
Справа № 333/6826/19
Провадження № 3/333/82/20
П О С Т А Н О В А
Іменем України
15 січня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Дмитрієва М.М., розглянувши в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Запоріжжя, громадянки України, освіта вища, працюючої директором ПП «ОКІА», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Під час виконання посадових обов`язків, маючи організаційно розпорядчі – розпорядчі функції директор ПП «ОКІА», яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 буд АДРЕСА_3 кв. 2, - ОСОБА_1 , порушила законодавство про працю, яке встановлено актом № ОМС-ЗП3752/Ю58/НД/НП/АВ від 26 листопада 2019 року, о 09 годині 20 хвилин, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: в ході проведення інспекційного відвідування ПП «ОКІА» встановлено, що згідно наказу від 01 лютого 2019 № 7 ОСОБА_2 з 01 лютого 2019 року прийнято на посаду адміністратора. Дата початку роботи ОСОБА_2 , відповідно до табелю обліку використання робочого часу за лютий 2019 року зазначена 01 лютого 2019 року, у цей день нею відпрацьовано 8 годин. Однак, під час інспекційного відвідування підприємством не надано документального підтвердження подання повідомлення до ДФС про прийняття ОСОБА_2 на роботу. Тобто, ОСОБА_2 була допущена до роботи за укладеним трудовим договором, але без подання повідомлення до ДФС про прийняття працівника на роботу.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП їй роз`яснені, про що зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, та зрозумілі, що встановлено у судовому засіданні.
У судовому засідання ОСОБА_1 дала пояснення, аналогічні викладеним у протоколі про адміністративні правопорушення, вказала, що вину визнає.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджена дослідженими судом доказами - даними, встановленими із: протоколу про адміністративне правопорушення серії № ОМС-ЗП3752/Ю58/НД/НП/АВ від 26 листопада 2019 року (а.с. 1); акту інспекційного відвідування від 26 листопада 2018 року (а.с. 4-6); свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 6); виписки (а.с. 7); наказів (а.с. 8, 9); табелю обліку (а.с. 10).
Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно із Постановою КМУ від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із ним.
Дослідивши матеріали справи, встановивши її обставини, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, – порушення вимог законодавства про працю.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують відповідальність суддя не вбачає, обставиною, що пом`якшує відповідальність є щире розкаяння ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ч. 1 ст. 41, ст.ст. 276-284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (п`ятсот десять) грн.
Платіжні реквізити для сплати адміністративних штрафів:
Отримувач: УК у Ком.р-ні м.Зап./Комунар./21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ): 38025435
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку (IBAN): UA378999980313010106000008005
Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в сумі 420, 40 грн.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя М.М. Дмитрієва