Ухвала суду № 86922973, 14.01.2020, Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
14.01.2020
Номер справи
703/3257/18
Номер документу
86922973
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 703/3257/18

2-а/703/2/20

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

14 січня 2020 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Прилуцького В.О.

секретаря судового засідання Бондаренко А.І.

представника позивача Возного С.І.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Сміла Черкаської області адміністративну справу за адміністративним позовом Смілянської міської ради до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови про накладення штрафу,-

встановив:

До Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшла зазначена адміністративна позовна заява 13 вересня 2018 року.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13 вересня 2018 вказана справа розпроділена судді Опалинській О.П.

Ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 14 вересня 2018 року відкрито провадження по вказаній адміністративній справі.

Відповідно до вимог ч.13 ст.31 КАС України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21 листопада 2019 року справа підлягала новому автоматизованому розподілу у зв`язку із задоволенням заяви представника позивача про відвід головуючому судді Опалинській О.П. та розподілена судді Прилуцькому В.О., який ухвалою від 22 листопада 2019 року прийняв справу до свого провадження в порядку загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання.

Дослідивши адміністративний позов, суд дійшов наступного.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Дослідивши матеріали позову, вважаю, що вони подані із порушенням правил підсудності з наступних підстав.

Так, предметом оскарження є постанова, прийнята головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Вельган О.В. ВП № 57129880 від 07 вересня 2018 року.

Відповідно до статті 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Як вбачається із змісту положень пунктів 1-4 частини першої статті 20 КАС України до предметної юрисдикції Смілянського міськрайонного суду Черкаської області місцевого загального суду як адміністративного суду, позовні вимоги Смілянської міської ради не відносяться.

Кодексом адміністративного судочинства України, в редакції від 15 грудня 2017 року не визначено алгоритму дій суду у випадку подання позову із порушенням правил предметної підсудності, в зв`язку із чим, відповідно до положень частини шостої статті 7 КАС України суд вважає за доцільне застосувати аналогію закону.

Згідно із частиною шостою статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Одночасно з цим статтею 29 КАС України не передбачено і можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції, тому суд відповідно до частини 2 ст.7 КАС України застосовує до правовідносин аналогію закону пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України.

Пунктом 3 частини 1 статті 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до частини 8 статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється на підставі відповідної ухвали.

Таким чином оскільки зазначений позов не підсудний місцевому суду як адміністративному суду, тому його слід передати за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. 7, 20, 29, 241-243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ухвалив:

Адміністративну справу за адміністративним позовом Смілянської міської ради до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови про накладення штрафу- передати за підсудністю до Черкаського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, протягом пятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий : В.О. Прилуцький