
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
10 січня 2020 року Справа № 280/5047/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до Міністерства оборони України (03168, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський,6)
Запорізького обласного військового комісаріату (69063, м. Запоріжжя, пров. Тихий, 7)
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Міністерства оборони України (далі - відповідач 1), Запорізького обласного військового комісаріату (далі - відповідач 2), в якій позивач просить суд:
визнати протиправним відмову у розгляді документів ОСОБА_1 , які були подані до Запорізького обласного військового комісаріату щодо можливої виплати одноразової грошової допомоги відповідно до Постанови КМУ № 975 від 25.12.2013;
зобов`язати Міністерство оборони України прийняти рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 975 від 25.12.2013 стосовно ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 22.10.2019 позовну заяву було залишено без руху на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та встановлено відповідачу термін для усунення недоліків. Позивачем через канцелярію суду надані документи на виконання ухвали суду, якими були усунуті недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 11.11.2019 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) у судовому засіданні на 09.12.2019. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Позивач про дату, час та місце судового засіданні повідомлений належним чином. В обґрунтування позовних вимог зокрема зазначив, що позивач подав до Запорізького обласного військового комісаріату необхідний пакет документів, для отримання одноразової грошової допомоги, що передбачена Постановою КМУ № 975 від 25.12.2013. Однак, Відповідачем-2 було протиправно відмовлено у розгляді цієї заяви з підстав того, що Позивач пропустив встановлений Постановою КМУ № 975 від 25.12.2013 строк, внаслідок чого направив відповідний лист Позивачеві. Позивач вважає відмову Відповідача-2 протиправною, оскільки, порушується право Позивача на отримання одноразової грошової допомоги внаслідок втрати 25% працездатності пов`язаної із виконанням службових обов`язків.
Представник відповідача 1 проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування відзиву на позовну заяву від 17.12.2019 послався на те, що заява позивача на розгляд комісії не направлялась, тому рішення щодо призначення чи відмову в призначенні грошової допомоги уповноваженим на це органом не приймалось. Відповідь позивачу надана Запорізьким обласним військовим комісаріатом, а прийняття рішень щодо призначення одноразової грошової допомоги не належить до компетенції цього органу. Тому відсутні законні підстави зобов`язувати Міністерство оборони України вчиняти дії, які Міністерство не відмовлялось вчиняти.
Представник відповідача 2 проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування відзиву на позовну заяву від 05.12.2019 послався на те, що оскільки позивача було звільнено з військової служби у запас наказом командира військової частини А2896 від 08.04.2019 № 76, а часткову втрату працездатності відповідно до довідки МСЕК про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії АГ № 0010214 встановлено 10.07.2019, посадовими особами Запорізького ОВК ОСОБА_1 було відмовлено у подальшому направлені документів через те, що позивачем було пропущено строк у який він мав право звернутися з заявою про нарахування та виплати йому одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.
Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , з травня 2017 року перебував у складі Збройних сил України (військова частина А2896).
12.09.2018 виконуючи бойове завдання бойового розпорядження розвід дозор до складу якого входили старший солдат ОСОБА_2 та Позивач потрапили під обстріл. В результаті розриву гранати від АГС-40 Позивач отримав контузію, акубаротравму, закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку. Факт спричинення шкоди здоров`ю в умовах виконання службових обов`язків підтверджується довідкою про обставини травми Позивача від 18.02.2019 № 199, свідоцтвом про хворобу № 152, наказом «Про результати службового розслідування за фактом поранення старшого солдата ОСОБА_2 та молодшого сержанта ОСОБА_1 » від 25.09.2018 №322.
08.04.2019 наказом командира військової частини А2896, Позивача звільнено із військової служби у запас відповідно до п.п. а ч. 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу, що підтверджується витягом з наказу № 76 від 08.04.2019.
Позивач звернувся до Комунальної установи «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Запорізької обласної ради (далі - МСЕК) з метою визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках.
