
Провадження №3/760/9942/19
у справі №760/33181/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2019 року суддя Солом`янський районний суд м. Києва Шереметьєва Л. А., при секретарі Олех Ю.М., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 18.07.2018, орган що видав 8034, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) НОМЕР_2 , за порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України, суд
В С Т А Н О В И В :
17 жовтня 2019 року з метою здійснення митного оформлення та випуску у вільний обіг товару «Легковий автомобіль для перевезення пасажирів LEXUS IS200 (номер кузова НОМЕР_3 )», що надійшов на адресу ОСОБА_2 , до ВМО № 2 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС декларантом ФОП ОСОБА_1 , шляхом електронного декларування, подано митну декларацію, якій було присвоєно № UA100210/2019/764413.
У гр. 31 вказаної МД декларантом, серед іншого, заявлений календарний рік виготовлення легкового автомобіля LEXUS IS200 (номер кузова НОМЕР_3 ) - 2011.
18.10.2019 року на підставі вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. № 467, з урахуванням положень Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.07.2015 р. № 684, за результатами оцінки ризику, уповноваженою посадовою особою митниці доповнено перелік митних формальностей митною процедурою за кодом «210-1» - «Проведення митного огляду транспортного засобу».
18.10.2019 року після пред`явлення декларантом товару для митного контролю уповноваженою посадовою особою митниці проведено митний огляд транспортного засобу, про що складено Акт від 18.10.2019 року № UA100210/2019/764413, відповідно до якого виявлено невідповідність року виготовлення транспортного засобу.
На заводських ременях безпеки наявна інформація про рік виготовлення - 2010».
Крім того, відповідно до технічного паспорту № 2018FN98873 (документ, зазначений в графі 44 митної декларації), дата першої реєстрації LEXUS IS200 (номер кузова НОМЕР_3 ) - 17/11/2010.
Аналогічна інформація міститься також в сертифікаті № 17260677 від 08.10.2019 року та митній декларації від 10.10.2019 року, яка заповнена та подана митному органу ОСОБА_2 при перетині митного кордону України.
Відповідно до Закону України від 08.11.2018 № 2611-VIII вік легкового автомобіля є визначальною складовою формули при розрахунку акцизного податку.
Тобто, чим старіший легковий автомобіль, тим більший акцизний податок.
Отже, маючи товаросупровідні документи з необхідною інформацією про вік авто, ОСОБА_1 заявила недостовірні відомості про товари, зокрема про календарний рік виготовлення.
Згідно п.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари.
Відповідно до Митного кодексу України (підпункти 5 а, 5 б, 5 г ст. 257) декларант зобов`язаний вносити до митної декларації відомості про товари, його найменування, кількість, торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно з УКТЗЕД.
Згідно ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату.
Відповідно до п. 2 ст. 266 МК України перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу митного органу здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
Пунктом 5 статті 266 Митного кодексу України передбачено, що особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.
Безпосередній предмет правопорушення, в порядку ст. 511 МК України вилучений та зберігається на території Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.
Відповідно до висновку Департаменту податкових та митних експертиз ДФС від 29.11.2019 № 142005901-1254, вартість легкового автомобіля марки LEXUS; модель IS200d; тип кузова - седан; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 ; об`єм двигуна - 2231 куб.см; потужність кВа/к.с. - 110/150; показники одометра - 151478 км; рік випуску - 2010; прийнята дата виготовлення КТЗ - 01.08.2010; колір - сірий; технічний стан - пошкодження лакофарбового покриття кузова, заднього бампера, скляної частини задньої правої двері, забруднення оббивки салону (полиць дверей), сидінь; бувший у використанні. Торгівельна марка - LEXUS. Виробник - TOYOTA MOTOR CORP. Країна виробництва - Японія (JP) та ключ запалювання, складає 272 195,77 грн.
Таким чином, на думку митного органу, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, а саме: незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
В судовому засіданні представник митного органу підтримав позицію Київської міської митниці ДФС України обставини, викладені в протоколі, та просив притягнутиОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та представник заінтересованої особи, в судовому засіданні проти обставин, викладених у протоколі, заперечували.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про направлення матеріалів для дооформлення, виходячи з наступного.
За ст. 472 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Відповідно до ст. 494 МК України протокол про порушення митних правил повинен містити зокрема дані про місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил та необхідні для вирішення справи відомості.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноручно викладені цією особою пояснення додаються до протоколу, про що до протоколу вноситься відповідний запис.
У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз`яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу, та повідомляється про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу, про що до протоколу вноситься відмітка, яка підписується цією особою.
Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Також, відповідно до ч.1 ст. 492 МК України провадження у справі про порушення митних правил здійснюється державною мовою.
В даному випадку, приводом для порушення справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 виявлені документи під час проведення перевірки отриманої інформації від митних органів іноземних держав, які не містять перекладу.
Тобто, документи, які стали підставою для складання протоколу про порушення митних правил та якими представник митного органу обґрунтовує законність складеного протоколу про порушення митних правил, викладені іноземною мовою без відповідного перекладу в повному обсязі, а лише частково на розсуд митниці.
З огляду на наведене, матеріали справи про порушення митних правил підлягають направленню до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.
Керуючись ст. 294 КУпАП та ст. 529 МК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи-підприємця, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 18.07.2018, орган що видав 8034, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) НОМЕР_2 , по факту порушення митних правил, передбачених статтею 472 МК України, повернути до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Л.А. Шереметьєва