Рішення № 86868051, 27.12.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2019
Номер справи
140/2888/19
Номер документу
86868051
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2888/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Валюха В.М.,

за участю секретаря судового засідання Столярчук А.В.,

представника позивача Оксентюка А.М.,

представника відповідача Ярошика Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Нафто торгова фірма «Укр-Петроль» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Нафто торгова фірма «Укр-Петроль» (далі - ПП «НТФ «Укр-Петроль», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.09.2019 № 0009811405.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 13.08.2019 на АЗС ПП «НТФ «Укр-Петроль» (розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 1) посадовими особами Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області) проведена фактична перевірка, про що складено акт на бланку № 037385.

Перевіркою встановлено порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями, далі - Закон № 265/95-ВР).

03.09.2019 ГУ ДПС у Волинській області, на підставі акту перевірки від 13.08.2019 № 03/196/40-01/32215743, прийняло податкове повідомлення-рішення № 0009811405, яким на підставі пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України (далі - ПК України), статті 20 Закону № 265/95-ВР до позивача застосовані штрафні санкції в сумі 1287118,44 грн.

Позивач не погоджується із висновками акту фактичної перевірки та вказаним податковим повідомленням-рішенням, зокрема, з таких підстав: законодавством не передбачено, що за місцем знаходження господарської одиниці суб`єкта господарювання повинні зберігатися оригінали первинних документів на придбання товарно-матеріальних цінностей, які є підставою для бухгалтерського обліку, сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом первинних документів за місцем реалізації чи зберігання товарів, за умови, що ці товари належним чином обліковані, не є підставою для застосування до платника фінансової санкції, передбаченої статтею 20 Закону № 265/95-ВР; відповідно до наказу ПП «НТФ «Укр-Петроль» від 03.04.2019 № 7 всі підрозділи АЗС та АЗС-магазини підприємства передають бухгалтерські документи в центральну бухгалтерію для ведення обліку; облік руху нафтопродуктів за марками і видати ведуть матеріально відповідальні особи АЗС, відповідно оригінали первинних документів знаходяться на зберіганні у головному офісі в бухгалтерії за юридичною адресою підприємства; позивач веде належним чином облік товарних запасів (палива) за місцем їх реалізації з дотриманням встановленого законодавством порядку, при цьому надані до позову документи підтверджують походження нафтопродуктів, їх кількісний облік та рух на АЗС, в т. ч. їх надходження, що відображено у журналі форми № 13-НП.

Позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Волинській області від 03.09.2019 № 0009811405.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 18.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово, у справі призначено підготовче засідання (а. с. 1).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 04.11.2019 № 821/03-20-08-02-07 (а. с. 41-42) представник відповідача Ярошик Т.В. позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, прийнятого на підставі акту фактичної перевірки, яким встановлено порушення позивачем пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР. Так, зокрема, перевіркою встановлений факт не ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації на загальну суму 643559,22 грн. Станом на 13.08.2019 згідно з Х-звітом за 13.08.2019 в резервуарі № 3 залишок пального А-95 становить 6449,01 л за ціною 27,95 грн. за 1 л на загальну суму 180249,83 грн., а в резервуарі № 4 залишок пального ДП Євро становить 16971,04 л за ціною 27,30 грн./л на загальну суму 463309,39 грн. При цьому, на дане пальне оператором АЗС не надано будь-яких підтверджуючих документів на походження товару або його отримання, чим порушено пункт 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР.

21.11.2019 ПП «НТФ «Укр-Петроль» подало до суду відповідь на відзив (вих. № 325 від 20.11.2019), у якій з доводами відзиву не погодилося з підстав, викладених у позовній заяві (а. с. 58-63).

Крім того, 22.11.2019 представник відповідача Ярошик Т.В. подав до суду заперечення, у яких вказав про безпідставність відповіді на відзив (а. с. 65).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 29.11.2019 закрито підготовче провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті на 12:00 12.12.2019 (а. с. 69), а в подальшому у судовому засіданні була оголошена перерва до 09:30 27.12.2019 у зв`язку із витребуванням додаткових доказів.