26.05.2019 відбулось засідання комісії МСЕК з метою встановлення ступеню втрати працездатності Позивача. В ході проведення засідання встановлено, що спричинена шкода здоров`ю має ознаки настання для позивача наслідків, які підпадають під третю категорію інвалідності, з огляду на що було прийнято рішення про проведення додатково огляду Позивача у ДУ «Український державний науково-дослідний інститут методо- соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров`я України».
З 07.06.2019 по 14.06.2019 Позивач перебуваючи у лікарняному закладі у м. Дніпро проходив додатковий огляд з метою встановлення ступеню інвалідності. Вказані обставини підтверджуються довідкою ДУ «Український державний науково-дослідний інститут методо-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров`я України» від 07.06.2019 № 279/3840 та консультативним висновком № 3840.
10.07.2019 після проходження додаткового огляду та збору всієї необхідної інформації було проведено повторне засідання комісії МСЕК, під час чого встановлена ступінь втрати працездатності у розмірі 25 %, яка пов`язана із захистом батьківщини, що підтверджується Довідкою МСЕК від 10.07.2019 серії АГ № 0010214.
Після отримання довідки Позивач подав до Запорізького обласного військового комісаріату документи для отримання одноразової грошової допомоги, що передбачена Постановою КМУ № 975 від 25.12.2013.
Однак, посадовими особами Запорізького ОВК позивачу було повернуто документи без реалізації, з огляду на те, що позивачем було пропущено строк у який він мав право звернутися з заявою про нарахування та виплати йому одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності.
Позивач, не погодившись із такими діями відповідача звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 року № 2232-XII (далі по тексту - Закон № 2232), Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1994 року № 2011-XІІ, Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 499 (далі по тексту - Порядок № 499), Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві. Затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975 (далі по тексту - Порядок № 975).
Відповідно до статті 41 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов`язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (чинного на момент звернення з заявою про виплату одноразової грошової допомоги) відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 2011 дія цього Закону поширюється на: військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов`язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону № 2011 одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі: встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби (п. 5 ч. 2 ст. 16 Закону № 2011).
Частиною 2 статті 16-3 Закону № 2011 у випадках, передбачених підпунктами 4-9 пункту 2 статті 16 цього Закону, одноразова грошова допомога призначається і виплачується відповідним військовослужбовцям, військовозобов`язаним або резервістам.
Приписами частини 9 статті 16-3 зазначеного Закону Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - військовослужбовець, військовозобов`язаний та резервіст) визначений Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975 (чинного на момент звернення з заявою про призначення одноразової грошової допомоги).
Пунктом 11 Порядку № 975 встановлено, що військовослужбовець, військовозобов`язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи: заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; завірену копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв`язку інвалідності чи втрати працездатності.
До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов`язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).
Згідно п. 12 Порядку № 975 призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов`язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Суд зазначає, що одноразова грошова допомога є компенсаційним механізмом соціального захисту військовослужбовців, які спрямовані на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
З матеріалів справи вбачається, що Запорізький обласний військовий комісаріат не направляв документи та заяву позивача до Міністерства оборони України, відповідно останній документи не розглядав, однак Запорізькій обласний військовий комісаріат за наслідками розгляду заяви та документів позивача щодо виплати одноразової грошової допомоги повернув заяву позивача без реалізації.
Повертаючи заяву позивача без реалізації відповідач 2 виходив з того, що згідно п. 7 Порядку № 975 визначено, що у разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється медико-соціальною експертною комісією, у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено ступінь втрати працездатності, - військовослужбовцю, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання ним обов`язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, а також особі, звільненій з військової службі, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, але непізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби.
Оскільки позивача було звільнено з військової служби у запас наказом командира військової частини А2896 від 08.04.2019 № 76, а часткову втрату працездатності відповідно до довідки МСЕК про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії АГ № 0010214 встановлено 10.07.2019, відповідач дійшов висновку про відсутність підстав для направлення документів до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.
