
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 766/23539/19
3/622/6/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.01.2020 року суддя Золочівського районного суду Харківської області Шабас О.С., розглянувши матеріал, який надійшов від Бериславського відділення поліції Головного управління національної поліції в Херсонській області (через відповідний районний суд) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм підприємство «Оболонь», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
17 листопада 2019 року о 08:50 годині водій ОСОБА_2 перебуваючи на а/д «Херсон-Генічеськ» на 56 км+800м керував автомобілем РЕНО днз. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння.
У судове засідання ОСОБА_2 з`явився, провину в інкримінованому правопорушення не визнав. Пояснив суду, що вживав кефір, алкогольних напоїв не вживав, чому алкотестер показав такі результати йому не відомо. Працівники поліції відмовилися його везти до наркоцентру. Підтвердив, що свідки були на місці при його освідуванні та підганяли його при продутті алкотестеру. Власноручні пояснення про вживання спиртних напоїв написав під впливом тиску працівників поліції, тобто обумовив себе. Особисто до медичного закладу не звертався, з приводу дій працівників поліції нікуди не звертався.
Згідно ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відповідно ч. 3 ст. 266 КУпАП, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Згідно ч. 4 ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду встановлена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року №1452/735.
Факт скоєння ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується дослідженими матеріалами справи:
-протоколом ОБ № 091725 від 17.11.2019 року, вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений у відповідності до вимог ст. 254, 255, 256 КУпАП. В протоколі зазначено, про позитивну пробу на алкоголь ОСОБА_2 при проходженні огляну на стан сп`яніння на місці зупинки та його відмову від відвідання медичного закладу для проходження огляду на стан сп`яніння, протокол містить підпис в тому числі ОСОБА_2 ;
-поясненнями свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 17.11.2019 року, які пояснили, що в їх присутності водій ОСОБА_2 пройшов огляд на стан сп`яніння за допомогою приладу алекотестер Драгер, при продутті приладу, результат був позитивним - 1,43% проміле алкоголю, що відповідає вимогам наведеної Інструкції та вимогам наведених положень КУпАП;
- результатом тесту на алкоголь щодо ОСОБА_2 , відповідно до якого огляд на стан сп`яніння, зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився 17 листопада 2019 року о 09:04 годині із застосуванням приладу «Драгер» ALCOTEST 6810, тест № 1471 результат 1,43% проміле, роздруківка результатів тесту зокрема містить підпис ОСОБА_2 про ознайомлення із результатами на стан сп`яніння, в звзяку з чим критично оцінюються доводи ОСОБА_2 , що він не обізнаний щодо результатів тесту;
-Актом огляду на стан спяніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого при перевірці ОСОБА_2 результат проби на алкоголь позитивний;
Матеріали справи не містять доказів того, що до ОСОБА_2 зі сторони працівників поліції або свідків було необ`єктивне ставлення. Доказів про порушення законодавства працівниками поліції (висновок службового розслідування, оскарження дій, рішення суду, тощо) ОСОБА_2 суду не надано.
Відтак, своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 2,9 ПДР України згідно якого водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність.
Обставина, які пом`якшують відповідальність, правопорушника ОСОБА_2 , обставин, або обтяжують відповідальність суддею не встановлено.
З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, особи порушника, з метою виховання порушника та попередження наступних правопорушень, суд приходить до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк, передбачений санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної людини станом на 01 січня року звернення, що у 2020 році складає 420,40 грн.
Керуючись ст. 23, 33, ч.1 ст. 130, ст. ст. 221, 245, 268, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.4 ЗУ "Про судовий збір", суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 коп) з позбавленням права управляти транспортними засобами строком на 1 (один) рік. Штраф слід сплатити на наступні реквізити:
отримувач коштів ГУК Харківськ обл./Харківобл./21081300,
банк отримувача Казначейство України (ЕАП),
код отримувача 37874947,
рахунок отримувача IBAN UA 168999980313020149000020001,
код класифікації 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в особі державної судової адміністрації України у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.) на наступні реквізити:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
код отримувача: 37993783
рахунок отримувача (IBAN) UA 908999980313111256000026001
код класифікації: 22030106
у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 ", Золочівський районний суд Харківської області код ЄДРПОУ суду: 02893870).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Золочівський районний суд Харківської області шляхом подання у десятиденний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, або в разі подання відповідної скарги після закінчення розгляду справи по суті апеляційним судом.
Постанова дійсна для пред`явлення до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Шабас О. С.