
№ 415/9404/19
№ 3/415/18/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2020 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г. розглянувши матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, особою з інвалідністю не являється, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
06.11.2019 року о 08 годині 25 хвилин, ОСОБА_1 , керував транспортним засобом КМЗ Днепр 11, державний номерний знак НОМЕР_1 , в м. Лисичанську по пр. Перемоги, 119, з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, провину у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП не визнав та пояснив, що 06.11.2019 р. керував мотоциклом Днепр 11 без документів. В районі міської поліклініки його зупинив наряд поліції і запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння в наркології, він відмовився, оскільки поспішав додому.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд встановив:
- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №122629 від 06.11.2019 р., що протокол складений у відношенні ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом КМЗ Днепр 11, державний номерний знак НОМЕР_1 , за порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України;
- письмових пояснень свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що 06.11.2019 р. були запрошені у якості свідків працівниками патрульної поліції, в їх присутності ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння, як на місці за допомогою алкотестеру «Драгер» так і в медичному закладі охорони здоров`я, та повідомив, що знаходиться в стані алкогольного сп`яніння, тому не має сенсу проходити даний огляд;
- з рапорту інспектора взводу №2 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП лейтенанта поліції Нємикіна Р.В., що 06.11.2019 р. під час несення служби у складі екіпажу «Цейлон 112» приблизно о 08 годині 25 хвилин було зупинено ТЗ Днепр 11 д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за порушення ПДР України, а саме: керував ТЗ не в застебнутому мотошоломі, також було виявлено, що громадянин не має права керування таким ТЗ, за що на нього було винесено постанову. Під час спілкування з ОСОБА_1 у нього були виявлені ознаки алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, та порушення мови. ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння на місці за допомогою алкотестеру «Драгер» або в медичному закладі охорони здоров`я на що ОСОБА_1 відмовився у присутності двох свідків. Було складено протокол за ч.1 ст. 130 КУпАП.
З переглянутого в судовому засіданні відеозапису, доданого до матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 перебував з ознаками алкогольного сп`яніння і в присутності двох свідків відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння, як на місці за допомогою алкотестеру «Драгер», так і в медичному закладі.
Згідно довідки, наданої інспектором відділу адміністративної практики УПП в Луганській області ДПП лейтенантом поліції Морозовським М., що згідно бази даних ІПНП України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , посвідчення водія не отримував.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2, п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
З огляду на вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, особу правопорушника, можливі наслідки вчиненого, а також відсутність обставин, які б пом`якшували або б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн., оскільки він прав не отримував, то й підстав застосовувати позбавлення керування транспортними засобами, суд не вбачає.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 130, 221, 268, 280, 284, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ККДБ 22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)» Рахунок № UA 578999980313141206000012051 Отримувач: УК у м. Лисичанську/м. Лисичанськ/22030101 Код отримувача: 37800278 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.
Суддя А.Г.Березін