
137/101/17
У Х В А Л А
15.01.2020 смт. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд у зв`язку з виключними обставинами постанови Літинського районного суду Вінницької області від 28 березня 2017 року в частині визнання протиправними дій Управління Пенсійного Фонду України у Літинському районі Вінницької області щодо відмови у перерахунку пенсії і зобов`язанні вчинення в цій частині дій,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Літинського районного суду із зазначеною заявою.
Дослідивши заяву та матеріали справи вважаю за необхідне направити дану справу до Вінницького окружного адміністративного суду з огляду на наступне.
Так, відповідно до ч. 1ст. 361 КАС України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Статтею 365 КАС України передбачено, що заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини пятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення. Рішення, що підлягає перегляду за виключними обставинами, було ухвалено загальним місцевим судом як адміністративним за правилами про предметну підсудність адміністративних справ, визначену за законом в редакції, чинній станом на день відкриття провадження у справі і розгляду справи по суті.
Заявник звернувся до суду із заявою про перегляд постанови Літинського районного суду Вінницької області від 28 березня 2017 року (а.с. 92-94).
Пунктом 1 ч.1 ст. 19 КАС України, зазначаються справи на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України в новій редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України,окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п. 11 Перехідних положень КАС України, заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими (виключними) обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
З аналізу даної норми закону слід зробити висновок, що заяви, подані після набрання чинності цією редакцією Кодексу, однозначно розглядаються за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України в новій редакції.
В новій редакції процесуального закону, чинній з 15 грудня 2017 року, змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів та її розмежування між місцевими загальними судами як адміністративними та окружними адміністративними судами.
За правилами, чинними станом на день подання позивачем до суду заяви про перегляд рішення за виключними обставинами, розгляд справ даної категорії (з приводу рішень, дій та бездіяльності органів Пенсійного Фонду України з питань призначення, обчислення, виплати пенсії) за предметною юрисдикцією підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно, розгляд вказаної адміністративної справи щодо оскарження дій Управління Пенсійного Фонду України у Літинському районі Вінницької області та зобов`язання вчинити дії, має здійснюватись відповідним окружним адміністративним судом і не може розглядатись загальним місцевим судом, як адміністративним. Це є перевищенням меж предметної юрисдикції Літинського районного суду Вінницької області.
Згідно ст.20 та ст. 26 КАС України, дана адміністративна справа предметно і територіально підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду.
За наведених вище обставин проходжу до висновку, що заява ОСОБА_1 про перегляд постанови суду за виключними обставинами не підсудна Літинському районному суду Вінницької області.
Згідно п. 2 ч.1 та ч.5 ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Таким чином наявні підстави передання вказаної справи за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 19, 20, 29, 248, 294 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 137/101/17 за заявою ОСОБА_1 про перегляд у зв`язку з виключними обставинами постанови Літинського районного суду Вінницької області від 28 березня 2017 року в частині визнання протиправними дій Управління Пенсійного Фонду України у Літинському районі Вінницької області щодо відмови у перерахунку пенсії і зобов`язанні вчинення в цій частині дій, передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду (21001, м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14).
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня отримання її копії.
Суддя:П. В. Гопкін