В судових засіданнях, які відбулися у цій справі, представник позивача Оксентюк А.М. позов підтримав з підстав, викладених у заявах по суті справи, та просить його задовольнити.

Представник відповідача Ярошик Т.В. у тих же судових засіданнях позов заперечив та просить відмовити у його задоволенні з підстав, викладених у заявах по суті справи.

Заслухавши вступне слово учасників справи, дослідивши письмові докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що на підставі наказу ГУ ДФС у Волинській області від 13.08.2019 № 2848 «Про проведення фактичної перевірки» (а. с. 6) посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області проведена фактична перевірка АЗС ПП «НТФ «Укр-Петроль» (розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 1), про що складено акт фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним № 03/196/40-01/32215743 від 14.08.2019 (а. с. 77-78), та щодо підписання якого та отримання примірника акту оператор АЗС ОСОБА_1 відмовилася, про що також були складені відповідні акти від 13.08.2019 (а. с. 80-81).

З акту фактичної перевірки вбачається, що станом на 13.08.2019 згідно з Х-звітом за 13.08.2019 в резервуарі № 3 залишок пального А-95 становить 6449,01 л за ціною 27,95 грн./л на загальну суму 180249,83 грн., а в резервуарі № 4 залишок пального ДП Євро становить 16971,04 л за ціною 27,30 грн./л на загальну суму 463309,39 грн.; на дане пальне (в кількості 23420,05 л на суму 643559,22 грн.) оператором АЗС не надано будь-яких підтверджуючих документів на походження товару або його отримання, чим порушено пункт 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР (а. с. 78).

03.09.2019 ГУ ДПС у Волинській області, на підставі акту перевірки № 03/196/40-01/32215743, прийняло податкове повідомлення-рішення № 0009811405, яким на підставі пункту 54.3 статті 54 ПК України, статті 20 Закону № 265/95-ВР до ПП «НТФ «Укр-Петроль» застосовані штрафні санкції в сумі 1287118,44 грн. (а. с. 7), тобто у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації (643559,22 грн. х 2 = 1287118,44 грн.).

Пунктом 56.18 статті 56 ПК України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваного в даній адміністративній справі податкового повідомлення-рішення, з огляду на таке.

Пунктом 44.1 статті 44 ПК України передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно із частинами першою - третьою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (з змінами та доповненнями, далі - Закон № 996-XIV) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Розділом 1 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 № 281/171/578/155, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.09.2008 за № 805/15496 (далі - Інструкція № 281), передбачено, що ця Інструкція встановлює єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти (далі - нафта) і нафтопродуктів. Ця Інструкція поширюється на всі класи, типи, групи і види нафти та типи, марки і види (залежно від масової частки сірки) нафтопродуктів. Вимоги цієї Інструкції є обов`язковими для всіх суб`єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України (далі - підприємства).

За правилами пунктів 6.1, 6.2 Інструкції № 281 на всіх підприємствах ведеться облік нафти і нафтопродуктів із записом у журналі реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою № 7-НП (додаток 6) (на НПЗ у спеціальних регістрах складського обліку) для кожного резервуара з відображенням усіх технологічних операцій, що здійснюються кожною зміною. Для підприємств, укомплектованих для зберігання світлих нафтопродуктів винятково резервуарами місткістю до 100 м.куб., ведення обліку для кожного резервуара не є обов`язковим. Відображення технологічних операцій ведеться за марками нафтопродукту. Сторінки журналу нумеруються, шнуруються і скріплюються печаткою та підписом керівника підприємства (організації). Дизельне паливо різних видів (залежно від масової частки сірки) повинно зберігатися в окремих резервуарах.

Згідно із підпунктом 10.2.1 пункту 10.2 Інструкції № 281 приймання нафтопродуктів, що надійшли автомобільним транспортом від постачальників, здійснюється працівниками автозаправної станції за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки) за даними товарно-транспортних накладних у разі наявності паспорта якості та копії сертифіката відповідності. Приймання нафтопродуктів здійснюється відповідно до вимог робочої інструкції оператора АЗС та інструкції з охорони праці, які повинні бути затверджені керівником підприємства, якому належить АЗС.

