
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у виправленні помилки у виконавчому листі
15 січня 2020 року ЛуцькСправа № 140/2947/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Смоквич В.І.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ковельського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2019 року, яке набрало законної сили 29 грудня 2019 року, позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Ковельського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області (Волинська область, місто Ковель, вулиця Драгоманова, 22) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії задоволено; визнано протиправними дії Ковельського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ; зобов`язано Ковельський районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Волинській області оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України № 2503-ХІІ; стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Ковельського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області судові витрати у сумі 768 грн 40 коп. (сімсот шістдесят вісім грн 40 коп.) (арк. спр. 32-36).
За вказаним судовим рішення Волинський окружний адміністративний суд 08 січня 2020 року видав виконавчі листи № 16/2020, № 17/2020 (арк. спр. 40, 51, 52).
ОСОБА_1 08 січня 2020 року звернулася до суду із заявою про виправлення помилки у виконавчому листі № 17/2020 у частині зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи боржника, зазначивши, що обізнаний із тим, що Ковельський районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Волинській області такого коду не має, тому просив вказати код Управління Державної міграційної служби України у Волинській області - 37821586.
В судове засідання, призначене на 09:30 год. 15 січня 2020 року стягувач та представник боржник не прибули, хоча належно були повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви (арк. спр. 45-48).
Частиною третьою статті 374 КАС України встановлено, що суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Водночас, як передбачає частина четверта статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відтак, з урахуванням вимог частини четвертої статті 229, частини третьої статті 374 КАС України, розгляд заяви проведено в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
У задоволенні заяви про виправлення помилки у виконавчому документі необхідно відмовити з огляду на таке.
Відповідно до пунктів 7, 9 частини першої статті 4 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога.
Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Як установлено, ОСОБА_1 звернувся із позовом до територіального підрозділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області - Ковельського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області із вимогами про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії. Спір за вказаним позовом вирішено, ухвалено рішення про його задоволення, судом видано виконавчі листи на його виконання.
Отже, відповідачем за позовом ОСОБА_1 є Ковельський районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Волинській області, як суб`єкт владних повноважень у розумінні частини першої статті 4 КАС України, оскільки саме на останнього законодавством покладено публічно-владні управлінські функції щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі паспортної книжки.
Положенням про Державну міграційну службу України (далі - ДМС), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 360, визначено, що ДМС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи та територіальні підрозділи, у тому числі міжрегіональні. На утворені територіальні органи та територіальні підрозділи ДМС може покладатися виконання окремих завдань за міжрегіональним принципом. Юридичними особами публічного права є територіальні органи, у тому числі міжрегіональні.
Таким чином, територіальний підрозділ ДМС - Ковельський районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Волинській області не є юридичною особою, тобто державна реєстрація такого органу у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та присвоєння ідентифікаційного коду не здійснювались.
Ідентифікаційний код (37821586), який заявник просить внести у виконавчий лист № 17/2020, присвоєно юридичній особі - Управлінню Державної міграційної служби України у Волинській області (арк. спр. 49-50), яке не є стороною у публічно-правовому спорі за позовом ОСОБА_1 .
Керуючись наведеним, суд дійшов висновку про безпідставність заявленого клопотання позивача про виправлення помилки у виконавчому листі № 17/2020, виданому 08 січня 2020 року, у частині зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи боржника 37821586, оскільки такий код присвоєне не боржнику у справі (Ковельському районному відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області), а Управлінню Державної міграційної служби України у Волинській області.
Водночас, суд звертає увагу на таке.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання.
Виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення, якщо виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею, або якщо стягувач не подав заяву про примусове виконання рішення відповідно до статті 26 цього Закону (пункт 6 частини четвертої статті 4 Закону України «Про виконавчий збір»).
Разом з тим, за змістом частин першої та другої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Пунктом 3 частини третьої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.
Таким чином, на органи ДВС покладено обов`язок щодо виконання судових рішень та з метою захисту інтересів стягувача одержувати від державних органів дані, необхідні для проведення виконавчих дій
Вказаний правовий висновок узгоджується із висновками, викладеними у постанові Верховного Суду від 19 вересня 2019 року у справі № 469/1357/16.
Керуючись статтями 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі № 17/2020, виданому 08 січня 2020 року, в адміністративній справі № 140/2947/19 за позовом ОСОБА_1 до Ковельського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.І. Смокович