
Єдиний унікальний номер 341/1840/19
Номер провадження 3/341/17/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2020 року місто Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Галицького відділення поліції Тисменицького відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
-за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 20 жовтня 2019 року о 16 год. 00 хв. в м. Галичі, Івано-Франківської області на перехресті вулиць Коновальця – Площа Волі керував мотоскутером HONDA DIO, реєстраційний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме, запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, тремтіння пальців рук. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння на місці зупинки відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху і допустив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання 10.12.2019р. ОСОБА_1 зявився, звернувся із заявою про відкладення розгляду справи в звязку із бажанням скористатися послугами адвоката. Розгляд справи відкладено на 09.01.2020р.
09.01.2020 року ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час, місце розгляду справи, про що свідчить його підпис у розписці, яка міститься в матеріалах справи (а.с. 17). Причин своєї неявки суду не повідомив, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП.
За таких обставин, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством. Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, враховуючи наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, як адміністративне правопорушення визначено - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5. ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 052192 від 20 жовтня 2019 року ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан сп`яніння на місці зупинки відмовився в присутності двох свідків.
Згідно п. 7 розділу I Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі Інструкція) - у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров`я).
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 доводиться протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 052192 від 20.10.2019 року (а.с. 1), актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 2); направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20.10.2019 року (а.с. 3), письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , згідно яких ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер» відмовився, на пропозицію працівників поліції провести такий огляд в найближчому закладі охорони здоров`я також відмовився (а.с. 4,5).
Також, в судовому засіданні здійснювався огляд диску, вміст якого підтверджує, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, відмовилася від проходження огляду відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу «Драгер» в присутності двох свідків, а також відмовилася від проходження огляду в медичному закладі (а.с.9).
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом`якшують і обтяжують його відповідальність, характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, тому слід з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції статті 130 ч.1 КУпАП, зокрема у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зі змінами, відповідно до якої, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Суму штрафу перерахувати на рахунок UА078999980000031118149009001, отримувач коштів ГУК в Івано-Франківській області/Івано-Франківськ/21081300, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код ЄДРПОУ 37951998, код класифікації доходів бюджету 21081300
Стягнути з ОСОБА_1 - 420,40 грн. судового збору, який перерахувати на рахунок UA988999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106. Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Суддя:І. М. Юсип