
Справа № 353/1155/19
Провадження № 3/353/14/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2020 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами справ, які надійшли від Тлумацького відділу поліції Коломийського відділення поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, гр. України, за ст. 187, ст. 187 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
07.11.2019 року дільничним офіцером поліції Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Беєм В.М. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 100605 за ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «04.11.2019 року з 09 год. 00 хв. по 10 год. 00 хв. по вул. Винниченка, 9, в м. Тлумач Івано-Франківської області ОСОБА_1 не з`явився для реєстрації в Тлумацьке ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, чим порушив правила, встановлені йому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області про встановлення щодо нього адміністративного нагляду».
Також 02.12.2019 року дільничним офіцером поліції Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Беєм В.М. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 100626 за ст. 187 КУпАП, відповідно до якого «29.11.2019 року у період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. по вул. Незалежності, 8 АДРЕСА_2 ОСОБА_1 був відсутній по місцю проживання, чим порушив правила, встановлені йому ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області про встановлення щодо нього адміністративного нагляду».
Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 10.01.2020 року матеріали вищевказаних справ об`єднані в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
В судовому засіданні ОСОБА_1 стосовно вирішення справи поклався на розсуд суду.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Також, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що протоколи про адіністративні правопорушення серії АПР18 № 100605 та серії АПР18 № 100626 складені з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколах про адміністративні правопорушення не повно викладена об`єктивна сторона адміністративних правопорушень, а саме не зазначено частину статті 187 КУпАП. Крім цього в протоколах про адміністративні правопорушення не вказано прізвища, адреси двох свідків адміністративного правопорушення, не відібрано у них письмових пояснень та не зазначено причин їх відсутності.
Відсутність у протоколі обов`язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.
Також у матеріалах справи відсутні дані, які враховуються судом при прийнятті рішення по даній справі відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, а саме: характеристика на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані про ступінь вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, тощо.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.
Враховуючи вищевказане, вважаю за необхідне адміністративні матеріали повернути до Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області для виконання вимог чинного законодавства, а саме для належного оформлення та забезпечення явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 268, 277, 278 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 187, ст. 187 КУпАП направити до Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області на доопрацювання для належного оформлення та забезпечення явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
СуддяУ. Ю. Луковкіна