
Чортківський районний суд Тернопільської області
:
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2020 року Справа № 608/76/20
Номер провадження3/608/91/2020
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Парфенюк В. І. , розглянувши матеріали, які надійшли від військової частини А 1915 Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , спеціаліста-оператора відділення протидії технічним засобам розвідки роти охорони,
за ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2020 року командиром військової частини А1915 складено протокол про військове адміністративне правопорушення № 2 щодо солдата ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, а саме, що 11 січня 2020 року ОСОБА_1 , діючи умисно, нехтуючи обов`язками військової служби, не прибув на військову службу до військової частини А1915 в умовах особливого періоду.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення разом із додатками підлягає поверненню до військової частини А 1915 Міністерства оборони України для належного оформлення з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду.
Щодо суті адміністративного правопорушення, то слід зазначити, що частиною 3 статті 172-11 КУпАП передбачено відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов`язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез`явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез`явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
Так, суть адміністративного правопорушення, викладеного у протоколі від 11 січня 2020 року, не узгоджується із диспозицією ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , оскільки необхідною умовою вказаного правопорушення є нез`явлення військовослужбовця вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, не з`явлення з відрядження, з відпустки або з лікувального закладу. Зміст правпорушення: неприбуття на військову службу до військової частини, як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення від 11 січня 2020 року, суперечить диспозиції ч. 3 ст. 172-11 КУпАП. Якщо в даному випадку малось на увазі самовільне залишення військової частини або місця служби, то в такому разі слід конкретизувати в чому це проявилося, а саме: коли ОСОБА_1 був зобов`язаний з`явитися на військову службу, але не з`явився.
В той же час, за діяння, передбачені частинами першою або третьою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду, передбачена відповідальність ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушеннямінакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Оскільки порушення вимог закону при складанні протоколу про адміністративне правопорушення від 11 січня 2020 року унеможливлюють судовий розгляд цього протоколу у точній відповідності з законом, а тому матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягають поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 7, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 військовій частині А 1915 Міністерства оборони України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В І Парфенюк