
Справа № 401/3476/19
Провадження № 3/401/30/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"08" січня 2020 р. Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Гармаш Т.І., за участю прокурора Голини Є.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працює ТОВ ВАТ "Олімп", посада - слюсар-складальник, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
17 грудня 2019 року оперуповноваженим Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України складено протоколи за № 46/2019 від 17.12.2019 року та № 47/2019 від 17.12.2019 року про адміністративне корупційне правопорушення відносно ОСОБА_1 суть яких полягає в тім, що ОСОБА_1 маючи на момент звільнення спеціальне звання сержанта поліції, з 28.08.2017 по 09.07.2018 проходив службу в Національній поліції України на посаді поліцейського-водія групи реагування Світловодського районного відділу управління поліції охорони в Кіровоградській області та будучи суб`єктом декларування, який припиняє діяльність з 09.07.2018 року, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію (перед звільненням) особи за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме, 18.07.2018 року, а також, будучи суб`єктом декларування, який припинив діяльність з 09.07.2018 року, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не виконав вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України " Про запобігання корупції" щодо зобов`язання наступного року після припинення діяльності подавати в установленому порядку декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто до 01.04.2019 року, яку ним фактично подано 31.07.2019 року. Вказаними діями гр. ОСОБА_1 допустив вчинення адміністративного правопорушення, яке посягає на встановлений порядок управління і за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та щиро розкаявся. Причиною несвоєчасного подання декларацій зазначає власну недбалість.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали долучені до протоколів, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП виходячи з такого.
28.08.2017 року наказом управління поліції охорони в Кіровоградській області № 161 о/с ОСОБА_1 зараховано поліцейським-водієм групи реагування Світловодського РВ Управління охорони в Кіровоградській області з 01 вересня 2017 року.
09.07.2018 року наказом управління поліції охорони в Кіровоградській області № 129 о/с ОСОБА_1 звільнено (за власним бажанням) 09 липня 2018 року з Національної поліції України на підставі пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України "Про національну поліцію".
Відповідно до ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», в тому числі вимоги фінансового контролю.
Гр. ОСОБА_1 , будучи поліцейським, відповідно до пп. «з» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Гр. ОСОБА_1 ознайомлений із зобов`язанням подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, що передбачено Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується пам`яткою про ознайомлення зі ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" підписаною ОСОБА_1 в день його звільнення, та повідомленням про ознайомлення з вимогами Закону України "Про запобігання корупції", яке підписане ОСОБА_1 19.07.2017 р.
В січні 2019 року на адресу ДВБ Національної поліції України та Управління внутрішньої безпеки в Кіровоградській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов лист Національного агентства з питань запобігання корупції про дії суб`єкта декларування, яким повідомлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
30.07.2018 року Управлінням поліції охорони в Кіровоградській області Департаменту поліції охорони на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції направлено повідомлення про встановлення факту несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: перед звільненням ОСОБА_1 , який працював у Світловодському РВ Управління поліції охорони в Кіровоградській області на посаді поліцейського-водія групи реагування, якого звільнено зі служби в поліції 09.07.2018 року.
На підставі Додатку послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 року по 30.11.2018 року, встановлено, що оновлення чернетки - Декларації, проведено 18.07.2018 року об 11 год. 09 хв.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пп.2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Після виявлення наміру припинення служби в поліції та звільнення за власним бажанням, у сержанта поліції ОСОБА_1 виник, передбачений нормативно-правовими актами, обов`язок своєчасно подати декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня такого припинення, тобто не пізніше 09.07.2018 року, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК до 00 год. 00 хв. 09.07.2018.
Натомість, гр. ОСОБА_1 лише 18.07.2018 р. об 11 год. 09 хв., тобто, несвоєчасно без поважних причин, подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги фінансового контролю.
Таким чином, вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Крім цього, частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб`єкти декларування, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Таким чином, після звільнення зі служби в поліції 09.07.2018 року та припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави, у гр. ОСОБА_1 виник, передбачений нормативно-правовими актами України, обов`язок своєчасно подати в наступному, після припинення такої діяльності, році декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року.
Натомість, ОСОБА_1 лише 31.07.2019 року подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, чим порушив вимоги фінансового контролю.
Отже, 31.07.2019 року колишній поліцейський-водій групи реагування Світловодського районного відділу Управління поліції охорони в Кіровоградській області сержант поліції Нещерет Д.В., порушуючи вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №47/2019 від 17.12.2019 року, та дослідженими судом матеріалами справи.
Приписами ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю.
Згідно з ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП. При накладенні адміністративного стягнення враховується ступінь вини та матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст.33 КУпАП.
З урахуванням викладених обставин, пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімально розмірі, передбаченому санкцією частини 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.2 ст.36, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст.247, 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення № 401/3476/19; № 3/401/30/20 та № 401/3477/19; 3/401/31/20 та присвоїти справі № 401/3476/19, провадження по справі № 3/401/30/20.
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 н.м.д.г., що складає суму 850 (вісімсот п' ятдесят) грн. 00 коп.
Штраф сплатити на р/р: одержувач Світловодське УДКСУ, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918126, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA358999980314080542000011012 .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає - 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Судовий збір сплатити на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова направляється для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором випадках, передбачених частиною 5 статті 7 та частиною 1 статті 287 КпАП України протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області Т. І. Гармаш