
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
10 січня 2020 року м. Ужгород№ 260/1715/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої - судді Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання - Кустрьо В.М.,
позивач - не з`явився,
представник відповідача 1 - Воротнюк Д.В.
представник відповідача 2- Заяць Р.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч.3 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10 січня 2020 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 15 січня 2020 року.
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закарпатського обласного військового комісаріату (далі - відповідач 1, Закарпатський ОВК), Головного управління Пенсійного фонду України (далі - відповідач 2, ГУ ПФ України в Закарпатській області), якою просить: 1) Зобов`язати обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01 березня 2018 року у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, з повною інформацією, за формою передбаченою додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 для перерахунку та виплати пенсії з 05 березня 2019 року на підставі ст.ст. 43,8,10 та ст. 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-12 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за кваліфікацію 5% посадового окладу, передбачену наказом Міноборони від 07 червня 2018 року № 260; надбавку за роботу з таємними носіями, документами - 10 % від посадового окладу, передбачену наказом Міноборони від 07.06.2018 року № 260; надбавку за особливо важливі завдання - 50 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на підставі п. 5, п. 1.1., постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704; премії у розмірі 10 % посадового окладу, на підставі п. 5, п.п. 2 постанови КМУ від 30.08.2017 року №704; 2) Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та проводити виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення надбавки за кваліфікацію 5% посадового окладу, передбачену наказом Міноборони від 07 червня 2018 року № 260; надбавку за роботу з таємними носіями, документами - 10 % від посадового окладу, передбачену наказом Міноборони від 07.06.2018 року № 260; надбавку за особливо важливі завдання - 50 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на підставі п. 5, п. 1.1., постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 з 05 березня 2019 року та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумами пенсії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На думку позивача, Закарпатський обласний військовий комісаріат протиправно не зазначив в довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії додаткові види грошового забезпечення. Позивач звернувся до Закарпатського обласного військового комісаріату з заявою про складення довідки для перерахунку і виплати призначеної пенсії з 01 березня 2018 року з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення та премії. Також позивач звертався до ГУ ПФ України в Закарпатській області з вимогою провести перерахунок пенсії. Однак, вищевказаними органами йому було відмовлено у видачі нової довідки та перерахунку пенсії, що й стало підставою звернення до суду.
Позивач в судове засідання не з`явився, однак 03 січня 2020 року надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідач 1 надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв`язку з тим, що скасування пунктів 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не дає відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки військовий комісаріат керувався чинними приписами Постанови Кабінету Міністрів України № 103 та Порядку № 45 на момент надання довідки № ХР 15302 від 20 березня 2018 року. Відповідач зазначає, що порядок № 45 не передбачає надсилання довідок уповноваженим органом до головних управлінь Пенсійного фонду України за вимогою осіб, які отримують пенсію.
В судовому засідання представник відповідача 1 проти задоволення позову заперечив з мотивів, зазначених у відзиві.
Відповідач 2 надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв`язку з тим, що Закарпатським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФ України в Закарпатській області у березні 2018 року було складено та надіслано відповідну довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії. У вказаній довідці зазначені всі види грошового забезпечення, передбачені п. 5 Порядку від 13 лютого 2008 року № 45 та п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103. На момент виготовлення вказаної довідки та перерахунку пенсії позивача положення постанови Кабінету Міністрів України № 103 та Порядку № 45 були чинні. Таким чином, на переконання відповідача 2, Закарпатським ОВК та ГУ ПФ України в Закарпатській області повністю виконані приписи Порядку № 45 та постанови Кабінету Міністрів України № 103.
В судовому засідання представник відповідача 2 проти задоволення позову заперечила з мотивів, зазначених у відзиві.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників відповідачів, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103 Закарпатським обласним військовим комісаріатом складено довідку від 20 березня 2018 року № ХР15302 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій ,у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України станом на 01 березня 2018 року. Відповідно до вказаної довідки визначено грошове забезпечення позивача в наступних розмірах: посадовий оклад - 4090,00 грн.; оклад за військовим званням (майор) 1340,00 грн.; надбавка за вислугу років (50 %) - 2715,00 грн., що в загальному становить 8145, 00 грн.
Позивачу на підставі вказаної довідки ГУ ПФ України в Закарпатській області перераховано розмір пенсії з 01 січня 2018 року.
01 серпня 2019 позивач звернувся до Закарпатського обласного військового комісаріату із заявою, в якій просить здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії з 01 січня 2018 року згідно військового звання та посадового окладу відповідної посади діючого військовослужбовця з урахуванням усіх премій, в тому числі премії у розмірі 33,3 % та інших додаткових видів грошового забезпечення.
Закарпатський обласний військовий комісаріат листом від 19 серпня 2019 року № 4803 повідомив позивача, що військовий комісаріат, не порушуючи чинного законодавства, виконав вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 та надав довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, де зазначено складові грошового забезпечення, визначенні Постановою Кабінету Міністрів України № 103. Кабінетом Міністрів України не приймалися рішення щодо внесення змін до Постанови № 103, відтак законних підстав для надання іншої довідки для проведення перерахунку пенсії не має.