Пунктом 9 статті 16-3 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
При цьому, Порядком № 975 саме до дискреційних повноважень Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги, віднесена можливість або прийняти рішення про призначення, або відмовити у призначенні одноразової грошової допомоги.
Водночас, Запорізький обласний військовий комісаріат не наділений повноваженнями на самостійне визначення наявності/відсутності в осіб права на призначення чи відмову в отриманні одноразової грошової допомоги у зв`язку із інвалідністю, або залишення їх заяв без реалізації.
Приписами п. 13 Порядку № 975 передбачено, що керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.
Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
З аналізу вищезазначених положень Порядку № 975, вбачається, що Запорізький обласний військовий комісаріат, всупереч викладеним у Порядку № 975 положенням, вийшов за межі наданих чинним законодавством України повноважень та фактично самостійно розглянув подану позивачем заяву про виплату йому одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби з додатками та прийняв рішення про залишення її без реалізації, повернувши позивачу, у зв`язку із чим неправомірно перебрав на себе повноваження Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги.
Також, суд зазначає, що Запорізьким обласним військовим комісаріатом було проігноровано свій обов`язок, визначений пунктом 13 Порядку № 975, щодо направлення заяви позивача та доданих до неї документів на адресу Міністерства оборони України, чим, у свою чергу, допущено протиправну бездіяльність відносно позивача в частині не направлення до Міністерства оборони України документів щодо призначення та виплати позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби.
Згідно частини 2 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 2 статті 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії (п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України.
Зважаючи на наведене суд вважає, що належним та ефективним захистом порушеного права позивача є визнання протиправною бездіяльності Запорізького обласного військового комісаріату в частині не направлення до Міністерства оборони України документів щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби.
Зважаючи на те, що в ході розгляду справи судом встановлено обставини протиправної бездіяльності відповідача-2 в частині не направлення до Міністерства оборони України документів щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби, суд вважає за необхідне зобов`язати Запорізький обласний військовий комісаріат подати висновок та документи до нього розпорядникові бюджетних коштів Міністерства оборони України щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975.
Вирішуючи позовні вимоги заявлені до Міністерства оборони України суд звертає увагу на наступне.
Згідно з пункту 13 Порядку №75 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.
Підпунктом 27 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 року №671 "Про затвердження Положення про Міністерство оборони України" зазначено, що Міністерство оборони України приймає рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Міноборони.
Виходячи з аналізу вищезазначених норм, Запорізький обласний військовий комісаріат повинен скласти висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги та у 15-ти денний строк з дня реєстрації відповідних документів направити його до Міністерства оборони України з поданими документами для прийняття вказаного рішення, після чого Міністерство оборони України приймає рішення про призначення або відмову у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби.
Суд звертає увагу що прийняття зазначеного рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги або відмови у її призначенні є виключними повноваженням Міністрества оборони України, тому з метою повного захисту прав позивача, суд вважає за можливе зобов`язати Міністерсто оборони України розглянути відповідні документи щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням позивачем обов`язків військової служби та прийняти відповідне рішення.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).
Позивач звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011. Оскільки позивачем судовий збір не сплачувався, необхідності в вирішенні питання щодо розподілу судових витрат не має.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Міністерства оборони України (03168, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський,6, код ЄДРПОУ 00034022) Запорізького обласного військового комісаріату (69063, м. Запоріжжя, пров. Тихий, 7, код ЄДРПОУ 07835529) - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльності Запорізького обласного військового комісаріату в частині не направлення до Міністерства оборони України документів щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби.
Зобов`язати Запорізький обласний військовий комісаріат подати висновок та документи до нього розпорядникові бюджетних коштів Міністерства оборони України щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975.
Зобов`язати Міністерство оборони України розглянути питання щодо призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із частковою втратою працездатності, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975 та прийняти відповідне рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлений 10.01.2020.
Суддя О.В. Конишева