № 2017-ІІІ).
Частиною 5 статті 94 Закону України “Про Національну поліцію” від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) передбачено, що грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України від 03.07.1991 № 1282-ХІІ “Про індексацію грошових доходів населення” (далі по тексту - Закон № 1282-ХІІ).
Згідно статті 1 вказаного Закону індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення поліцейських, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 94 Закону № 580-VIII містить відсильну норму, у зв`язку з чим суд дійшов висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону № 2262-ХІІ.
Статтею 6 Закону №1282-ХІІ встановлено, що у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, у встановленому законом порядку здійснюється перегляд розмірів: заробітної плати; пенсій; державної соціальної допомоги; стипендій, що виплачуються студентам державних та комунальних вищих навчальних закладів. Перегляд зазначених у частині першій цієї статті гарантій здійснюється у розмірах, що визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.
Згідно зі статтею 4 вказаного Закону № 1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, передбачено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Слід зазначити, що правове регулювання виплати індексації визначає умови (коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють повторне виникнення права на отримання індексації.
Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону № 2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема, Закону № 2017-ІІІ, Закону № 1282-ХІІ, та Порядку № 1078.
Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення поліцейського для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених зі служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.
Аналогічний висновок також наведений у правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленої в постанові від 06.02.2019 у справі №522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10.03.2015 (справа №21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом №2262-ХІІ.
Разом з тим, питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі №522/2738/17.
Таке питання було розглянуто Верховним Судом у складі суддів Судової палати для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у справі №638/9697/17, який виклав правову позицію з цього приводу у постанові від 03.04.2019.
Висновки суду по даній справі повністю узгоджуються з вказаною правовою позицією Верховного Суду.
Відповідно до частин першої та другої статті 63 Закону №2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонером згодом будуть надані додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
З аналізу наведеної норми слідує, що перерахунок відбувається лише при наявності такого права.
Враховуючи положення наведих вище норм, суд дійшов висновку про те, що індексація має бути врахована у складі грошового забезпечення позивача для розрахунку пенсії, у зв`язку з цим позивач має право на перерахунок пенсії з урахування суми індексації отриманої ним за період зазначений у довідці ГУ НП в Луганській області від 23.09.2019 № 789/11/22-2019.
Не здійснивши такий перерахунок, відповідач порушив права позивача, які підлягають відновленню шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови у проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії з 24.08.2019, згідно додатково наданих оригіналів документів для перерахунку пенсії; зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії за заявою від 15.10.2019 з урахуванням індексації у розмірі зазначеному в довідці Головного управління Національної поліції в Луганській області від 23.09.2019 № 789/11/22-2019, починаючи з 24.08.2019 та зобов`язання відповідача виплатити ОСОБА_1 різницю недоотриманої пенсії з урахуванням сплачених вже сум.
Посилання відповідача на те, що стаття 63 Закону №2262 передбачає перерахунок пенсії лише на підставі наданих додатково документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначено зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсії, судом визнаються незмістовними з огляду на таке.
Стаття 63 Закону №2262 не містить в собі безальтернативної підстави для перерахунку пенсії, навпаки в ній визначені такі підстави, як подача додаткових документів самим пенсіонером на час перерахунку, а також у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Оскільки Законом №2262 чітко визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку, суд дійшов висновку про те, що пенсіонер має право самостійно звернутись до органу Пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії та надати додаткові документами. При цьому законодавцем не встановлено які саме додаткові документи повинен надати пенсіонер. У зв`язку з цим довідка про доходи, видана Головним управлінням Національної поліції в Луганській області від 23.09.2019 № 789/111/22-2019 є належними документом, що підтверджує право позивача на перерахунок.
Доводи відповідача про те, що надану довідку про доходи неможливо віднести до переліку документів, на підставі яких здійснюється призначення пенсії (пункт 7 Порядку №3-1), є також неприйнятними з огляду на те, що вказаний пункт Порядку №3-1 передбачає перелік документів, необхідним саме для призначення пенсії, а не її перерахунку.
Подання документів для проведення перерахунків раніше призначених пенсій закріплено в пункті 23 Порядку №3-1, в якому зазначено, що пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Які саме подаються документи, вказана норма також не містить переліку.
За таких обставин, суд вважає, що будь-який достовірний офіційний документ, який містить в собі інформацію про отримання пенсіонером за час служби певного виду грошового забезпечення, яке впливає на розмір призначеної пенсії, має бути врахований органом Пенсійного фонду при вирішенні питання щодо перерахунку пенсії за заявою пенсіонера відповідно до частини 1 статті 63 Закону №2262.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача слід задовольнити.
Питання про судові витрати не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно статті 5 Закону України “Про судовий збір”.
Керуючись статтями 2, 5, 77, 90, 139, 241-245, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови у проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 24.08.2019, згідно додатково наданих оригіналів документів для перерахунку пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ: 21782461, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Шевченка, буд.9) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) призначеної пенсії за заявою від 15 жовтня 2019 року з урахуванням індексації у розмірі зазначеному в довідці Головного управління Національної поліції в Луганській області від 23.09.2019 № 789/111/22-2019, починаючи з 24 серпня 2019 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ: 21782461, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Шевченка, буд.9) виплатити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) різницю з урахуванням сплачених сум пенсії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.О. Кисельова