Крім того, 01 серпня 2019 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Закарпатській області та листом від 19 серпня 2019 року № 548/К-99-01 ГУ ПФ України в Закарпатській області повідомило позивача, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби" було передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". Таким чином, врахування додаткових видів грошового забезпечення Постановою Кабінету Міністрів України № 103 не передбачено.
11 жовтня 2019 року позивач звернувся із заявою до Закарпатського обласного військового комісаріату, в якій просив скласти та направити до ГУ ПФ України в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 05 березня 2019 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.
Закарпатський обласний військовий комісаріат листом від 04 листопада 2019 року № 6251 повідомив позивача, що на порушене позивачем у заяві питання було надано відповідь листом від 19 серпня 2019 року за вих. № 4803. Також вказав, що у зв`язку з відсутністю у військовому комісаріаті розпорядчих документів, які б регламентували порядок проведення масового перерахунку, підстав для надання до органів Пенсійного фонду України нової довідки з складовими грошового забезпечення, які не передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, для проведення перерахунку, раніше призначеної пенсії не має.
Частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262).
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - постанова № 704), якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до п. 10 Постанови № 704 вона набирає чинності з 01 березня 2018 року.
Отже, з набранням чинності Постановою № 704 , якою змінені розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
За змістом пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року (далі - Постанова № 103) Уряд України постановив перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до п. 1 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами внесеними Постановою КМУ № 103) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
У відповідності до п. 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов`язкові для виконання акти постанови і розпорядження.
Отже, оскільки постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 р. N 103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування додаткових видів грошового забезпечення, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Вказана постанова була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та на момент перерахунку пенсії.
Як вже встановлено судом, Закарпатським обласним військовим комісаріатом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області було надіслано довідку від 20 березня 2018 року № ХР15302, відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад в розмірі 4090,00 грн.; оклад за військовим званням 1340,00 грн.; надбавка за вислугу років (50 %) в розмірі 2715,00 грн., всього 8145,00 грн.
На підставі вказаної довідки позивачу з 01 січня 2018 року здійснено перерахунок пенсії.
Отже, станом на момент складення та надсилання вказаної довідки до органу Пенсійного фонду всі види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку № 45 та пунктом 1 Постанови № 103, були правомірно зазначені відповідачем у довідці. Зазначення будь-яких інших видів грошового забезпечення, окрім посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, суперечило б приписам нормативно-правового акту, яким безпосередньо врегульовано порядок перерахунку пенсій особам, яким пенсія призначена за нормами Закону № 2262.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до частини 2 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.
Скасування з 05 березня 2019 року в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не впливає на результат розгляду цієї справи, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, не змінився у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103. Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.
Крім того, як вже зазначалося судом, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
За таких обставин, у випадку коли спеціальним Законом № 2262-ХІІ передбачено право, форми і види пенсійного забезпечення, але не унормовано розмір та види складових перерахунку пенсії та віднесено визначення підстав для перерахунку пенсії до повноважень Кабінету Міністрів України, то підвищення розміру грошового забезпечення та/або введення додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців без прийняття відповідного урядового рішення не зумовлює для уповноваженого органу обов`язку вчиняти дії, спрямовані на видачу довідки для проведення перерахунку пенсії.
Таким чином, визнання протиправним та нечинним пунктів 1, 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 103 за відсутності рішення Кабінету Міністрів України щодо зміни в грошовому забезпеченні військовослужбовців не створює для Закарпатського обласного військового комісаріату обов`язку скласти та видати повторно довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, а для Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області обов`язку скласти список для складення нової довідки.
Крім того, ні Порядок №45, ні жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить висновку про відсутність підстав для зобов`язання Закарпатського обласного військового комісаріату видавати нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача.
Щодо позовної заяви про зобов`язання ГУ ПФ України в Закарпатській області здійснити перерахунок та проводити виплату пенсії за вислугу років з урахуванням додаткових видів забезпечення, то суд зазначає, що відповідно до пункту 9 Порядку № 45 Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок. Однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідач 2 не має.
Враховуючи те, що судом відмовлено у задоволенні позовної вимоги про зобов`язання Закарпатського обласного військового комісаріату скласти та направити до ГУ ПФ України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, то відсутні підстави для зобов`язання ГУ ПФ України в Закарпатській області здійснити перерахунок та проводити виплату пенсії за вислугу років з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення. Таким чином, у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити повністю.
У відповідності до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачі довели відсутність підстав для складення та направлення до ГУ ПФ України в Закарпатській області нової довідки про розмір грошового забезпечення та для зобов`язання ГУ ПФ України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а тому суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Закарпатського обласного військового комісаріату (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Бородіна, буд. 22, код ЄДРПОУ 08410861), Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 20453063) про зобов`язання вчинити певні дії -відмовити.
2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).
Суддя Н.Д. Маєцька