Відповідно до підпункту 10.2.10 пункту 10.2 Інструкції № 281 на підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою № 17-НП (додаток 14).

Підпунктами 10.4.1 - 10.4.3 Інструкції № 281 передбачено, що на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС № 17-НП. Під час приймання-передавання зміни оператори АЗС: визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи «обліковий залишок попередньої зміни»), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об`єм нафтопродуктів (фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам`яті; передають залишок готівки; перевіряють наявність та фіксацію у місцях, передбачених експлуатаційним документом, свинцевих пломб з відбитком повірочного тавра та відповідність відбитку цих тавр у формулярах на ПРК, ОРК . У разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ 26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті. У разі перевищення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі понад зазначених норм керівництво повинно вжити заходів щодо проведення позачергової інвентаризації. До встановлення обставин перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення обліковий залишок не корегується. Після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою № 17-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.

Як передбачено пунктами 16.1, 16.2 Інструкції № 281, матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою № 17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи. Бухгалтерські служби підприємств перевіряють та приймають змінні звіти з доданими до них первинними документами (ТТН, талони, відомості встановленої форми, супровідні відомості за інкасацією готівки та інші), перевіряють правильність перенесення показників лічильників ПРК, ОРК з попередньої зміни, звіти про обсяг реалізації і форми оплати за РРО, визначення фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах АЗС за результатами вимірювання, відображених у формі № 17-НП, та надходження готівки. Зроблені під час перевірки змінних звітів виправлення засвідчуються підписами операторів АЗС, керівника АЗС та головного бухгалтера або за його дорученням іншим працівником бухгалтерської служби підприємства.

За приписами статті 20 Закону № 265/95-ВР до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Актом фактичної перевірки зафіксовано, що станом на 13.08.2019 згідно з Х-звітом за 13.08.2019 в резервуарі № 3 залишок пального А-95 становить 6449,01 л за ціною 27,95 грн./л на загальну суму 180249,83 грн., а в резервуарі № 4 залишок пального ДП Євро становить 16971,04 л за ціною 27,30 грн./л на загальну суму 463309,39 грн.; на дане пальне (в кількості 23420,05 л на суму 643559,22 грн.) оператором АЗС не надано будь-яких підтверджуючих документів на походження товару або його отримання, чим порушено пункт 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР (а. с. 78).

Проте, на думку суду, вказане порушення не знайшло свого підтвердження під час судового розгляду справи, з огляду на таке.

Як вбачається із наданих позивачем первинних документів, пальне А-95 та ДП Євро надійшли на АЗС ПП «НТФ «Укр-Петроль» (розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 1) відповідно до договору купівлі-продажу нафтопродуктів № 15/05/19-ПММ, укладеного 15.05.2019 між ТзОВ «Укр-Петроль» та ПП «НТФ «Укр-Петроль» (а. с. 11-12), видаткової накладної від 16.05.2019 № 5112 на бензин А-95, дизпаливо Євро (а. с. 13), акцизної накладної від 16.05.2019 № 411 (а. с. 14-15), накладної на переміщення від 21.05.2019 № 2369 (а. с. 20), товарно-транспортної накладної на відпуск нафтопродуктів від 21.05.2019 № 32215743 (а. с. 21), а також накладної на переміщення від 21.05.2019 № 2367 (а. с. 17), товарно-транспортної накладної на відпуск нафтопродуктів від 21.05.2019 № 2367 (а. с. 19), при цьому, надходження на АЗС вказаного пального відображено у відповідному журналі обліку нафтопродуктів, які надійшли на АЗС форми № 13-НП (а. с. 22-23),змінному звіті на АЗС № 21 від 21.05.2019 форми № 17-НП (а. с. 24), та відображені у картці рахунку 631 за травень 2019 року (а. с. 26).

