Ухвала суду № 86838512, 08.01.2020, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
08.01.2020
Номер справи
344/1565/17
Номер документу
86838512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/1565/17

Провадження № 8-а/344/1/20

У Х В А Л А

08 січня 2020 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бородовський С.О. ознайомившись з заявою ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України про перегляд постанови Івано-Франківського міського суду від 26/05/2017 року в зв`язку з виключними обставинами, -

В С Т А Н О В И В:

28/12/2019 року до Івано-Франківського міського суду надійшла заява ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України про перегляд постанови Івано-Франківського міського суду від 26/05/2017 року в зв`язку з виключними обставинами на підставі п.1 ч.5 ст. 361 КАС України.

Відповідно до пп. 11 п.1 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, та з підстави встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: - оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; - уточнення списку виборців; - оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; - оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: - примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; - примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

В ч. 3 ст. 3 КАС України вказано, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Таким чином до компетенції Івано-Франківського міського суду не належить розгляд вказаної заяви, а позивачем не враховано зміну правового регулювання спорів відповідного виду і його обов`язок використовувати редакцію прцоесуального закону, що чинна на час здійснення відповідної процесуальної дії.

Крім цього відповідно до п. 11 ч. 1 Перехідних положень КАС України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами з підстави встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане, подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Отже навіть справи подані та не розглянуті до набрання чинності цією редакцією Кодексу розглядаються за правилами розгляду заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Таким чином позивачем порушено діючий порядок звернення до адміністративного суду із заявою відповідного виду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

В ч. 3 ст. 30 КАС України вказано, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.

Отже судовий розгляд продовжується тільки у випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду; при цьому також враховується ознака відкриття провадження за відповідною заявою.

В ст. 366 КАС України передбачено відкриття провадження за заявою про перегляд рішення за виключними обставинами.

Таким чином відповідне провадження не відкрито. Компетенція на відкриття провадження чи відмову у відкритті провадження за виключними обставинами належить суду до повноважень якого належить розгляд справ відповідної категорії.

Відповідно до ст. 368 КАС України справа про перегляд рішення за виключними обставинами розглядається за правилами, встановленими КАС України для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд. В суді першої інстанції справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.

Отже заява позивача підлягає розгляду судом, до компетенції якого на відповідний період часу якого розгляд проваджень про оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань).

Для цього відповідні матеріали підлягають переданню до визначеного процесуальним законом суду.

Відповідно до зазначеного, суд -

П О С Т А Н О В И В :

матеріали за заявою ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України про перегляд постанови Івано-Франківського міського суду від 26/05/2017 року в зв`язку з виключними обставинами передати на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду за підсудністю.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі даної ухвали здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя Бородовський С.О.