Суд погоджується із доводами позивача про те, що вказані документи, які належним чином складені та не викликають сумнівів у їх достовірності, дійсно підтверджують походження спірних нафтопродуктів, їх кількісний облік та рух на АЗС, в т. ч. їх надходження, що відображено у журналі форми № 13-НП.

При вирішенні даного спору суд враховує, що відповідно до пункту 5 наказу від 03.04.2019 № 7 «Про організацію бухгалтерського обліку на ПП «НТФ «Укр-Петроль» всі підрозділи АЗС та АЗС-магазини підприємства передають бухгалтерські документи в центральну бухгалтерію для ведення обліку (а. с. 10), а пунктами 16.1, 16.2 Інструкції № 281 прямо передбачено обов`язок передачі змінних звітів з доданими до них первинними документами до бухгалтерських служб підприємств. Тобто, нормативно-правовими актами та локальними актами підприємства не передбачено зберігання оригіналів первинних документів на АЗС ПП «НТФ «Укр-Петроль», позаяк вони підлягали передачі до центральної бухгалтерії.

Крім того, АЗС ПП «НТФ «Укр-Петроль» (розташована за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 1), де здійснювалася спірна фактична перевірка, не є самостійною юридичною особою та окремою самостійною господарською одиницею, а використовується як торгова точка, що підтверджується наказом від 03.04.2019 № 3 «Про організацію роботи підприємства на ПП «НТФ «Укр-Петроль» (а. с. 83). Суд звертає увагу, що у письмових поясненнях від 13.08.2019 оператор АЗС ОСОБА_1 повідомила про те, що накладні на отримання палива А-95 та ДП Євро надати не може, оскільки вони знаходяться в головному офісі підприємства (а. с. 79), проте такі пояснення відповідачем при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення безпідставно не були взяті до уваги.

Суд, в силу приписів частини п`ятої статті 242 КАС України, при вирішенні цієї справи враховує також висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 07.08.2018 у справі № 825/10/17, які полягають, зокрема, у такому. Документами, що є підставою для внесення записів до бухгалтерського обліку є накладні, витратні накладні, товарно-транспортні накладні, тощо. В свою чергу, законодавством не передбачено, що за місцем знаходження господарської одиниці суб`єкта господарювання повинні зберігатись оригінали первинних документів на придбання товарно-матеріальних цінностей, які є підставою для бухгалтерського обліку, ведення якого відповідно до статті 8 Закону № 996-XIV покладено на уповноважену особу. Сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом первинних документів за місцем реалізації чи зберігання товарів, за умови, що ці товари належним чином обліковані відповідно до Закону № 996-XIV, не є підставою для застосування до платника фінансової санкції, передбаченої статтею 20 Закону № 265/95-ВР.

Відтак, суд дійшов висновку про те, що під час судового розгляду виявлене в ході фактичної перевірки контролюючим органом порушення пункту 12 статті 3 Закону № 265/95-ВР в частині порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації не знайшло свого підтвердження, оскільки позивач надав первинні документи, які спростовують таке порушення, а сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом на АЗС первинних документів за умови, що ці товари належним чином обліковані відповідно до Закону № 996-XIV, не є підставою для застосування до платника фінансової санкції, передбаченої статтею 20 Закону № 265/95-ВР, у зв`язку із чим з наведених вище підстав, виходячи з наданих суду частиною другою статті 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 03.09.2019 № 0009811405 про застосування штрафних санкції в сумі 1287118,44 грн. належить задовольнити.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 19210,00 грн., який сплачений платіжним дорученням від 11.10.2019 № 2147 (а. с. 35), та який згідно із випискою був зарахований до спеціального фонду Державного бюджету України (а. с. 35).

Керуючись статтями 243 - 246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Волинській області від 03 вересня 2019 року № 0009811405.

Стягнути з Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код 43143484) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Приватного підприємства «Нафто торгова фірма «Укр-Петроль» (44702, Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Драгоманова, 19А, ідентифікаційний код 32215743) судові витрати в розмірі 19210 гривень 00 копійок (дев`ятнадцять тисяч двісті десять гривень нуль копійок).

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М.Валюх

Повний текст рішення складений 09 січня 2020 року